Šta je novo?

Problem sa kloniranjem HDD-a na SSD

ArmaSoldier

Cenjen
Učlanjen(a)
18.03.2014
Poruke
155
Poena
170
Pozdrav svima!

Imam jako specifičan problem, iskreno se nadam da će se naći neko da mi pomogne oko rešavanja istog jer ja više ideja nemam... Pa da objasnim!

Hteo sam da kloniram jedan sata hdd od 500gb (popunjen nekih 64gb, instaliran Windows 10 na jedinoj particiji), na SSD od 256gb marke Lexar. Prvo sam pokušao Ghost programom jer ga koristim duže vreme za kreiranje image fajlova itd, i problema nisam imao sa njim. Kloniranje je trajalo oko sat vremena, podatci prebačeni, međutim nije hteo da butuje sa tog ssd-a. Posle sam primetio da tokom kloniranja nije uopšte bila prebačena ona mala skrivena particija sa sistemskim podatcima, i bez nje naravno ne može da butuje sistem... Dva puta sam pokušao isto... sa dva različita ssd-a, isti slučaj... Predpostavio sam da je u pitanju neka Windows zaštita koja ne dozvoljava kloniranje...
Sledeći program koji sam koristio za kloniranje sam izvukao iz Hirens Boot pakovanja, poznatu ovčicu, HD Clone, tako nešto... Kloniranje prošlo uspešno. Međutim, podizanje sistema sa kloniranog SSD-a je trajalo beskrajno dugo! Iako mašina na kojoj se sistem podizao ima i5 četvrte generacije, 8gb ram-a itd... Sve u svemu, nešto tu nije valjalo... Sistem je bio nenormalno usporen. Ugasio sam računar, skinuo ssd, stavio ga u drugi desktop i hteo da ga formatiram pa da probam nešto treće, međutim, tu kreću problemi... SSD počeo da otkazuje (...ili mi se bar tako činilo). Čas ga vidiš u My Computer, čas ne... Gubio je slovo particije, ja mu dodam, on izgubi. Zakačim ga na portable adapter za SATA 2.5 inča na USB, ne vidim ga u This PC (My Computer), a vidi ga Sentinel (..i pokazuje health 100%, 100%) i vidi se u Computer Management-u, dodam mu slovo, vidi ga i This PC, restartujem komp, opet isto... Pa opet, dodam mu slovo, probam da prebacim Call Of Duty 2 video igru na njega, probam da je pokrenem direktno sa njega, radi... Znači živ je kažem... E onda sam probao da instaliram čist Windows 10 sa bootable USB-a na njega (..za koji znam 100% da radi), pokrene instalaciju, prebaci fajlove, isčekira sve stavke na prvom ekranu instalacije i onda pokaže grešku na poslednjoj stavci, update, tako nešto... Probao više puta, isti slučaj. Probam da spustim Windows 7 na njega, isto sa USB-a, prihvati sve do prvog restarta, posle se samo vrti Win logo, i ne ide dalje... I sve ovo možda i ne bi bilo uopšte čudno da sve ovo, istim redosledom, nisam probao na dva potpuno nova Lexar 256gb identična! Posle prvog slučaja je ssd bio reklamiran kao neispravan, prihvatili su reklamaciju i poslali novi. Sa novim se situacija bukvalno identično ponovila!

Ostaje mi sumnja da onaj HD Clone program možda oštećuje ssd. Ne znam šta bi drugo moglo da bude. I drugi ssd je poslat na reklamaciju. Da ga već nisam poslao probao bih low level format, to mi je još jedino palo na pamet...

A iko ima bilo kakvu ideju šta bi ovde mogao da ude problem, neka je slobodno podeli! Ako sam zaboravio nešto da pomenem, slobodno pitajte, bitno mi je da rešim ovaj problem...

Moje pitanje takođe za vas je: Koji program vam se pokazao najpouzdaniji za kloniranje HDD-a, SSD-a?
Znam za Acronis, doduše nisam ga mnogo koristio...

Unapred zahvalan!
 
Prvo uradi Memtest vidi da li je memorija 100% ispravna, onda proveri da li je ahci uključen u BIOS-u, onda probaj da kloniraš sa Macrium reflect
Hvala na odgovoru! taj komp nije kod mene, radio sam jednom prijatelju. Komp radi na hdd-u bez problema, ne verujem da je do memorije. Iskreno, više me brine što taj ssd onoliko zatupi posle pokušaja klona....
 
Probaj sa Macrium Reflect free, nikada me nije izneverio https://www.macrium.com/reflectfree
Ako napraviš Rescue USB na recimo tvom PC-u možeš da ga upotrebiš na njegovom za clone a ima i fix za BOOT probleme.
 
kloniranje particije (u tvom slučaju veće na manju) sa hard diska na ssd se ne radi prepotopskim programima tipa norton ghost ili hdd clone,
(takođe je i Hirens Boot cd odaaavno vreme pregazilo. Sad se koristi Strelec windows PE)
jer treba odraditi partition align, resize i još gomilu specifičnih stvari, da bi se disk uopšte uredno ponašao u radu.

Jedan od lakših programa za migraciju OS-a na ssd je AOMEI Partition asssistant. Klikneš na ikonicu Migrate OS, i čekiraš opciju da je disk na koji prepisuješ SSD.
Apply, restart i čekaš da prepiše. Nakon toga komp se restaruje sam u normal modu.

Inače, diskovi su ti bili ispravni.
Ukoliko imaš problema sa windows 7, treba da znaš da taj operativni NE RADI na Ryzen platformi i novijim Intel. Takođe ni sa NVME diskovima.
Postoji način da se namesti i da radi kako treba, ali je za to potrebno delikatno dodatno podešavanje Instalacionog medija.
 
kloniranje particije (u tvom slučaju veće na manju) sa hard diska na ssd se ne radi prepotopskim programima tipa norton ghost ili hdd clone,
(takođe je i Hirens Boot cd odaaavno vreme pregazilo. Sad se koristi Strelec windows PE)
jer treba odraditi partition align, resize i još gomilu specifičnih stvari, da bi se disk uopšte uredno ponašao u radu.

Jedan od lakših programa za migraciju OS-a na ssd je AOMEI Partition asssistant. Klikneš na ikonicu Migrate OS, i čekiraš opciju da je disk na koji prepisuješ SSD.
Apply, restart i čekaš da prepiše. Nakon toga komp se restaruje sam u normal modu.

Inače, diskovi su ti bili ispravni.
Ukoliko imaš problema sa windows 7, treba da znaš da taj operativni NE RADI na Ryzen platformi i novijim Intel. Takođe ni sa NVME diskovima.
Postoji način da se namesti i da radi kako treba, ali je za to potrebno delikatno dodatno podešavanje Instalacionog medija.
Hvala na odgovoru! Probaću da uradim baš ovako kako si napisao. Nego, reče ti da su mi ssd-ovi bili ispravni! Simptome si pročitao... Kako da ih "vratim" u normalno stanje rada? I ne, nije bila u pitanju instalacija na Ryzen, već i5 četvrte generacije. Probao sam instalaciju i na ddr2 platformi, itd... Ista priča...
i šta ti znači ono "prepotopskim"?
...nikad čuo izraz 😆
 
Moze vrlo lako biti i neispravan ssd, pre par meseci sam imao slicbe simtome sa Kingston A400 diskom, 2 komada za redom, klon sistema preko Macriuma trajao satima(30ak Gb), sutradan disk se ne vidi. Zamenim za novi, ista prica, na kraju promenio brend.

Za pocetak command prompt, diskpart alatka pa onda redom:
1.List disk da prikaze spisak diskova
2. Select disk pa broj diska (iz gornjeg spiska, vodis racuna da odaberes novi ssd da ne obrises neki disk sa podacima)
3. Clean
Nakon ovoga kloniranje iz pocetka.
 
i šta ti znači ono "prepotopskim"?
...nikad čuo izraz 😆

Za sve sto je staro vise od 10.000 godina. Jer po naucnicima se tad zavrsilo zadnje ledeno doba.

Dakle, korisnik ove tvorbe je neko iz starije generacije, sto je tuzno za vas mladje generacije.
Ako ste kojim slucajem jos i gledali antologijske filmove poput:
Ko to tamo peva,
Sabirni centar,
Maratonci...
Leptirica,
Itd.

Mozemo sa pravom reci da smo imali srece, jer se po analogiji mogu smatrati "pretpotopskim"(filmovi iz ere prije raspada SFRJ).

Apro pro:

Nesto sto je izgubilo znacaj ili ga vrijeme pregazilo.
 
Probaj sa Macrium Reflect free, nikada me nije izneverio https://www.macrium.com/reflectfree
Ako napraviš Rescue USB na recimo tvom PC-u možeš da ga upotrebiš na njegovom za clone a ima i fix za BOOT probleme.
Probaću ga, hvala na odgovoru!
kloniranje particije (u tvom slučaju veće na manju) sa hard diska na ssd se ne radi prepotopskim programima tipa norton ghost ili hdd clone,
(takođe je i Hirens Boot cd odaaavno vreme pregazilo. Sad se koristi Strelec windows PE)
jer treba odraditi partition align, resize i još gomilu specifičnih stvari, da bi se disk uopšte uredno ponašao u radu.

Jedan od lakših programa za migraciju OS-a na ssd je AOMEI Partition asssistant. Klikneš na ikonicu Migrate OS, i čekiraš opciju da je disk na koji prepisuješ SSD.
Apply, restart i čekaš da prepiše. Nakon toga komp se restaruje sam u normal modu.

Inače, diskovi su ti bili ispravni.
Ukoliko imaš problema sa windows 7, treba da znaš da taj operativni NE RADI na Ryzen platformi i novijim Intel. Takođe ni sa NVME diskovima.
Postoji način da se namesti i da radi kako treba, ali je za to potrebno delikatno dodatno podešavanje Instalacionog medija.
Skidam ovaj Strelec. Zar je moguće da ima 3.8gb? ;-D
Moze vrlo lako biti i neispravan ssd, pre par meseci sam imao slicbe simtome sa Kingston A400 diskom, 2 komada za redom, klon sistema preko Macriuma trajao satima(30ak Gb), sutradan disk se ne vidi. Zamenim za novi, ista prica, na kraju promenio brend.

Za pocetak command prompt, diskpart alatka pa onda redom:
1.List disk da prikaze spisak diskova
2. Select disk pa broj diska (iz gornjeg spiska, vodis racuna da odaberes novi ssd da ne obrises neki disk sa podacima)
3. Clean
Nakon ovoga kloniranje iz pocetka.
Hvala na odgovoru...
Zaboravih na ovo, nije mi palo na pamet... ;-)
brisao sam sakrivene particije na sličan način (DEL PART OVERRIDE), kroz CMD, ali nikad nisam koristio komandu CLEAN.
Probaću... Hvala još jednom!
 
Poslednja izmena:
Mani se druže hardvera i odnesi kompjuter u servis.
 
Hvala na odgovoru...

Imaš i ovde dosta o tome. Ja sam odradio sa free Acronis True Image + Minitool Partition wizard 10.2.2 (to je free verzija).


Hvala još jednom @CountMike

kloniranje particije (u tvom slučaju veće na manju) sa hard diska na ssd se ne radi prepotopskim programima tipa norton ghost ili hdd clone,
(takođe je i Hirens Boot cd odaaavno vreme pregazilo. Sad se koristi Strelec windows PE)
jer treba odraditi partition align, resize i još gomilu specifičnih stvari, da bi se disk uopšte uredno ponašao u radu.

Tačno tako
 
Mani se druže hardvera i odnesi kompjuter u servis.
A učinio si mi se kao cool lik! 😏
Mani se druže hardvera i odnesi kompjuter u servis.
A učinio si mi se kao cool lik!
Imaš i ovde dosta o tome. Ja sam odradio sa free Acronis True Image + Minitool Partition wizard 10.2.2 (to je free verzija).


Hvala još jednom @CountMike



Tačno tako
Koju verziju acronis-a inače koristiš?
I u koju svrhu si koristio Partition Wizard? Kreiranje particija, format ili nešto treće?
 
Poslednja izmena:
Bato, nevažno je kakav sam ja lik.
Tvoje nepoznavanje materije je uzrokovalo štetu, a možda i kvar.
Ako tako nastaviš može da bude i gore.

Serviserski posao može da bude opasan ukoliko ga radi nestručno lice.
Veoma ozbiljno upozoravam, za tvoje dobro.
 
Poslednja izmena:
Bato, nevažno je kakav sam ja lik.
Tvoje nepoznavanje materije je uzrokovalo štetu, a možda i kvar.
Ako tako nastaviš može da bude i gore.

Serviserski posao može da bude opasan ukoliko ga radi nestručno lice.
Veoma ozbiljno upozoravam, za tvoje dobro.
Lepi, otvorio sam temu da bih dobio odgovore na postavljena pitanja. Da, možda si u pravu, možda i jesam napravio štetu! "I šta ćemo sad?!" :-D Ko radi taj i greši, a na greškama se uči... ;-) Ništa strašno... I sam si mi napisao: "...inače, diskovi su ti bili ispravni." Znači, kao da znaš da sam nešto pogrešno odradio... E sad odjednom, napravio sam štetu!
Ajd sad da batalimo ovu priču i fokusiramo se na to da utvrdimo da li je stvarno načinjena šteta na SSD-u, ili je samo, eto nekako, "zatupeo"... Kod mene je. Ako imaš neku dobru ideju kako da ga proverim, bio bih ti zahvalan da podeliš to samnom! ;-)
 
Video....
Partition Wizard sam koristio, i koristim ga i dalje... za iste stvari kao iz linka... Ovaj drugi nisam. Hvala tebi na pomoći!

AcronisTrueImage2021.exe

ovo sam našao kao poslednje.
To koristiš?
...očigledno da nije.... 🙃 ajd pusti link odakle si ti skinuo...
Imam butabilan Acronis True Image spakovan na usb-u, nego, verzija 2017, da i to ne bude prepotopsko...
 
Lepi, otvorio sam temu da bih dobio odgovore na postavljena pitanja. Da, možda si u pravu, možda i jesam napravio štetu! "I šta ćemo sad?!" :-D Ko radi taj i greši, a na greškama se uči... ;-) Ništa strašno... I sam si mi napisao: "...inače, diskovi su ti bili ispravni." Znači, kao da znaš da sam nešto pogrešno odradio... E sad odjednom, napravio sam štetu!

Nervozom se ne postiže ništa. Kokan je dobronamerni i pouzdani član zajednice. Meni je pomogao mnogo puta. Zapravo ideja za adapter i NVNE je potekla od njega.

...očigledno da nije.... 🙃 ajd pusti link odakle si ti skinuo...

Trebaslo bi da jeste, ja sam dobrio original besplatno uz kupovinu NVME Kingston kc2500. Koja je verzija Acronis a na novom Sergei Strelec's u ?

Sledeće odprilike ide ovako

  • instaliraš Acronis True Image ili ga butuješ sa Sergei Strelec's
    [*]
    napraviš na novon flešu butabilan Acronis fleš
  • posle toga napravim negde Acronis image disk (zapantiš gde zbog kasnijeg logovanja)
  • restetuješ pc i butuje Acronis tool koji si napravio
  • nađeš i ubacis link sa image fajlom na SSD
  • posle toga kada se sve lepo podigne sa Minitool Partition wizard 10.2.2 središ prostor
 
Nervozom se ne postiže ništa. Kokan je dobronamerni i pouzdani član zajednice. Meni je pomogao mnogo puta. Zapravo ideja za adapter i NVNE je potekla od njega.



Trebaslo bi da jeste, ja sam dobrio original besplatno uz kupovinu NVME Kingston kc2500. Koja je verzija Acronis a na novom Sergei Strelec's u ?

Sledeće odprilike ide ovako

  • instaliraš Acronis True Image ili ga butuješ sa Sergei Strelec's
    [*]
    napraviš na novon flešu butabilan Acronis fleš
  • posle toga napravim negde Acronis image disk (zapantiš gde zbog kasnijeg logovanja)
  • restetuješ pc i butuje Acronis tool koji si napravio
  • nađeš i ubacis link sa image fajlom na SSD
  • posle toga kada se sve lepo podigne sa Minitool Partition wizard 10.2.2 središ prostor
Hvala na odgovoru!
I ranije sam se dopisivao sa Kokanom, zapravo, ima par godina... i nema problema, naravno da je pomogao! Samo, ne razumem to ponašanje i odgovor: "e brate idi ti kod servisera...". Ako buraz može i hoće da pomogne, super! Ako ne, i ako mu je ovo dosadno, jednostavno zaobiđe temu...
E sad, koliko kapiram, ovaj Strelec (...jer ga iskreno ranije nisam uopšte koristio) je nešto kao nekadašnji Hirens Boot? Skinuo sam ga, ima dobrih 3.8gb. Znači, mogu da napravim butabilni USB i direktno sa njega podižem Acronis, tako? Za šta još može da se koristi ovaj Strelec?
 
to je logična evolucija hirens boot cd-a. hirens je bio aktuelan u doba windowsa XP, to je bilo odavno.

Napravio si par ozbiljnih grešaka iz nepoznavanja najosnovnijih stvari. SSD je sasvim drugačiji uredjaj od standardnih hdd-a.
Moja reakcija je bila ista kao kad bih video osobu bez iskustva koja hoće da popravi bojler, šporet ili TA peć. - NE DIRAJ !

ako te to vređa, ili imaš žarku želju za edukacijom (po veoma visokoj ceni), izvoli slobodno, kompjuter je tvoj.
 
Ima hrupu nemena, u glavnom
Za šta još može da se koristi ovaj Strelec?

Ode mnogo ova tema. Imam malo vremena, pa ću da pokušam da odgovorim. To je najkraće, skup alata za servisiranje PC a

Backup and restore
Acronis True Image 2021 Build 39216
Acronis True Image 2019 Build 17750
Acronis True Image 2014 Build 6673
Acronis Backup Advanced 11.7.50230
EaseUS Todo Backup 13.5
Active Disk Image 10.0
StorageCraft Recovery Environment 5.2.5.37836
FarStone Recovery Manager 10.10
R-Drive Image 6.3 Build 6309
Veritas System Recovery 21.0.3.62137
Symantec Ghost 12.0.0.11197
TeraByte Image for Windows 3.47
AOMEI Backupper 6.6.1
Drive SnapShot 1.48.0.18910
Macrium Reflect 7.2.4942
Disk2vhd 2.01
Vhd2disk v0.2

Hard disk
Disk Management, System
Acronis Disk Director 12.5 Build 163
EaseUS Partition Master 16.0
Paragon Hard Disk Manager 15 10.1.25.1137
MiniTool Partition Wizard 12.5
AOMEI Partition Assistant 9.4.1
AOMEI Dynamic Disk Manager 1.2.0
Macrorit Partition Expert 5.8.0
DiskGenius 5.4.2.1239
Active Partition Manager 6.0.15
DriveClone 11.10 Build 20150827 (WinPE10)
Defraggler 2.22.995
Auslogics Disk Defrag 8.0.24.0
O&O Defrag 23.0
HDD Low Level Format Tool 4.40
Active KillDisk 13.0.7
Diskpart GUI Micro 1.5
Active Disk Editor 7.0.19

Diagnostics
HD Tune 5.75
Check Disk GUI
Victoria 5.36
HDD Regenerator 2011
HDD Scan 4.1 Build 0.29
Hard Disk Sentinel 5.70.11973
Western Digital Data Lifeguard Diagnostics 1.37.0
CrystalDiskInfo 8.12.10
CrystalDiskMark 8.0.4
AIDA64 Extreme 6.33.5700
BurnInTest 8.1 Build 1025
PerformanceTest 10.1 Build 1006
RWEverything 1.7
CPU-Z 1.97
HWiNFO32 7.12 Build 4580
PassMark MonitorTest 4.0 Build 1001
OCCT 9.1.3
Keyboard Test Utility 1.4.0
HDD Regenerator 2011
IsMyLcdOK 4.54
TxBENCH 0.98 beta
Drevitalize 4.10
Linpack Xtreme 1.1.3
LinX 0.6.5

Network programs
Opera
PENetwork 0.59.B12
TeamViewer 15
Ammyy Admin 3.9
AeroAdmin 4.7 Build 3405
AnyDesk 6.3.3
Supremo 4.5.3.2789
RMS Host 7.0.2.0
µTorrent 3.5.5
FileZilla 3.56.0
Internet Download Accelerator 6.18.1.1633
PuTTY 0.76
FtpUse 2.2
OpenVPN 2.5.4
UltraVNC 1.3.4.2
TightVNC 2.8.63
Radmin 3.5.2.1
Radmin VPN 1.1.4394.15
Advanced IP Scanner 2.5.3850
Advanced Port Scanner 2.5.3869
ZOC Terminal 7.25.5
Skype
TelegramOther programs
Windows Login Unlocker 1.6
OO User Manager 1.0.1.5491
Active Password Changer 10.0.1.0
PCUnlocker 5.2
Simplix Password Reset 5.1
UltraISO 9.7.5.3716
PowerISO 7.8
Total Commander 9.00
FastStone Capture 7.7
IrfanView 4.38
STDU Viewer
PDF-XChange Editor
Microsoft Office 2007
Bootice 1.3.4
Unlocker 1.9.2
7-ZIP
WinNTSetup 4.2.5
78Setup 2.4 (author conty9)
Double Driver 4.1.0
Imagex
GImageX 2.1.1
Media Player Classic
EasyBCD 2.4.0.237
EasyUEFI 3.0
Far Manager 3.0 build 5775
BitLocker
Dism++ 10.1.1002.1
WinHex 19.9
CIHexViewer 2.0
TeraCopy 3.6.0.4
FastCopy 3.85
Everything 1.4.1.1009
Linux Reader 4.9.0.0
WinDirStat 1.1.2
TreeSize
Recover Keys 11.0.4.233
HardLink ShellExtension 3.9.2.4
NirLauncher 1.23.52
Remote Registry Editor
Registry Editor PE
Process Killer 1.5.0.6
Runtime Captain Nemo 7.00
OemKey
ShowKeyPlus 1.0.7060
CMOS De-Animator 3
RAID Reconstructor 5.00
VMware Tools 11.1.5 build 16724464
Windows Recovery Environment (WinPE 10)

Data Recovery
R-Studio 8.16 Build 180499
Active File Recovery 21.0.2
Active Partition Recovery 21.0.2
Active UNDELETE 17.0.07
Unformat 10.0.1
Runtime GetDataBack 5.55
Runtime GetDataBack for NTFS 4.33
Runtime GetDataBack for FAT 4.33
MiniTool Power Data Recovery 9.0
EaseUS Data Recovery 14.4.0
O&O DiskRecovery 14.1.145
TestDisk 7.2


X64 Image contains:

Backup and restore
Acronis True Image 2021 Build 39216
Acronis True Image 2019 Build 17750
Acronis True Image 2014 Build 6673
Acronis Backup Advanced 11.7.50230
EaseUS Todo Backup 13.5
Active Disk Image 10.0.3
StorageCraft Recovery Environment 5.2.5.37836
FarStone Recovery Manager 10.10
R-Drive Image 6.3 Build 6309
Veritas System Recovery 21.0.3.62137
Symantec Ghost 12.0.0.11197
TeraByte Image for Windows 3.47
AOMEI Backupper 6.6.1
Drive SnapShot 1.48.0.18910
Macrium Reflect 8.0.6161
Disk2vhd 2.01
Vhd2disk v0.2

Hard disk
Disk Management, System
Acronis Disk Director 12.5 Build 163
EaseUS Partition Master 16.0
Paragon Hard Disk Manager 15 10.1.25.1137
MiniTool Partition Wizard 12.5
AOMEI Partition Assistant 9.4.1
AOMEI Dynamic Disk Manager 1.2.0
Macrorit Partition Expert 5.8.0
DiskGenius 5.4.2.1239
Active Partition Manager 6.0.15
DriveClone 11.10 Build 20150827 (WinPE10)
Defraggler 2.22.995
Auslogics Disk Defrag 8.0.24.0
O&O Defrag 23.0
HDD Low Level Format Tool 4.40
Active KillDisk 14.0.19
Diskpart GUI Micro 1.5
Active Disk Editor 7.0.19

Diagnostics
HD Tune 5.75
Check Disk GUI
Victoria 5.36
HDD Scan 4.1 Build 0.29
Hard Disk Sentinel 5.70.11973
Western Digital Data Lifeguard Diagnostics 1.37.0
CrystalDiskInfo 8.12.10
CrystalDiskMark 8.0.4
AIDA64 Extreme 6.33.5700
BurnInTest 8.1 Build 1025
PerformanceTest 10.1 Build 1006
CPU-Z 1.97
HWiNFO64 7.12 Build 4580
PassMark MonitorTest 4.0 Build 1001
OCCT 9.1.3
Keyboard Test Utility 1.4.0
HDD Regenerator 2011
IsMyLcdOK 4.54
TxBENCH 0.98 beta
Drevitalize 4.10
Linpack Xtreme 1.1.3
LinX 0.6.5

Network programs
Opera
PENetwork 0.59.B12
TeamViewer 15
Ammyy Admin 3.9
AeroAdmin 4.7 Build 3405
AnyDesk 6.3.3
Supremo 4.5.3.2789
RMS Host 7.0.2.0
µTorrent 3.5.5
FileZilla 3.56.0
Internet Download Accelerator 6.18.1.1633
PuTTY 0.76
FtpUse 2.2
OpenVPN 2.5.4
UltraVNC 1.3.4.2
TightVNC 2.8.63
Radmin 3.5.2.1
Radmin VPN 1.1.4394.15
Advanced IP Scanner 2.5.3850
Advanced Port Scanner 2.5.3869
ZOC Terminal 7.25.5
Skype
TelegramOther programs
Windows Login Unlocker 1.6
OO User Manager 1.0.1.5491
Active Password Changer 10.0.1.0
Reset Windows Password 9.3.0.937
PCUnlocker 5.2
Simplix Password Reset 5.1
UltraISO 9.7.5.3716
PowerISO 7.8
Total Commander 9.00
FastStone Capture 7.7
IrfanView 4.38
STDU Viewer
PDF-XChange Editor
Microsoft Office 2007
Bootice 1.3.4
Unlocker 1.9.2
7-ZIP
WinNTSetup 5.0.1
78Setup 2.4 (author conty9)
Double Driver 4.1.0
Imagex
GImageX 2.1.1
Media Player Classic
EasyBCD 2.4.0.237
EasyUEFI 4.8
Far Manager 3.0 build 5775
BitLocker
Dism++ 10.1.1002.1
WinHex 19.9
CIHexViewer 2.0
TeraCopy 3.6.0.4
FastCopy 3.85
Everything 1.4.1.1009
Linux Reader 4.9.0.0
WinDirStat 1.1.2
TreeSize
Recover Keys 11.0.4.235
HardLink ShellExtension 3.9.2.4
NirLauncher 1.23.52
Remote Registry Editor
Registry Editor PE
Process Killer 1.5.0.6
Runtime Captain Nemo 7.00
OemKey
ShowKeyPlus 1.0.7060
CMOS De-Animator 3
Kingston SSD Manager 1.1.2.6
RAID Reconstructor 5.00
VMware Tools 11.1.5 build 16724464
Windows Recovery Environment (WinPE 10)

Data Recovery
R-Studio 8.16 Build 180499
Active File Recovery 21.0.2
Active Partition Recovery 21.0.2
Active UNDELETE 17.0.07
Unformat 10.0.1
MiniTool Power Data Recovery 9.0
Runtime GetDataBack 5.55
Runtime GetDataBack for NTFS 4.33
Runtime GetDataBack for FAT 4.33
EaseUS Data Recovery 14.4.0
O&O DiskRecovery 14.1.145
TestDisk 7.2

MS-DOS programs
HDD Regenerator 2011
HDDaRTs 29.09.2021
BIBM++ 05.10.2021
HDD Regenerator 2011
MHDD 4.6
Victoria 3.52
MemTest86+ 5.01
MemTest86 6.3.0 (PassMark)
HDAT2 7.1
GoIdMemory PRO 7.85
Active Password Changer Professional 5.0
Ghost 11.5
BootIt Bare Metal 1.75
Eassos PartitionGuru
Kon-Boot for Windows 2.5.0
Hard Disk Sentinel for DOS 1.21
DRevitalize 3.32

Ovo bi trebalo da je nova verzija pre rata


Samo, ne razumem to ponašanje i odgovor: "e brate idi ti kod servisera...". Ako buraz može i hoće da pomogne, super! Ako ne, i ako mu je ovo dosadno, jednostavno zaobiđe temu...

Jesi pokazao nepoznavanje materije. Jedno je kada znaš, pa da te poguramo u pravom pravcu

Ovo što sam napisao, propustio sam jedan korak. Imaš dobre video klipove

  • instaliraš Acronis True Image ili ga butuješ sa Sergei Strelec's
    [*]
    napraviš na novon flešu butabilan Acronis fleš
  • posle toga napravim negde Acronis image disk (zapantiš gde zbog kasnijeg logovanja)

izvadiš stari SSD (kada ugasiš mašinu)
  • upališ pc i butuje Acronis tool koji si napravio
  • nađeš i ubacis link sa image fajlom na SSD
  • posle toga kada se sve lepo podigne sa Minitool Partition wizard 10.2.2 središ prostor




Možda je stvarno bolje da ti ovo odradi neki serviser ili kolega sa foruma. Ja sam tako pitao da mi online srede NAS. Neke stvari ne umem da odradim.
 
Ima hrupu nemena, u glavnom


Ode mnogo ova tema. Imam malo vremena, pa ću da pokušam da odgovorim. To je najkraće, skup alata za servisiranje PC a



Ovo bi trebalo da je nova verzija pre rata




Jesi pokazao nepoznavanje materije. Jedno je kada znaš, pa da te poguramo u pravom pravcu

Ovo što sam napisao, propustio sam jedan korak. Imaš dobre video klipove

  • instaliraš Acronis True Image ili ga butuješ sa Sergei Strelec's
    [*]
    napraviš na novon flešu butabilan Acronis fleš
  • posle toga napravim negde Acronis image disk (zapantiš gde zbog kasnijeg logovanja)

izvadiš stari SSD (kada ugasiš mašinu)
  • upališ pc i butuje Acronis tool koji si napravio
  • nađeš i ubacis link sa image fajlom na SSD
  • posle toga kada se sve lepo podigne sa Minitool Partition wizard 10.2.2 središ prostor




Možda je stvarno bolje da ti ovo odradi neki serviser ili kolega sa foruma. Ja sam tako pitao da mi online srede NAS. Neke stvari ne umem da odradim.

Hvala tebi puno na pomoći, jer si mnogo pomogao!
Skinuo sam ovu verziju baš, montirao na USB preko UltraISO Portable, i uradio jedan clone test, sa SSD 120gb na 160gb hdd. Prošlo sve ok! posle sam bekapovao taj ssd, napravio IMAGE da kažem... Probaću da ga raspakujem na drugi hdd, da vidim kako je to prošlo...
Odlično pakovanje ovaj Strelec, kao i Hirens Boot, samo moderniji naravno! Nisam čuo ranije za njega.
Šta da ti kažem hvala još jednom... a sporni ssd sam "oporavio" opcijom CLEAN kroz cmd manager... Pomoglo! :-D
Moze vrlo lako biti i neispravan ssd, pre par meseci sam imao slicbe simtome sa Kingston A400 diskom, 2 komada za redom, klon sistema preko Macriuma trajao satima(30ak Gb), sutradan disk se ne vidi. Zamenim za novi, ista prica, na kraju promenio brend.

Za pocetak command prompt, diskpart alatka pa onda redom:
1.List disk da prikaze spisak diskova
2. Select disk pa broj diska (iz gornjeg spiska, vodis racuna da odaberes novi ssd da ne obrises neki disk sa podacima)
3. Clean
Nakon ovoga kloniranje iz pocetka.
Pomogla CLEAN metoda! Šta da kažem, nije mi pala na pamet... ;-D
Hvala puno!
 
to je logična evolucija hirens boot cd-a. hirens je bio aktuelan u doba windowsa XP, to je bilo odavno.

Napravio si par ozbiljnih grešaka iz nepoznavanja najosnovnijih stvari. SSD je sasvim drugačiji uredjaj od standardnih hdd-a.
Moja reakcija je bila ista kao kad bih video osobu bez iskustva koja hoće da popravi bojler, šporet ili TA peć. - NE DIRAJ !

ako te to vređa, ili imaš žarku želju za edukacijom (po veoma visokoj ceni), izvoli slobodno, kompjuter je tvoj.
Nisi u pravu što se tiče Hirens Boot-a, kad moram da ti kažem... 🙃
Njega sam jako uspešno koristio za raspakivanje .GHO fajla, već gotovog, optimizovanog i instaliranog Win10 operativnog sistema sa gomilom programa. Naime, taj .GHO image čuvam na jednom usb-u, eksternom hdd-u, recimo... podignem sistem preko Hirens Boot-a na laptopu, formatiram laptopov hdd, spustim image pomoću Ghost-a, restartujem, sistem izmenja drajvere... i kompletna instalacija gotova za pola sata. ;-D
Ali ovaj sistem koji sam pokušavao, nikako nije mogao tom metodom... ali o tome ću u drugoj temi ili odgovoru.
Sve u svemu, Vladat1 pomogao oko kloniranja, Astmario oko vraćanja ssd-a u život... Bio si u pravu, nije bio loš! :-D
 
Dobro je da si uspeo. Svako od nas ima neki svoj način. I svaki način koji daje rezultat je pravi. Može da se "klonira" a može i da se povuče kao image. Ja imam legalan Todo Baskup, ali mi je Acronis završio posao. Minitool Partition za konačno "doterivanje".

Butatilni Strelec se pravi preko rufusa

 
Dobro je da si uspeo. Svako od nas ima neki svoj način. I svaki način koji daje rezultat je pravi. Može da se "klonira" a može i da se povuče kao image. Ja imam legalan Todo Baskup, ali mi je Acronis završio posao. Minitool Partition za konačno "doterivanje".

Butatilni Strelec se pravi preko rufusa

Znam, koristim i Rufus odavno. Međutim, u paketu sa Strelecom je bilo, čini mi se, nekih 3 programa za pravljenje butabilnog usb-a... Rekoh da idem po uputstvu! 😆 I prošao je... 😉

Međutim, ovo sam uspeo sa testim operativnim sistemom. Sad mi ostaje sve ovo da ponovim na onom spornom kompu. On inače ima hdd od 500gb mislim, ima jednu particiju i popunjen je nekih 64gb. To hoću da kloniram na SSD od 256gb. Ne bi trebalo da ima problema što sa većeg spuštam na manji, jer se prebacuje samo tih 64gb, zar ne?
 
Znam, koristim i Rufus odavno. Međutim, u paketu sa Strelecom je bilo, čini mi se, nekih 3 programa za pravljenje butabilnog usb-a... Rekoh da idem po uputstvu! 😆 I prošao je... 😉
Meni je Lepi Kokan odavno na ignore listi. Nema rasprave sa takvim likovima.
Međutim, ovo sam uspeo sa testim operativnim sistemom. Sad mi ostaje sve ovo da ponovim na onom spornom kompu. On inače ima hdd od 500gb mislim, ima jednu particiju i popunjen je nekih 64gb. To hoću da kloniram na SSD od 256gb. Ne bi trebalo da ima problema što sa većeg spuštam na manji, jer se prebacuje samo tih 64gb, zar ne?
Neće biti problema. Bootuješ Strelec disk, pokreneš AOMEI Backupper i prati instrukcije. Samo obrati pažnju da se ne zezneš kao ja, kada dođeš do sekcije destionation, imaš dole mali checkbox koji je potrebno čekirati.

1653579400508.png
 
Meni je Lepi Kokan odavno na ignore listi. Nema rasprave sa takvim likovima.

Neće biti problema. Bootuješ Strelec disk, pokreneš AOMEI Backupper i prati instrukcije. Samo obrati pažnju da se ne zezneš kao ja, kada dođeš do sekcije destionation, imaš dole mali checkbox koji je potrebno čekirati.

Pogledajte prilog 345527
Ha ha ha! 😉
Hvala druže na odgovoru...
Nego, koja je razlika u Acronis-u i ovom?
Mislim, kad mi ga već preporučuješ?
 
Razlika je u tome što je AOMEI brutalno jednostavan i pregledan. A i lično sam ga koristio nekoliko puta baš za tu namenu koja tebi treba. Sa harda od 500GB, koji na sebi ima 20GB podataka, sam uspešno klonirao na novi SSD od 128GB. Dakle provereno radi.

Inače, svi ti programi rade manje više istu stvar. Jedini razlog zbog kojih ih ima toliko, je taj da se nekada u nekim specifičnim scenarijima dešava da neki program jednostavno neće da radi. Ili odradi sve kako treba, ne prijavi grešku, ali sistem ne bootuje. Ne moraš ti koristiti AOMEI. Ako sve uspešno odradiš sa Acronisom ili sa Macrium Reflect ili nekim trećim alatom, to je ok. Ti treba da nađeš alatku koja se TEBI sviđa i koja TEBI završava posao. Prosto. :) Zato je taj Strelec USB jako dobra stvar jer ima sve moguće alate koji ti mogu zatrebati.
 
Ok druže...
Probaću baš taj program, da ga testiram i naučim nešto novo... Što se kaže, ne treba se vezivati "kao pijan plota" za jednu stvar, kao ja Ghost, pa onda greške, problemi itd... 😆
Hvala još jednom!
Cenim pomoć!
 
Ne bi trebalo da ima problema što sa većeg spuštam na manji, jer se prebacuje samo tih 64gb, zar ne?

ne ako naprviš image preko Acronis a, i učitaš a preko Acronis tool a.

Nego, koja je razlika u Acronis-u i ovom?
Mislim, kad mi ga već preporučuješ?

Glavna razlika je da neki program i lakše legne od drugog. Bolji je onaj sa koim postigneš uspeh.

Meni je Lepi Kokan odavno na ignore listi. Nema rasprave sa takvim likovima.

Nema potrebe za tim. Svi smo dugogodišnje kolege i najmanje što možemo da učinimo je da se poštujemo.
 
Nazad
Vrh Dno