Šta je novo?

Problem sa majnovanjem GTX 1070 na Hive OS

JE3A

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
75
Poena
310
Pozdrav svima.
Imam problem sa rigom, gde su 2xGTX 1070 na HiveOS; nikako ne mogu da ih namestim da majnuju.
Stavio sam ih da kopaju ZEC, prvo sa EWBF ali mi stalno izbacuje poruku:
Stratum authorization error
No connection with the pool, restoring..

Nadam se da sam dobro postavio FlightSheet, HiveOS radi ali mi stalno izbacuje tu gresku..
Ako mozete, pomagajte..
Hvala puno unapred.
 
Zdravo
ZEC ne mozes kopati
Imas na whattomine listu popularnih algoritma odaberes tvoju kartu i vidis sta je sa njom "isplatljivo" za kopanje.
Ako nemas novcanik , cini mi se da se i dalje na tradeogre moze kopati direktno.
napr. RVN , BTG , FLux
sa T-rex minerom mozes kopati RVN Kawpow algo , ZANO progpowz ,Alephium -blake 3
miniz minerom , flux , BTG , tj "Z" algoritme
 
OK, stavicu onda RVN.
Ne znam sta bi bilo isplativo kopati sa nVidia karticom, iams li neki savet mozda?
Nekako mi se cini da se vise isplati sad imati AMD kartice.
 
OK|
a sa kojim majnerom da kopam, koji pool??
 
OK, pogledacu, valjda cu naci objasnjenje..
dugo se nisam bavio miningom, vise od 10 god..
hvala jos jednom svima na pomoci!
 
Cao delibasa.
Ovo mogu da uradim preko HiveOS-a??
Hocu da stavim da mi nesto majnuje preko HiveOS-a, da mogu da pratim u svakom trenutku masine, da ne moram da pravim nove wallet-e, egzibicije, stagod..
Sto jednostavnije, preko nicehash-a mi vec kopa par AMD/ATI kartica, a kako sam sve to podesio pre 2 godine sa 2xRX6600 ne znam. :)
:oops:
Evo sada sa nVidia karticama nece da mi radi, kao sto lepo radi sa RX6600..
Znam da sam lakse konfigurisao rig.conf fajl na HiveOS-u, a da sada nece da radi.
Verujem da gresim u postavkama, kako za FlightSheet, tako i za rig.conf..
 
Не могу ти помоћи нисам користио хивеос.
погледај на јутуб видео имаш подешавања за 6600 по питању штедљивости, ефикасности.
за 1070 већином има подесавањаза етх. (слаба помоћ) ал пошто карта има јак гпу, неки новчић који искоришћава предности те картице.
треба ту доста игре са подешавањима на поверлимт и оверклок. равен , бтг ТДП ко што је наведено на неких 70% можда 75% и не тако велико оверклок . Можда би било боље да узмеш једну карту под виндовс и да тестираш па када нађеш идеалне параметре да пребациш на хиве.
Имај на уму да резултати на ватомине максималитички и да ако добијеш 10% мање хаша, да је то то. У сваком случају можда је време цеђења графика прошло.
 
Cao delibasa.
Ovo mogu da uradim preko HiveOS-a??
Hocu da stavim da mi nesto majnuje preko HiveOS-a, da mogu da pratim u svakom trenutku masine, da ne moram da pravim nove wallet-e, egzibicije, stagod..
Sto jednostavnije, preko nicehash-a mi vec kopa par AMD/ATI kartica, a kako sam sve to podesio pre 2 godine sa 2xRX6600 ne znam. :)
:oops:
Evo sada sa nVidia karticama nece da mi radi, kao sto lepo radi sa RX6600..
Znam da sam lakse konfigurisao rig.conf fajl na HiveOS-u, a da sada nece da radi.
Verujem da gresim u postavkama, kako za FlightSheet, tako i za rig.conf..
Verovatno da moze, ali ja kopam na windows-u, tako da tu ne mogu da ti pomognem. Sto se tice AMD RX6600xt, mogu da ti dam podesavanja za 3 razlicite verzije kartica za "RVN", trebalo bi da su slicna kao i za RX6600-bez xt. nVidia kartice nemam. Kopam sa "Nanominer-om". Nikakve mudrosti nema, bukvalno mozes da sve podesis u 10 min.
 
Podesio sam 6600, tu nemam problem.
Samo ne znam koji coin da kopam sa nVidia karticama, koji pool da koristim, koji miner..
OK, hvala
nece da mi kopa sa dve kartice na windows-u, samo sa jednom; sve sam probao
 
? kako nece da kopa? ne vidi kartu ili prijavi neku gresku ? derder proverui komandne linije. pusti miner bez parametra , na golo , mad ai ovako maltene nema sta posebno da se navodi.
Probaj sa verhashminer vtc cisto da vidis hoce li se pokrenuti , (nek napravi dag fajl) taj algo je ono po meni najmanje opterecujuci za te karte...
vidi li ti windows dve karte ? (ovo je glupo sa moje strane :/)

sta kopati? mozda BTG , zhash algo iskoristi pun potencijal shadera koja kartica poseduje. ono kada nadessis i sredis ne probleme / duhove koje imas trenutno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno