Šta je novo?

problem sa dva 3g signala koja se mesaju

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
neko da mi pomogne,od ovih iz telenora cisto sumnjam da ce mi znati pomoci,ne verujem ni da razumeju o cemu im pisem
 
I ja bih baš voleo da znam o čemu pišeš :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hahaha,vi radite za Telenor? :D

Problem: pre tek nekoliko dana na mom 4g zte mf831 modemu,pojavio se jos jedan 3g signal telenora,koji mi ne da mira. nemam pojma odakle je dosao,jako je slab i pravi probleme! znaci imam dva signala,prvi je hspa+ koji sam oduvek koristio,koji radi super (900mhz). i onda se pojavi neko djubre od dc-hspa+ signala,koji jeste napredniji,ali signal je uzasan,iznosi od 97 do 105dBm. o radu i da ne pricam,ne radi nikako! sta je problem? svaki put kad upalim racunar,modem se automatski kaci na taj losiji signal...jer kao,valjda mu je prioritet da se pre zakaci na dc hspa+,nego na hspa+. znaci modem je tako prokleto zgotivio taj losiji signal (ne znam zasto),a zanemario dobar hspa+ signal koji iznosi 75dBm...:( sta je muka sad? pa svaki put kad upalim racunar,moram otici na onu njegovu 198.162.0.1,da prekinem vezu sa losim signalom,da odaberem manuelno trazenje,da ga pustim da trazi mrezu,pa kad je nadje,da se zakcacim na taj dobar signal...ako uopste pogodim taj dobar,vrlo cesto mi opet nadje ovaj los...:( ponekad mi i u toku veze sam od sebe prebaci na taj losiji signal,odmah primetim da veza stane,blokira,normalno da ne moze raditi na 100dBm-a...pa opet moram disconnect,pa trazenje dobrog signala,pa opet connect i tako u krug. velike muke,a i besmislene!

i jos jedna stvar koja mi nije jasna:
kad trazim rucno mrezu,uvek mi nalazi samo tu jednu baznu stanicu,dakle telenor 3g i nosi brojku 22001. sad ispada nekako da mi od iste stanice dolaze dva signala,od koji je jedan super,a drugi djubre. sto je skroz nelogicno,zar ne? ja bih voleo nekako da zakljucam na ovaj dobar signal,ali ne znam kako...ovaj modem mislim i da ne podrzava da se cacka preko hyperterminal-a i da se unose komande neke tamo,ako uopste ima komandi za njega.

evo slike tog loseg signala,levo je LOS,desno je DOBAR.
uuu.JPGtytty.JPG

i evo sta mi pokazuje pretraga,znaci vidi se samo jedan telenor 3g,nema ih dva:
uyuu.JPG
 
Poslednja izmena:
Можда тај бољи 900, а лошији 2100 МHz на истој базној станици...
 
Poslednja izmena:
Prebaci modem u drugu sobu, koja nema prozor ka baznoj stanici. Jedan zid ce biti dovoljan da ubije signal te slabije BS taman toliko da se modem vise ne kaci na nju.

Mozda je ista lokacija u pitanju samo drugi panel i druga bazna stanica. Jedan panel okrenut ka tebi, i tu BS vidis lepo a onaj drugi okrenut na drugu stranu pa tu BS slabo primas.
 
Poslednja izmena:
hvala na savetu,mozda cak da idem na varijantu da pokusam naci bolju lokaciju antene i modema,tako da uhvatim taj dc hspa signal bolje,ako se to uopste pokaze mogucim. izgleda da si u pravu,isti tower je u pitanju,a i video sam iz daljine kad prolazim da ima dve 3g sektorske antene na njemu,samo kako su bili tako pokvareni da jedna bude hspa,a druga dc hspa,to nije posteno i nije fer prema korisnicima, nejednakost!
 
Poslednja izmena:
Stavi modem u serpu i poklopi. Ostace ti samo 3g@900.
 
Ако су са исте БС један зид неће ништа помоћи, а иако су са различитих, зид може донекле помоћи ако се поклопи положај... али опет неће потпуно онемогућити тај други лош сигнал. Можда то Септимусово нешто помогне... :)
 
Poslednja izmena:
nasao sam u cemu je problem,ali ne mogu ga resiti. jer ovaj modem nema nigde proklete opcije da se promeni UMTS BAND. a stariji ZTE modemi imaju sve te opcije,zamislite tu glupost? prikacio sam jedan stari modem koji ima ta podesavanja i sa MDMA mobile monitoring aplikacijom prvo ukljucio samo umts900,a onda samo umts2100. dva signala postoje,900mhz je 75dbm i 2100mhz je oko 100dbm. sa novim modemom ne znam kako to da promenim,ali kao sto je neko gore vec napisao u temi,dve razlicite frekvencije se mesaju. na kraju krajeva,izdrzacu ovako dok mi ne stigne LTE uskoro nadam se. :)
 
davno resen problem,modem se mora prebaciti u dial-up mod,zatim preko MDMA promeniti band na umts900 i gotovo...i tako dalje i tako dalje
 
Nazad
Vrh Dno