Šta je novo?

Problem sa napajanjem AXP 630W

isajlovic

Cenjen
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruke
246
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800 X3D + Enermax AIO 360mm
Matična ploča
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2
RAM
Patriot 2x8GB 4000MHz CL16
GPU
PNY RTX 3090
Storage
SAMSUNG EVO 970 NVMe
PSU
LC-Power 1200W
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2
Monitor
LG OLED TV C2 42"
Miš & tastatura
Razer
Mobilni telefon
SAMSUNG Galaxy S21 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam napajanje AXP 630W radilo je sve savrseno godinu i jace, dok nisam pre neki dan kupio msi hd7970 lightning radilo je sve ok do sinoc igrao sam crysis i onda se komp iznenada ugasio i otada se nepali cuje se nekakav cudan zvuk iz napajanja kada probam da ga startujem i to je to stim da kada se komp ugasio napajanje je bilo usijano. Pa me zanima dali postoji nacin da ga ponovo sam osposobim i kako???
A ako nema takve mogucnostin deder mi recite nasta novo da pucam???
Naravno da moze da gura moju masinu bez rizika da vrisne

Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
Moguce da ti je zaribao ventilator na napajanju, a zbog pregrevanja neka komponenta napajanja otisla u vecna lovista.
Taj cudan zvuk nisi primetio ranije?
 
Nisam, zvuk se sada cuje kada se pokusa startovati komp nije mi se to pre desavalo sve mislim da ovo napajanje nije kavalitetno i da ga je grafa sahranila odnosno da nije moglo da izgura koliko je njoj npona bilo potrebno sada se mislim da narucim OCZ 750W Modulaire ZT Series i da nebrinem
 
99% je napajanje vrisnulo ako kazes da je bilo usijano, ne cackaj mnogo da ne bi riknula i neka komponenta,probaj sa drugim napajanjem a za novo napajanje Seasonic 650 ili Chieftec 650 ili 750w ako ces da budes miran duze vreme. Batali Axp ili Lc ja sam pre 3 god uzeo Ocz ModXstream 650w promenio 3 machine a sada tera masinu iz potpisa i dve 6870 bez da stucne sve klokovano. Hteo sam da kazem isplati se investicija u dobro napajanje. Pozz
 
Evo narucio OCZ 750W Modulaire ZT Series sa dostavom je 100evra, a ovo sam probao par puta video da ne radi i demontirao ga iz kompa skinuo kuler, a ono ce u kantu najverovatnije... hvala
 
Poslednja izmena:
sada sam nabavio neko lc napajanje od 550w i kada sam sve povezao nije hteo komp da se upali sa hd7970 ventilatori krenu i odmah stanu pa sam vratio hd6850 i sa njim komp normalno pali i radi.
Pa sada mi nije jasno el je moguce da ako napajanje nije dovoljno jako da graficka neda kompu da se upali???
 
Evo narucio OCZ 750W Modulaire ZT Series sa dostavom je 100evra, a ovo sam probao par puta video da ne radi i demontirao ga iz kompa skinuo kuler, a ono ce u kantu najverovatnije... hvala

U sat i po si na osnovu jednog "posta" zakljucio da ti je crklo napajanje i porucio novo? A jesi li uopste proverio dali je AXP neispravan?
 
sada sam nabavio neko lc napajanje od 550w i kada sam sve povezao nije hteo komp da se upali sa hd7970 ventilatori krenu i odmah stanu pa sam vratio hd6850 i sa njim komp normalno pali i radi.
Pa sada mi nije jasno el je moguce da ako napajanje nije dovoljno jako da graficka neda kompu da se upali???

Moguće je jer sistem povuče više struje pri paljenju nego u idle režimu.

@Laca12
Iako je možda ispravno, preslabo je za taj sistem u svakom slučaju.
 
Videcu sta je za par dana kada stigne novo. Nebih voleo da mi je ostetilo novu grafu koju sam debelo platio, ta varijanta bi me ubila u pojam.
Sada sam u stanju cekanja koje je i najgore
 
Stiglo novo napajanje OCZ 750W Modulaire ZT radi odlicno stim da je malo vise bucno ali to je moguce posto imam znj kuciste pa je slabo provetreno
grafi se nije nista desilo hvala svima...
 
Neka te sluzi sa srecom :D
 
Nazad
Vrh Dno