Šta je novo?

Problem sa particionisanjem

ABCD

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2004
Poruke
100
Poena
320
Prica pocinje ovako .. radi se o wd black 1tb sata hardovima njih 5 komada i svi su particionisani sa paragon partition managerom verzija 10 ... Sasvim slucajno na jednoj masini na kojoj je instaliran partition magic 8 video sam da jedan a kasnije i preostala 4 diska vidi kao bad ...



za svaki od diskova partition magic ponudio je da ih sredi ... a razlog zbog kog je trebalo da se sredi je taj sto boot record nije na svom mestu .... inace svi hardovi su particionisani na po 3 particije jedna primary i extended na 2 logical ...



prvo sto sam posumnjao je da je mozda do kontrolera na ploci na kojoj je partition magic ... medjutim poruka se pojavila na jos 2 masine ... druga pomisao je bila da je mozda particionisanje hardova vrseno na masini koja je imala mbr virus ... to nije bilo moguce proveriti zato sto je na njoj promenjen sistem pa cak i sistemski hard disk ...

u svakom slucaju sledeci korak je bio taj da vidim sta kazu drugi programi ... rezultati su bili uzasavajuci ... samo acronis disk director 11 i paragoni 10 i 11 videli su diskove normalno .... svi ostali programi su diskove videli kao neispravne ali svaki od njih na drugaciji nacin ...

Easeus Partition Master 6.11


Minitool Partition Wizard 5.2


O&O Partition Manager 3


Partition Table Doctor 3.5


Na kraju posto ni Partition Table Doctor 3.5 nije video disk kao ispravan napravio sam kopiju podataka sa jednog od diskova i uradio rebuild ... rezultat je da su svi pomenuti programi posle toga videli disk kao ispravan a da podacima bar za sada nista ne fali ... sve se slaze do u bajt sto ne znaci da su svi i identicni i ispravni ...

Razlika izmedju diksa na kome je uradjen rebild i diska koji je bad prikazana je sledecim slikama ....

Acronis Disk Editor 6 za bad disk




Acronis Disk Editor 6 za rebuild-ovan disk




Inace poprilicno sam siguran da se problem particionisanja sa paragonom pojavio i na hard disku koji je particionisan na sasvim drugoj masini koja sigurno nije imala mbr virus ... ali posto su svi diskovi particionisani pre vise meseci nemogu to da tvrdim sa stopostotnom sigurnoscu ... ... ovaj deo naglasavam zato sto pored mbr virusa postoji i mogucnost da paragoon mozda nema podrsku za wd black 1 tb ili kontroler na ploci pa je napravio problem sa boot recordom .... u svakom slucaju radilo se o asusima p4p800 i p5p800 i gigabyte ep35 ds3

Na kraju zanima me da li iko zna ista vise o ovome pri cemu su najbitnija pitanja zasto boot record nije na mestu gde bi trebalo da bude ... zasto to ne smeta novijim programima ... kako to utice na rad samog diska ... da li paragon ima ili nema pdorsku za wd black 1tb ...

Takodje zanima me da li se neko susretao sa slicnim problemom i ako jeste kakva su mu iskustva, kao i misljenje strucnijih sa foruma koliko je po podatke i sam hard disk bezbedno i sigurno raditi rebuild table odnosno koliko je pametno diskove ostaviti u zatecenom stanju ...
 
....

Inace posto je nemoguce u poruku staviti vise od 10 slika evo jos nekih ...

Paragon Partition manager i Acronis Disk Director za disk koji svi ostali programi vide kao los ...

Paragon Partition Manager 11


Acronis Disk Director 11


Slican rezultat kao kod Acronis Disk Editor-a dobio sam i sa alatkama sa Hirens Boot CDa Powerquest Partition Table Editor-om i Norton Disk Editor-om od kojih fotografije dajem samo za Norton Disk Editor.

Norton Disk Editor za bad disk


Norton Disk Editor za rebuild-ovan disk
 
Napao si ih junački sa mnogim oružjima, pa ukoliko diskovi počnu da se tresu to je znak da su počeli da te se plaše. :)

Da li si posećivao ovu stranicu: WD Support?
 
Jedno je sigurno poznato a to je da se ne valjaju praviti particije na diskovima sa Partition Magic ako se stavlja Win 7 na njih.
Imao sam sam slican problem kada sam drugaru pravio particije na Hard disku sa starom plocom Asus A7N8X-E deluxe koliko se secam .
Postavkom diska na njegov racunar cesto je dolazilo do pucanja Win 7 i nastanka bad sectora.
 
Imao sam sam slican problem kada sam drugaru

cesto je dolazilo do pucanja Win 7 i nastanka bad sectora.

ovo se desilo 1x ili vise puta ... ako je vise zamolio bih te da se malo vise posvetis temi ... opsirnije

@DART ... ako mislis da li sam probao da formatiram hard sa wd softverom odgovor je ne ... ali ne brini ispitacemo i to oruzije ...
 
Kao sto sam i naveo bilo jes cesto pucanja Win 7 -ice otprilike na svakih mesec i po dana.
Gledajuci particije iz partition magica , kompletna particija je uvek bila zuta i navodno prazna sto je trazilo da se formatira kompoletna particija i podigne novi OS:wall:
 
nznm zasto u opste koristis partition manager ? , ja sam sa ga koristio 2 puta u svom zivotu i oba puta sam uspesno zahebao disk, pa rekoh sebi nikad vise.

acronis je daleko bolji ali i on zna da " udavi " sa revolucionarnim sigurnosnim zastitama, opcijama, alatima, boot opcijama koji su mene vaistinu smorili, plus sam potrosio 100h izucavajuci sta sve to meni treba od tih magicnih opcija.

jedino za sta EVENTUALNO valja acronis ( partition manager ne valja ni za to ) je da pretabas neke particije kada vec imas instaliran os.

ja da imam toliko wd black-a ne bi ih vezbao sa tim programima, nego bi pretabao vazne stvari na neke od njih , a zatim bi lepo stavio nov os, i u tom procesu podelio diskove kako treba, a zatim eventualno to malo doterao sa acronisom ( iz win-a ).
Check The Good Guys Catalogue and goldmark Catalogue.
 
Poslednja izmena od urednika:
ja da imam toliko wd black-a ne bi ih vezbao sa tim programima, nego bi pretabao vazne stvari na neke od njih , a zatim bi lepo stavio nov os, i u tom procesu podelio diskove kako treba, a zatim eventualno to malo doterao sa acronisom ( iz win-a ).

na masini na kojoj su pravljene particije nije postojala mogucnost stavljanja novog osa ... doduse mozda bi ploca prepoznala butabilni usb ali cd-rom ne postoji .... u svakom slucaju to nije moja kucna masina i sasvim mi je kristalno jasno d aje najbolja opcija da izgubim dan zivota i pretumbam sa jednog na drugo iz supljeg u prazno i sve lepo ponovo particionisem i formatiram ....

o problemu se raspitujem zato sto ce masa novih hardova doci i biti formatirana na toj istoj masini koja nema cd-rom a to necu raditi licno ja ...posao koji posle nastaje pogadjace licno mene ...

takodje mislim i da je tema veoma interesantna ... verujem da masa korisnika formatira a da nema predstavu o tome da li ima mbr virus ili da li program kojim particionisu i formatiraju ima podrsku za plocu i hard ... najvise zbog toga sam se iscimao da napravim ovoliki broj skrinsotova .... zato bih zamolio ponovo sve one koji nesto vise znaju da se ukljuce ...
 
Poslednja izmena:
a da masu novih diskova formatiras sa windowsovim disk management-om ?
 
.....

a da masu novih diskova formatiras sa windowsovim disk management-om ?

Kao sto rekoh problem nije u tome sa cim formatiras nesto vec u tome sa cime particionises nesto.

U svakom slucaju ja sam izgubio nekoliko dana i sve pomenute hardove ponovo particionisao.

Na kraju posto se niko nije javio da ozbiljnije razmotri ovu problematiku ja cu dati ono jedino sto jos mogu savet da svoje hardove particionisete sa windows instalacijom jer samo tako necete imati opisane situacije.

Poslednje sto sam pokusao pre ponovnog particionisanja svih tih hardova bio je Acronis Disk Director 11. Za hardove koji se particionisu sa ovim poslednjim krikom programa PTD nije nalazio nikakve probleme ali je Partition Magic 8 prijavljivao sledece





Zasto je ovo tako i da li ovi programi pokusavaju da particionisu diskove na neki nacin na koji bi davali bolje rezultate tokom rada ili se radi o nepodrzanosti bagovim i sl ja nisam uspeo da nadjem odgovor.

Bez obzira sto sam problem resio na drugi nacin voleo bih da saznam zasto se ovo desava i koje je resenje. Nadam se da ce na kraju neko strucan videti ovu tamu i udostojiti me odgovora.
 
probaj sa Disk Director Suite
ja sam imo nekih problemcica on je to odlicno resio i lak je za koristenje verzija
DiskDirectorSuite10.0.2160_s_en - vLcB
 
Uglavnom je Windows Disk Management dobra solucija u većini slučajeva, ali ....
Imao sam slučaj, na jednom laptopu, sa Free DOS-om, pri instalaciji XP-a napravim samo jednu particiju, rekoh ostale ću iz Win-a, kad tamo u WDM, postoji samo ta jedna, nema neparticionisanog prostora
Podignem Acronis Disk Director, i tu vidim da, normalno, postoji taj neparticionisani prostor, napravim neophodne particije, podignem Win i sve je OK, postoje sve particije
 
Koji program je najbolji za spajanje dve particije u jednu bez gubitaka podataka?
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh problem nije u tome sa cim formatiras nesto vec u tome sa cime particionises nesto.

U svakom slucaju ja sam izgubio nekoliko dana i sve pomenute hardove ponovo particionisao.

Na kraju posto se niko nije javio da ozbiljnije razmotri ovu problematiku ja cu dati ono jedino sto jos mogu savet da svoje hardove particionisete sa windows instalacijom jer samo tako necete imati opisane situacije.

Poslednje sto sam pokusao pre ponovnog particionisanja svih tih hardova bio je Acronis Disk Director 11. Za hardove koji se particionisu sa ovim poslednjim krikom programa PTD nije nalazio nikakve probleme ali je Partition Magic 8 prijavljivao sledece


Zasto je ovo tako i da li ovi programi pokusavaju da particionisu diskove na neki nacin na koji bi davali bolje rezultate tokom rada ili se radi o nepodrzanosti bagovim i sl ja nisam uspeo da nadjem odgovor.

Bez obzira sto sam problem resio na drugi nacin voleo bih da saznam zasto se ovo desava i koje je resenje. Nadam se da ce na kraju neko strucan videti ovu tamu i udostojiti me odgovora.

http://forum.benchmark.rs/showpost.php?p=2121228&postcount=14

Istu gresku sam imao sa partition magic 8 pa mi je obrisao mbr i zeznuo particiju na svezoj instalaciji win7(F3 hdd) s tim sto sam ga koristio u xp-u da formatiram usb hdd. Nikako ga ne treba koristiti sa novijim hardovima i win7. Mator je program pa baguje. Preporucujem program iz gore navedenog linka, radi kao doksa. :)
 
Po meni najbolji software za particionisanje hard diska:

Partition Manager ili Hard Disk Manager
http://www.paragon-software.com/

MiniTool Partition Wizard Home Edition
http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

A za vracanje podataka,izgubljenih particija i sl. nikad bolja alatka od MiniTool,pritom je i besplatna!
http://www.powerdatarecovery.com/power-data-recovery.html

Acronis je isto dobar samo sve zavisi opet kako i zasta?Ovi gore su najbolji i nikad nisam imao problema sa particijama kao sa svim ostalim programima,drugih proizvodjaca.
 
Nazad
Vrh Dno