Šta je novo?

Problem sa HP Probook 450 G1

Astra G

Poznat
Učlanjen(a)
10.12.2021
Poruke
49
Poena
25
Dobro veče svima, nadam se da će se naći neko ko se suočio sa sličnim problemom kao što se ja upravo suočavam i da ćemo svi zajedno mic po mic uspeti da ga rešimo, pa čak i da to ne uspemo, imaćemo još neku informaciju o problemima koji se javljaju na laptopovima.

Kupio sam gore navedeni laptop iz naslova, sa procesorom i5-4200M, 8gb ddr memorijom, bez ssd-a i bez baterije...
Problem nastaje kada prvi put uzimam laptop u ruke priključujem DC konektor pritiskam start dugme i .... ništa :cry:

Vadim DC konektor napolje ostavljam tako na odprilike 5-10 minuta, vraćam u nadi da ću uspeti upaliti mašinu, i naravno uspevam.
Prvo što pomišljam na uzrok problema je start dugme, koje sam nabavio drugo u narednih par dana isprobao, ali problem i dalje isti... Start dugme sam zamenio zajedno sa flet kablom.
Ploča radi, ubačen je SSD sa portable windows-om jer je bios zaključan i drugog načina za dizanje OS-a nije bilo.

Kupio sam takođe bateriju, drugi komplet punjač , problem je i dalje isti.... Ostaviš mašinu neaktivnu duže od par sati, neće da upali iz prve, jednostavno moraš sačekati oko 5 minuta nakon prvog pritiska start dugmeta da bi se sistem krenuo podizati...
 
A kako se ponaša kad izvadiš bateriju?
Pozdrav
 
Previše ulaganja u stari laptop.
 
A kako se ponaša kad izvadiš bateriju?
Pozdrav
Isto se ponaša i kada je baterija u njemu i kada nije. Baterija je stavljena u drugi identičan model gde radi normalno. Takođe i start dugme je prebačeno u drugi uređaj kao i punjač što je testiran na drugom uređaju. Čak i Ram memoriju kada izvadim isto se ponaša.
Previše ulaganja u stari laptop.
Laptop je uzet preko ebay sa još jednim identičnim, čak i zamena ploče je isplativa, samo što je mene zainteresovao ovaj problem jer se nikada nisam susreo sa nečim sličnim, obično bude da ili radi paljenje ili ne radi, nikada tu funkciju nisam zatekao u sivoj zoni.
 
Poslednja izmena:
Predlažem ti da pogledaš na youtube kanal https://www.youtube.com/c/Electronicsrepairschool gde se lik bavi uglavnom takvim problemima. Nadam se da ćeš naći rešenje u nekom od videa.
Jedan električar mi je preko telefona rekao da su problem kuglice na mikroprocesoru koji skenira tastaturu, ekran itd... I da navodno treba taj čip da se zameni i da se reprogramira... E sad opet mi je to malo bez da je pogledao ploču sumnjivo, iskreno verujem da se problem krije u nekoj gluposti i da je ovde neko imao sličan problem..


Hvala za link pogledaću mogu li tu nešto da prečeprkam 😅
 
Danas sam opet rasklapao mašinu i pokušavao da nekako dođem do toga da vidim šta je problem i ništa.... Ni na onom linku od yt kanala nisam mogao naći isti problem kao kod mene, jer jednostavno moja ploča se upali drugi put kad ukopčam DC konetkor... E sad mala ispravka kada ste me pitali da li se pali sa baterijom, definitivno je da se mašina ne pali kada je baterija u njoj nikako, narandžasta lampica signalizira punjenje. Baterija je ispravna, i radi u drugoj mašini bez problema.... Da li sada iko ima ideju šta može biti?
Probao sam zameniti BIOS bateriju i sledećim ukopčavanjem DC adaptera mašina se sama krenula paliti bez pritiska start dugmeta i bez baterije u njoj. Nakon toga opet isti problem.
 
Pozdrav.možda da pokušaš da ažuriraš bios ...možda on pravi probleme.
 
Da,to sam prevideo...možeš pokušati iz windowsa da pokreneš,mada verovatno neće moći pošto je zaključan.
 
Mogu pokušati jer imam portable windows na ssd koji podiže bez problema... Vredi li da pregledam sve kondenzatore da izmerim?
 
Da,to sam prevideo...možeš pokušati iz windowsa da pokreneš,mada verovatno neće moći pošto je zaključan.
Uspeo sam pokrenuti Bios recoveru sa drzanjem Win+B tastera i ubačenim flešom sa novim biosom, međutim nikako da pokrenem instalaciju svežeg biosa, samo recovery koji odradi do kraja i to je to... Bios i dalje zaključan, problem i dalje aktivan :ROFLMAO:
 
Problem rešen, zahvaljujem se svima na ukazanoj pomoći.
Neverovatno ali istinito, tasteri za mute i wifi su bili najverovatnije po onome što sam video na štampanoj pločici oštećeni od vode. Lampice su svetlele na tasterima i fukncija je bila ispravna tako da nisam ni pomislio da je tu problem. Tek kad sam po 10-i put u potpunosti rasklopio mašinu video sam tu pločicu da je oštećena te je zamenio i evo već desetak dana mašina radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno