Šta je novo?

Problem sa driverima Ati Radeon HD 4890

miljan1

Cenjen
Učlanjen(a)
20.09.2010
Poruke
7
Poena
151
e ovako kupio sam pre par godina ovu graficku karticu
Ati Radeon HD 4890 1gb ddr5 256bit i od skoro par dana imam problem pojavljuje mi se crni monitor dok igram neke igre
evo slike sta mi se pojavljuje -----> http://i50.tinypic.com/23t5kyb.jpg
nije mi jasno sta da radim sve sam probao reinstalirao drivere ubacio nove.
Ovog lika sam poslusao radio sam ono sto je on objasnio ---- > http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=642390
Poslednje drivere koje sam ubacio bili su 12-6-legacy_xp32_dd_ccc_whql probao sam i starije ali nista?
trenutno imam windows xp sp3 32bita.

pomozite hvala unapred .
 
A na 7ci da li si probao?
Stara je to kartica..sumnjiv problem..
 
pa probacu kasnije ili sutra posto sam danas nesto zauzet pa cemo videti ... koja je cena odprilike da se proda kao polovna ? cisto me zanima ?
 
To moze da znaci I da ti je otiska memorija na kartici, imao sam slucan problem sa 4850... s opet mozda jevi softwareski problem..
 
ok hvala tenutno mi sljaka za sada izvadio sam graficku premazao je alkoholom cekao da se osusi ubacio + reinstalirao wind 7 i radi za sada dokle ce da tera videcemo hvala na odgovoru u svakom slucaju.
 
ok hvala tenutno mi sljaka za sada izvadio sam graficku premazao je alkoholom cekao da se osusi ubacio + reinstalirao wind 7 i radi za sada dokle ce da tera videcemo hvala na odgovoru u svakom slucaju.

U pa to nisi trebao da radis!Kako ces sad da igras igre sa pijanom grafickom kartom? :d
 
Premazi ti to jos jednom alkoholom i zapali sibicom :) Salu na stranu, odakle ti ideja da premazes graficku alkoholom???
 
ok hvala tenutno mi sljaka za sada izvadio sam graficku premazao je alkoholom cekao da se osusi ubacio + reinstalirao wind 7 i radi za sada dokle ce da tera videcemo hvala na odgovoru u svakom slucaju.

Da si premazao sa Jack Daniels-om Single Barrel imao bi bar jos 10% frejmova vise... :d
 
Problem je u drajverima, graficke iz 3 i 4 atijeve serije, koliko imam iskustva sa njima, imaju probleme sa drajverima posle 12.4, sa njima su dostigli vrhunac. Problem je doduse ako instaliras novije drajvere a oni sadrze neke stvarcice koje ti i ne trebaju a ubelezi ih negde gde moras posle rucno da brises i po registriju i po folderima, tako da idi uvek na custom install i izaberi osnovne drajvere sa catalystom i resices problem. Meni su se pojavljivale linije sa novijim drajverima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam moju premazao i nema nikakvog poboljsanja u Fps? Ima li neko ideju sta se desava?
 
LOL
 
Ja imam 4850 da li i tu pomaze mazanje ili mozda zalivanje?????
 
Ja sam svoju potopio u rakiju i kad sam je vratio instalirao mi se program Alcohol 120 % i to original :)
 
Vrh Dno