Šta je novo?

Problem sa displayport to hdmi adapterom

ackopk@

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2008
Poruke
41
Poena
305
Zdravo svima, potrebna mi je pomoc oko resenja ili bar dijagnostike problema a radi se o sledecem. Imam stariji HP laptop koji nema hdmi izlaz vec DP, koristio sam zadnjih par godina kablove koji su dp>hdmi i to je radilo ok, kada mi je i drugi kabl stradao umesto treceg kabla kupio sam adapter sa displayport na hdmi jer mi je mnogo lakse zbog instalacije (tv, jbl 2.1, monitori, itd), gde koristim i drugi laptop, da imam hdmi izlaz.
Problem je u tome da nemam zvuka na izlazu. Probao sam sa monitorom, tv-om, jbl sistemom, nigde nema zvuka kada signal ide preko adaptera. Pokusao sam da cackam po podesavanjima ali nisam uspeo nista da nadjem. Ispratio sam takodje i upustvo sa https://support.hp.com/my-en/document/c01186408

Da li je neko imao slican problem i koje resenje postoji za ovo?

Hvala veliko i pozdrav!
 
Prva sumnja i jeste na adapter, medjutim googlanjem sam na vise mesta nasao iskustva gde ljudi kazu da gotovo svi adaperi prenose i zvuk. Adapter je kupljen u radnji, po vecoj ceni, nije nesto sa alija za 2eur (sto ne mora znaciti da nije istog kvaliteta).
 
Probaj ti ipak drugi adapter. Radnja je odavno prestala da bude garant kvaliteta
I u inostranstvu, a kamoli kod nas.
Obrati pažnju, za početak, da je deklarisan na protok 4k/60 Hz, a ne na 30 Hz.
 
Da osvežim malo temu, odnosno pitanje koje je postavio Kolega ackopk@.

Naime, ne baca mi sliku onaj prolazni DP na HDMI adapter. Ne sećam se da sam ranije imao problema sa monitorom i DP izlazom, a msm da sam upravo koristio ovaj prelaz.

Je li moguće da on zvizne? Isprobano nekoliko HDMI kablova, sve na R7 240 2GB DDR5 grafici. Da nije do nje, majku mu? :unsure:

Danke!
 

Prilozi

  • big-72519796_5c4f94af2a3d53-5674711338497504_58068f.jpg
    big-72519796_5c4f94af2a3d53-5674711338497504_58068f.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 8
Mada je jednostavan može da "zvizne" , i ja sam pre par dana naišao na jedan koji je prestao da radi od 2 ista koje imam. Malo su drugačiji
000000000001114272-main-jpeg-580-conversion-media-format
 
@Pega
Imam jedan viška, nekorišćen, došao uz grafičku pa je verovatno kvalitetniji.
Ako hoćeš tvoj je, da ne bacaš pare.
 
Nazad
Vrh Dno