Šta je novo?

problem sa gafickom ali te nakon instalacije drajvera

Van Gogh

Čuven
Učlanjen(a)
17.02.2002
Poruke
412
Poena
619
zdravo,


imam neki stariji racunar sa giga rama i sempronom 2800, ploca je gigabyte k8ne...na njoj je bila graficka x550 a juce sam htio zbog nekih stvari za koje mi treba bolja graficka da stavim gigabyte nx 8600gt sa 256mb....i sad kad ubacim graficku, sistem se podigne (vista ultimate sp1) ali ne prepoznaje graficku i ne nudi mi rezolucije koje meni trebaju, ima i vecih i manjih ali meni za lcd 37" treba 1360*768...onda skinem zadnje drajvere sa nvidja sajta i cim instaliram drajvere po ekranu se pojave razne linijice koje su preko citavog ekrana...pri bilo kojoj rezoluciji, jedino se pojavljuj preko bijele boje kada namjestim boje na 16bit...onda uninstaliram drajvere i slika je opet super ali opet nema rezolucije koja mi treba....

da li je graficka neispravna???
 
Poslednja izmena:
Prvo ukloni drivere od ati-a, imas onaj cat uninstaller, pa tek onda instaliraj drivere za tu nVidiu. Pozz
 
Moguce...ali pre toga proveri da li si ocistio stari drajver kako treba.Odradi driver sweeperom u safe modu.
 
drajveri od atija prvo izbrisani pa tek onda instalirani novi...ma bice da je memorija ovoj slaba ili neto slicno...posto nisam ni bo 100% siguran da je ispravna...ali mi bilo cudno da radi bez drajvera a sa drajverima nece...ali sobzirom da je vista i niej prepoznavala kako treba pitanje je u kojem modu je ona tada i radila...pa je sve bilo kako treba
 
Imao sam slican problem da grafika radi bez drajvera bolje nego sa drajverima:zgran:. Menjaj graficku, neispravna je 100%, ne znam tacno sta joj je, ali moja pretpostavka je memorija. Ako mozes neki test da probas (3dmark) bilo bi dobro, ali sigurno neces moci da ga pokrenes. Odnesi, trazi zamenu i navedi probleme.
Pozz.:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno