Šta je novo?

Problem sa internetom

Creaven

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2007
Poruke
48
Poena
304
Postovani drugari ,kolege ,braco Srbi i ostale nacije molim Vas pomozite.Imamm extremno iritantan problem sa internetom a to je da mi net prekida sa radom na svakih 30sec pa onda moram da desni klik na network pa repair i tako jedno 10-50x pa onda net radi odlicno par sati a mozda i par minuta i tako stalno_Ovaj proble sam imao u starom stanu gde sam stanovao a imam ga i u novom stanu gde je nov prikljucak tako da mislim da je do mog kompa .Imao sam instaliran KIS 2011 i Tune up utilties 2010 (TU je imao neke zastite kao neki firewall pa rekoh da ga spomenem ) i to sam deinstalirao i sada nema AV ili bilo koju zastitu i opet je situacija ista .Googlao sam po netu pa sam nasao da je to problem do Service Pack-a 3 pa sam i njega deinstalirao ali ne pomaze .Help?
 
A da napises koji internet ?
Kabloski , wriless , adsl ?
Modem or ruter or ap ?
lan or usb ?
 
Internet je kablovski (neki modem iz kojeg idu prikljuci za TV i net ) i povezan je preko lan-a.
 
U ovakvim situacijama najpre dignem neki live Win sa network drajverima, ako pristup internetu radi, Win je u pitanju
Zatim sledi, ko što reče cvetko_a, čišćenje sitema i sl
 
Odradio sam skeniranje Malwarebytesom i ocistio CClenerom ali opet isto.
 
Reinstliraj drivere za lan
Povezi modem na neki drugi komp ako imas u kuci ili laptop(da iskljucis mogucnost da je problem do modema)
 
Imam integrisanu kartica a i nemam gde trenutno da nabavim polovnu pa proba tu opciju.Probacu da menjam driver ali posto mi je stara ploca sumnjam da su uopste update-ovali drivere za njega.Koristim WinXP.
 
Ako modem ima mogucnost vezivanja preko USB-a,probaj da ga vezes preko njega...
 
e zdravo,takodje imam problem sa internetom:/ koristim adsl ,inace savrseno funkcionise ali od pre 3 dana ,ne ynam, sta se desava i do cega je problem,znate kako izgleda onaj adsl prikljucak-e pa meni lapmica POWER i lampica ADSL svetle bez prekida kao sto i treba,a lampice LAN1 i INTERNET trepere non stop sto je ynak da nesto nije u redu al ja ne znam sta treba da radim.kad pokrenem explorer pojavi mi se pocetna stranica,google al dalje nece nista da radi samo se vrti kao da vrsi pretragu al tako moye beskonacno ,.jel znate u cemu je fora?
 
Lampice LAN i internet i treba da trepere kad ima transfera
Uradi iz cmd-a ping www.google.com, ako nema gubitaka paketića sve ti je u redu sa internetom
Ako navedeni ping ne radi, tj javlja Request time out, onda pinguj gateway, obicno je to adresa 192.168.1.1
Ako ni to neće onda imaš neki ozbiljniji problem
Probaj da resetuješ router, upali i ugasi, ako se ponaša isto onda mu uradi hard reset
 
to ukljucivanje isklj. rutera ne pomaze probavala sam vec,uradila sam ping i evo napisacu sta mi je izbacio :) Packet:sent=4,recieved=4.lost=0
min=39ms,max=42ms,average=40ms ,hhhmm i sta sad :D?
 
i ja sam imao potpuno isti problem, i kad sam povezao modem preko usb-a, radi normalno. Izgleda da je moja mrezna kartica ******
 
Samo da javim da sam resio problem kupovinom druge mrezne kartice.Sada radi ko kineski stelth.
 
Nazad
Vrh Dno