Šta je novo?

Problem sa LG Optimus 4X P880, neće da se bootuje u recovery i download modove

Javi se da potrazim, ako ne uspes da skines. Mislim da mi je negde po nekom cloudu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Javi se da potrazim, ako ne uspes da skines. Mislim da mi je negde po nekom cloudu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Evo, uspeo sam. Ali, iz nekog čudog razloga, iako sam mu nekako JEDVA otključao Boot Loader pomoću adb komandne skripte, i dalje neće da se ponaša kako bi trebalo. Tj Onaj LG Tool 2014 kao prepozna telefon ali se zablokira i prestane da radi...
 
Da li si uopste uradio flash firmware? Ako nisi, tebi je bootloader bio otklucan? Koju si proceduru odradio?unlock, root i twrp odradis sa toolkitom posle flashovanja. Koji win koristis?


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li si uopste uradio flash firmware? Ako nisi, tebi je bootloader bio otklucan? Koju si proceduru odradio?unlock, root i twrp odradis sa toolkitom posle flashovanja. Koji win koristis?


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ma nisam, jer nije moglo dosad. Samo sam mu pomoću ADB komande otključao Boot Loader, i sada mi piše da je otkjlučan kada to proverim pomoću one brojčane komande koja se kuca u brojčaniku...

Inače, koristim Windows 7 SP1.


TWRP se kao nešto kratko pokrenuo ali sad neće ponovo da radi. Ja ne znam više, poludeću na kraju...
 
Na kom si sada romu? Ne razumem, ti kao rece da si flasovao kuvane romove...kako si to uspevao bez twrp ili sam ja nesto pomesao?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ma nisam ništa uspeo da flešujem jer NEĆE, ne radi ništa. I dalje sam na originalnom rootovanom LG ROM-u, koji sam rutovao onim šugavim Kingroot programom...


Čekaj, jer sa ovim LG 2014 programom samo treba da se nakači telefon na PC ili se treba nešto i na telefonu uraditi da bi se originalni KDZ instalirao ?
 
Kazi mi koja ti je verzija firmware? Trebaju ti najnoviji driveri i telefon u download mode. Imas sve u upustvu na onom linku koji sam ti poslao, koji i ide uz lg tool 2014...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Baseband version: L6260_MODEM_SIC_02.1233.00

Kernel Version: 3.1.10

Build Number: JZO54K

Software version: P88020b-EUR-XXX


Još kad bi moj telefon hteo da uđe u download mod, bilo bi dobro. Nijedna kombinacija tastera ne radi, čak iako je sada Boot Loader otključan.


Na drugoj slici, ova greška izlazi u procesu ekstrakcije KDZ fajla...


P:S Upravo sam otpakovao KDZ fajl pomoću programa LG Extract 0.21 i izašao je CAB fajl od 615 MB. Da li mi to koristi za nešto ?
 

Prilozi

  • Snap1.jpg
    Snap1.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 26
  • Snap2.jpg
    Snap2.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
Zadnja verzija je 20c. Probaj prvo sa toolkitom koji skini sa xda, da ga ponovo rutujes kako treba i da mu instaliras twrp, pa ako nece posle probaj sa flasovanjem, to ti je zadnja opcija. Izvadi mu bateriju i probaj download mode. Ali prvo probaj sa toolkitom...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Evo nekako sam uspeo, sad mi na telefonu trenutno piše ~~S/W Upgrade, Please wait while upgrading... ~~
 
Evo nekako sam uspeo, sad mi na telefonu trenutno piše ~~S/W Upgrade, Please wait while upgrading... ~~
Probaj prvo sa tolkitom da ga rutujes ponovo i instaliras twrp imas u njemu opisan svaki korak, samo instaliraj drivere.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel si skinuo toolkit za p880?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Dakle, u TWRP-u sam, i idem u File Manager, pa na External SD Card, ali iako znam da sasvim sigurno imam ROM i Gaaps na SD kartici (eksternoj), TWRP File Manager pokazuje kao da je cela SD kartica PRAZNA !!!

Kako je to moguće i kako da onda uopšte instaliram ROM ?
 
Kako ulazis u twrp? Da li si odradio instal twrp i ponovno root sa toolkitom? Pretpostavljam da si dobro otkljucao bootloader? Ti negde gresis ili si preskocio nesto. Ne postoji file menager u twrp-u recovery conzoli

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Postoji, u verziji 3.0.2.0 u jednom meniju kad odeš.

Odustao sam telefon neće da reaguje više... Nosim ga ovih dana u servis.

Hvala svima na pomoći, ali kad neće neće.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Telefon je u servisu, trebalo bi za 2 dana biti gotov, ali ko zna hoće li i oni uspeti.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno