Šta je novo?

PROBLEM sa DAMAGED sektorima na hdd-u

batarus

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2006
Poruke
16
Poena
304
Ljudi!
HDD mi normalno radio kad odjednom nece nesto da kopira sa particije na particiju....cackao sam svasta i obarao sistem kad ono kad pokrenem u HITENSU neke testove on izbaci da ima VORNING sektore ali nema BAD sektore...
Kad pokusam da ga formatiram u NTFS onaj sporiji format on na 50% zabode...
Kad pokrenem HD TUNE PRO kaze mi da imam 8 DAMAGED sectora...
Postoji li mogucnost ili neki program kako da nateram HDD da ne vidi vise te sektore da ih sakrijem ili nesto
u pitanju je TOSHIBA 40gb ATA, a sektori se nalaze izmedju 18gb i 22Gb .

HVALA NA POMOCI!!!:wave::wave::wave:
 
Imas program HDD Regenerator, ja sam bas juce popravio 7.bad secor-a tim programom.
Evo za sad HDD radi bez problema, u pitanju he WD320AAKS.
 
Imas program HDD Regenerator, ja sam bas juce popravio 7.bad secor-a tim programom.
Evo za sad HDD radi bez problema, u pitanju he WD320AAKS.

A neki link ka dobroj verziji tog programa???

p.s. sta on uradi sa tim sektorima? jel ih skolni ili jel tada hdd moze normalno da se koristi? on u te ostecene nece da upisuje nista???
 
Googlaj ;) imas ga po apotekama, trazi bb sectore i popravlja ih.
 
hdd regenerator je dos program koji se nalazi na "hirens boot cd"-u, u sekciji "hard disk tools".

butuješ sa hirensa , naravno . ukoliko ne radi , ti ćeš da budeš jubilarni prvi čovek kome hdd regenerator nije popravio bed sektore.
 
hdd regenerator je dos program koji se nalazi na "hirens boot cd"-u, u sekciji "hard disk tools".

butuješ sa hirensa , naravno . ukoliko ne radi , ti ćeš da budeš jubilarni prvi čovek kome hdd regenerator nije popravio bed sektore.

Znaci dodje do 51% i tu izbaci poruku kako vise ne prepoznaje hdd i to je to....nadje jedan Bad sector i cao.....
 
Postoji li mogucnost ili neki program kako da nateram HDD da ne vidi vise te sektore da ih sakrijem ili nesto
u pitanju je TOSHIBA 40gb ATA, a sektori se nalaze izmedju 18gb i 22Gb .

To ti je isto kao kad bi ja svom 20 godina starom trabantu mogao da resetujem odometar, pa da ga prodam kao novog...neće da može ,)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno