Šta je novo?

Problem sa iPhone 14 Pro

Marinovic

Poštovan
Učlanjen(a)
17.01.2023
Poruke
58
Poena
70
Pozdrav, kupio sam pre bukvalno mesec dana nov iPhone 14 Pro u Yettel-u.

E sad predhodno sam imao bas stari Huawei i ocekivao sam da baterija bude bar duplo bolja, medjutim duplo je gora, bukvalno ga je ne moguce koristiti. Za 2 sata mi je otislo 50% sto je meni bolesno, a koristim samo TikTok i Instagram. Evo na slici, krenuo dan sa 90%, sad je 2 sata i imam 38%, bukvalno moram da ga punim 2 puta dnevno.

E sad, sta mislite, da li da ga saljem na reklamaciju? Battery Health je na 100%, ali ovo stvarno nije realno da mi ode ceo telefon za 3-4 sata, a na netu pise da moze 9-10, jebeni Huawei izdrzi vise… Hvala.
Evo slike:

IMG_5918.png
 
koristim samo TikTok i Instagram
Prestani da koristiš tiktok i instagram :)

Više puta je čini mi se pisano o tome da te aplikacije umeju da vuku bateriju ko lude.
da li da ga saljem na reklamaciju? Battery Health je na 100%
Po meni nema poente nositi ga na reklamaciju pošto ćeš skoro sigurno samo ostati bez telefona neko vreme, a reklamaciju sa 100% baterijom sigurno neće uvažiti. Takođe više puta o tome pisano. Apple radi zamenu baterije samo ako telefon pokazuje da je baterija neispravna.
 
Meni iskreno ovo deluje kao normalna, tj. očekivana potrošnja. 2 i po sata si furao TikTok i Instagram, od recimo mogućih 4-5 sati neke normalne upotrebe.
Te aplikacije su baš heavy za bateriju, tako da ne verujem da imaš bilo kakav osnov za reklamaciju.
 
vrati, trazi pare nazad, kupi huawei, uzivaj
 
Postavi bolje screenshot Battery sekcije u podešavanjima, ali realno je mnogo da dva i po sata SOT-a pojedu 60% baterije. Jesi li probao factory reset?
Dva i po sata na tik toku i instagramu, nista izlasci, druzenja, neki sport, devojka...
Ne razumem zašto ljude toliko dotiče kako neko troši svoje vreme. Uostalom, možda je baš zbog devojke na tim socijalnim mrežama, ili vodi neki side hustle, koga bole brige.
 
Dva i po sata na tik toku i instagramu, nista izlasci, druzenja, neki sport, devojka...
U pravu je covek, ja samo od 8 do 1 popodne izlazim. U skoli sam druze sta da radim.
Postavi bolje screenshot Battery sekcije u podešavanjima, ali realno je mnogo da dva i po sata SOT-a pojedu 60% baterije. Jesi li probao factory reset?

Ne razumem zašto ljude toliko dotiče kako neko troši svoje vreme. Uostalom, možda je baš zbog devojke na tim socijalnim mrežama, ili vodi neki side hustle, koga bole brige.
Upravo tako, zbog devojke, bar neko razume.
IMG_5922.png

Evo, ovo je u poslednja 24h, i posle 3 punjenja. Kolko god da ga ja koristim, mislim da nije realno da za 8h napunim telefon 2 puta do 90% i da imam 20%. Nisam probao factory reset, jel trebam?
 
Poslednja izmena:
Meni iskreno ovo deluje kao normalna, tj. očekivana potrošnja. 2 i po sata si furao TikTok i Instagram, od recimo mogućih 4-5 sati neke normalne upotrebe.
Te aplikacije su baš heavy za bateriju, tako da ne verujem da imaš bilo kakav osnov za reklamaciju.
Slazem se da puno trose, ali evo drugar sa obicnim 14 icom manje trosi, zato sam i pitao, jel ima neko isti telefon mozda pa da uporedimo. Jel nesto mogu u opcijama da promenim?
 
Slazem se da puno trose, ali evo drugar sa obicnim 14 icom manje trosi, zato sam i pitao, jel ima neko isti telefon mozda pa da uporedimo. Jel nesto mogu u opcijama da promenim?
Ja imam 14 PRO sa 99% BH star 6 meseci i slicno koristim telefon, ako ne i malko gore od tebe sa istim app...Ovo sto ti punis dva puta, meni izgura jedno punjenje...Definitivno vrati telefon na fabricka, desilo mi se nesto slicno na 13 PRO i vracanje na fabricka je unormalilo stvari...Bolju preporuku nemam (posto da smanjis koriscenje nisi lud, nisi ga kupio da ti stoji na stolu, nego da ga gazis :) )
 
Pokusacu, samo posto se ne razumem najiskrenije, jel mogu ja da back upujem sve na iCloud da ne radim sve ispocetka, ili slike kako da sacuvam, hvala.
Pokusacu, samo posto se ne razumem najiskrenije, jel mogu ja da back upujem sve na iCloud da ne radim sve ispocetka, ili slike kako da sacuvam, hvala.
 
Pokusacu, samo posto se ne razumem najiskrenije, jel mogu ja da back upujem sve na iCloud da ne radim sve ispocetka, ili slike kako da sacuvam, hvala.
Pokusacu, samo posto se ne razumem najiskrenije, jel mogu ja da back upujem sve na iCloud da ne radim sve ispocetka, ili slike kako da sacuvam, hvala.
Ako imas dovoljno prostora da ti sve stane na iCloud mozes (besplatno imas samo 5GB), ako nemas odradi backup preko kompjutera (skines iTunes ako imas windows) i onda posle sve vratis tako.
 
Nemoguće je da potrošiš 60% baterije za 2h. Uradi FR.
 
Uradi hard restart resices problem draina… na 5-6 dana restartuj tel i to je to. Svaki sistem voli da se restartuje s vrmeena na vreme.svakako gore iz battery shota vidim da je izdrao fino , ne znam sto ga ne punis preko noci pa skines ujutru?
 
Mene samo zanima da li je realno da te aplikacije stvarno toliko troše? Ja nemam društvene mreže (ako ne računam Linked in) pa ne mogu sam da vidim, ali mi to baš nešto zvuči mnogo. Znam da recimo Whatsapp ume često da nešto burgija u pozadini (no pun intended :) )
 
Mene samo zanima da li je realno da te aplikacije stvarno toliko troše? Ja nemam društvene mreže (ako ne računam Linked in) pa ne mogu sam da vidim, ali mi to baš nešto zvuči mnogo. Znam da recimo Whatsapp ume često da nešto burgija u pozadini
Isto se pitam, jutros od 8h do sad do 10h, na fonu, sve vreme moji podaci, samo yt i safari, 20% skinulo, a 13 mini
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Moj sin intenzivno koristi Inst, TT, Snep..., sve što se smatra društvenim mrežama (nije još počeo sa Tnderom :D).
Upravo gledam 4h Screen Active, 70% je koristio TT (danas je takva "tura" izgleda, proveo je par sati na SP 5, pa je izgleda manje koristio telefon), baterija je na 65%. Puni telefon svako veče inače, ne vodi računa o % baterije.
iOS je kako je došao sa telefonom, 16.6.1 i nemam nameru da mu ga apdejtujem.
Za "dušebrižnike", sasvim je normalno dete, bavi se sportom, druži se, ima za moje pojmove širok krug (više krugova zapravo) drugara (razne interesne sfere: škola, gluma, sport, slikanje, deca "iz kraja"...), u stvari "oni" se danas tako druže i to je to, sviđalo se to nama ili ne.
 
Poslednja izmena:
Evo sa javim, resetovao sam ga, izdrzalo je 5 sati od 100 do 40 sto je i dalje malo al ajde dosta bolje nego pre, ono sto mene brine jeste sad sto sam u 5 minuta dropovao sa 38 na 32 (ne bukv 5 minuta ali fazon 15-20) i evo cim sa ga prikljucio na punjac u 2 minuta je skocio na tih 38, do cega moze da bude ovo?
Jos jedna stvar, kupio sam original punjac applov sa KP (prodavac je reko da je original), nov naravno, ali on se mnogo pregreva, ono bas preterano, jel ima to neke veze?
 
Evo sa javim, resetovao sam ga, izdrzalo je 5 sati od 100 do 40 sto je i dalje malo al ajde dosta bolje nego pre, ono sto mene brine jeste sad sto sam u 5 minuta dropovao sa 38 na 32 (ne bukv 5 minuta ali fazon 15-20) i evo cim sa ga prikljucio na punjac u 2 minuta je skocio na tih 38, do cega moze da bude ovo?
Jos jedna stvar, kupio sam original punjac applov sa KP (prodavac je reko da je original), nov naravno, ali on se mnogo pregreva, ono bas preterano, jel ima to neke veze?
Ako nisi siguran idi do Istyla da vide orginal vrv nije, tipa meni je lik iz obezbedjenja to rekao na prvu loptu, orginal je tezi od kopije, al videce oni, za bateriju ne znam iskreno, neko sa vise iskustva ce ti reci
 
Pozdrav, evo me ponovo. Uradio sam FR i bilo je sve okej par dana, medjutim vratilo se sve na staro posle toga. Uradio sam ukupno 3 puta FR na nekih 10 dana, ali sada je postalo jos gore i telefon mi ne moze izdrzati ni ovolko kolko je mogao. Plus se puni mnogoooo sporije a nisam menjao ni punjac ni uticnicu. Do cega ovo moze biti?
 
Pozdrav, evo me ponovo. Uradio sam FR i bilo je sve okej par dana, medjutim vratilo se sve na staro posle toga. Uradio sam ukupno 3 puta FR na nekih 10 dana, ali sada je postalo jos gore i telefon mi ne moze izdrzati ni ovolko kolko je mogao. Plus se puni mnogoooo sporije a nisam menjao ni punjac ni uticnicu. Do cega ovo moze biti?
Imas 3 opcije:
  • snjimis te padove i skokove i prilozis uz reklamaciju i nadas se da ce uvaziti
  • uplatis apple care, ispustis ga negde da se izlomi i resis reklamaciju
  • sutra ujutru ga stavis u oglase, mlad je telefon brzo ces prodati i uzmes Android sa jakom baterijom, ili uzmes ProMax 14-15
 
Napunio sam ga sinoc oko pola 1 na 96%, koristio sam ga do nekih 2 i imao je 80%. Ostavio sam ga upaljenog preko noci probudio se sa 70%. Evo sad ga koristim od nekih pola 2 mozda 45 minuta screen active i ima 54%.
Slikacu kad se bude skroz ispraznio da vidite kako pada baterija.
Da napisem mail yettelu? Sta mislite o tome, jel ima vajde? Ne prodaje mi se bas jer cu samo izgubiti novac
 
Inace kupio sam ga 30 septembra, i dalje je na 100% bh. Ako kupim punjac iz iStyle, jel ce to promeniti nesto? I ako je pisalo da je ovaj punjac sto sam kupio original, ipak je to kupujem prodajem a i cena je bila duplo manja? Jel moze do punjaca biti?
 
Nazad
Vrh Dno