Šta je novo?

Problem sa HP 6735s

JohnSmith

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2008
Poruke
164
Poena
319
Laptop nije hteo uopšte da baci sliku, ni na svoj displej, ni na eksterni monitor.
Onda sam nešto čačkao, vadio bateriju, vadio hard itd i posle toga je dao sliku na eksterni monitor, a na svom displeju samo neke brljotine.
Šta ovde mo-e biti problem? Grafička, flat ili nešto treće?

Evo kako izgleda slika na laptopu...

A evo kako izgleda na eksternom monitoru...

Da napomenem samo da i ta slika na monitoru nije sjajna, slikao sam mobilnim uredjajem, pa je kvalitet lošiji, i još da kažem da juče prilikom jednog od četiri paljenja nije dao sliku i baš se mnogo greje, kao šporet!
 
Ja sam svojevremeno imao problem sa mojim hp 6735b, koji je otisao u vecna lovista, probaj da izvadis memoriju iz sekundarnog slota (ako imas), meni je prvo otisao sekundarni slot na njemu, na kraju nije uopste hteo da radi, verovatno je problem u ploci, ili grafickom chipu, ja nisam otkrio u čemu je problem, otisao u delove.
 
Uff, imas skoro pa klub usera na jednom forumu sa takvim problemima. :)

Trebao si da sredis hladjnje, paste da se zamene i da ocistis od prasine. Moj je skoro crkao, tacnije isti problem mi se desio samo sto ne daje nikakvu sliku.

Imas takodje i dijagnostiku hp-a sa lampicama po semi.


Da znas da su ploce oko 130 evra, samo ploce i da je vek sa tim plocama posle oko 6 meseci do godinu kako kazu serviseri.
 
Meni je ploča bila crkla nakon šest meseci (ubio sam joj bios ko zeca). Zamenili je u servisu, i od tada, evo već dve godine, laptop radi svakodnevno kao singerica! Imao sam sreće pa su mi u garantnom roku zamenjeni i baterija i ac adapter.:d
 
Gde si menjao plocu?

Ja bi realno zamenio ako bi nasao novu sa garancijom, ali mi se sve nesto cini da su ove koje imaju rma.
 
Poslednja izmena:
Ploču možeš da zameniš u onom notebook servisu na Zelenom vencu. Cena je nešto ispod 100€, garancija je 30 dana.
Preporuka je da ne menjaš ploču, već ceo notebook.
 
Da da, tamo sam se i informisao, rece mi lik sve to... Svakako idem na novi lap, nego reko ako nude 50e samo za ovo onda ako nije mnogo da sredim tu plocu ali 30 dana garancije je malo, zaista malo.
 
Po meni ako je zamena ploce ispod 100 evra kao sto kaze PJ to se isplati popravljati.Inace su ploce za lap jako skupe.A sto se tice problema meni ovo smrdi na graficki cip.Po meni ne moras nov uzimati jer se do 100 evra isplati popravljati dobar laptop.Koliko vidim ovaj lap je dual core amd , 1 gb ddr2 i 160 gb.To je ok masina i po meni isplati se popravljati ako je tako malo $ zamena cele ploce.
 
Meni su naveli cenu od 130 za plocu. Sto se tice lapa ima jacih konfiguracija 6735s modela, tj jacih podmodela. Mislim da su se ti jaci najcesce i kupovali kod nas. Nesto kao turion na 2,2ghz, 3gb rama, 320 hard.
 
bora81, jeste grafika, ali je ona na ploči, tako da se menja ploča. Ako se dobro sećam, problem je što ploča i kućište nisu dobro usklađeni, pa se ploča napreže i vremenom ošteti. Anyway, oni koji su pregurali 2 godine i dalje rade OK. Uglavnom je crkavanje tokom druge godine.
 
da potvrdim ovo,post oje i moom komsiji isti modle laptopa riknuo,ne daje sliku,a kad se upli fleshka lampica za hdd,ustanovilo se i da mu crko dvd drajv. E sad sta je tacno crklo nemma pojma,video sma da mu vent ne vrti uopste tj jedva se vrti,ociscen je stavljena pasta..ali dzbe..u servisu lokalnom su rekli da je procesor,pa neki mikrocip na ploci..u prevodu nemaju pojma..JA kontam da s obzirom da baca neke led signale da je ploca ziva ili se varam?

Zamolio bih na pm ime tog servisa koji pominjaste za pomnuti laptop i gde je plcoa 130e. Hvala
 
Samo me zanima na osnovu onih slika koje sam zakačio, šta je najverovatnije u pitanju, grafika, flet ili nešto treće?
 
grafika
 
Ali pošto je grafika na ploči, otišla je ploča, kao što je u prethodnim psotovima već napisano.
 
^
Priceless:D
 
Grafika nije crkla ako daje sliku na eksternom monitoru a na internom ne. Moze biti ekran laptopa, inverter koji regulise osvetljenost ekrana ili konektor tj kabl koji povezuje graficku karticu i monitor. Smanji osvetljenost ekrana i vidi da li dobijas ikakvu sliku na laptop monitoru. Ako je ima onda je inverter popustio sto nije neki veliki kvar i isplati se popravljati. Ekran je vec preskup za menjanje na laptopu tog godista i cenovnog ranga. Posto ima problema i druge vrste verovatno je graficki cip ipak. Svaki trosak preko 70-80 eur u vezi sa popravkom tog laptopa je previsok. Vec sasvim pristojan business laptop sa integrisanom grafikom kosta mnaje od 300 eur.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno