Šta je novo?

Problem sa DFI LP UT NF680I i QX9650

night.walker

Cenjen
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruke
64
Poena
159
Ljudi imam problem sa DFI LP UT NF680I i QX9650 procesorom (uraden je update biosa) takode imam 2 kom GTX280.
Desava se da sve testove LinX, 3DMark... prolazim bez problema, kada igram igrice tipa Race Drive Grid sve savrseno radi, ali cim pokrenem Call of Duti MW2 ili NFS Shift posle 10 sec igranja komp se blokira.
Napajanje mi je Thermaltake Toughpower 850W i siguran sam da imam dovoljno struje, temperature na CPU i GPU su ne preko 61 C.
 
1. Probaj LinX+3DMark istovremeno... igrice opterete i CPU i GPU u isto vreme.

2. Probaj sa CPU-om na default-u, čisto probe radi, da vidiš da li se isto dešava
 
Probao sam, ali sam primetio da kada ugasim sli radi, a cim upalim opet isto blokira.
Ili ipak da kupim novu plocu tipa asus striker 2 formula (nf780).
Ali yanimljivo je i to sto mi je sve ok bilo dok sam koristio q9550 cpu.
 
Poslednja izmena:
Probao sam i na default-u i na 3.6Ghz, kao i na 3.2, isto se desava
 
nf680 chipset je prilicno star, bio je dobar za core2duo ali ne i za quad.....Probaj sa nekom plocom koja ima 780i ili 790 chipset
 
nova ploca ili novi drajveri ? :d
 
Ma bre kupi novu ploču. Mislim malo je greota da teraš 200+ eura procesor i 2x280 na ploči staroj preko 3 godine.

Uzmi neku najjeftiniju ploču koja podržava SLI i teraj.
Nešto tipa GA-N650SLI-DS4 ili P5N-D

Mislim da ima P5N-D za nekih 85e.
 
Poslednja izmena:
Imam u steku Asus Striker Extreme plocu isto sa update-ovanim biosom, pa cu sve prepakovati na nju da vidim sta ce biti.
 
Ako ni ovo ne uspe, kupujem Striker II Formulu ili P5N72-T Premium. krastavac.
 
Pa uzeo sam ovu DFI plocu jer se navodno bolje klokuje od Striker Extreme, ali krastavac izgleda da ce ipak stabilnije da radi ona :)
 
Flesuj starije biose , dok ne nadjes stabilni . Imao sam XFX nf680i lt sli , i bios p8 mi je rusio sistem sa bilo kolikim overklokom , dok mi je godinu stariji p6 bio stone rock solid e8400 na 4.15...
 
Flesuj starije biose , dok ne nadjes stabilni . Imao sam XFX nf680i lt sli , i bios p8 mi je rusio sistem sa bilo kolikim overklokom , dok mi je godinu stariji p6 bio stone rock solid e8400 na 4.15...

ili su samo drajveri :D
 
Ne, nasli smo da izgleda nf680i ne podrzava GTX280 u sli, dok prethodne 8800GTS(512) rade normalno, medutim rezultati jedne GTX280 su bolji od 8800GTS u sli.
 
Resili smo problem, kupili smo Asus Striker 2 Extreme i Kingstone HyperX DDR3, 2x2Gb, napakovali QX9650 i 2x GTX280, i sve konacno radi normalno.
Zakljucak je da nforce 680i ne podrzava novu generaciju grafika tipa GTX260, GTX280...(u SLI, dok single radi normalno), jer na 790i ploci sa istim napajanjem i procesorom, radi normalno, kao i na novoj Asus Rampage III Extreme.
 
Nazad
Vrh Dno