Šta je novo?

problem sa cubase sx ver.1.01

Učlanjen(a)
26.10.2007
Poruke
30
Poena
304
Snimim jednu deonicu,pa snimim drugu i kad ih pustim zajedno,ne polkapaju se metricki,druga deonica kasni.Sve je odeseno kako treba ali ne mogu da shvatim zasto po drugom snimanju zvuk kasni.Nazalost,koristim integrisani audio chip za snimanje.Vec sam ranije snimao i sve je radilo ok.Ne znam da li je do latencije problem,mada cackao sam i latenciju,i nema sta nisam radio i opet sve isto...
Ako neko zna sto moze da bude roblem,neka mi javi.Ovo je stara verzija cubase iz 2002.
 
Kako si podesio Cubase, na koje drajvere? Znas li gde se to radi? Ako ne znas sam, kazi. Probaj i sa ASIO4ALL drajverima. Koja zvucna kartica je u pitanju? Mozda ti je latency veliki pa zato imas kasnjenje.

Sta snimas, instrument ili glas? Kako tacno i sa cime snimas? Da li snimas audio ili MIDI?
 
Kako si podesio Cubase, na koje drajvere? Znas li gde se to radi? Ako ne znas sam, kazi. Probaj i sa ASIO4ALL drajverima. Koja zvucna kartica je u pitanju? Mozda ti je latency veliki pa zato imas kasnjenje.

Sta snimas, instrument ili glas? Kako tacno i sa cime snimas? Da li snimas audio ili MIDI?

Koristim integrisanu zvucnu.Ima poslednju verziju ASIO4ALL dragjvera i koristim gitarski procesor koji mogu da podesim da mi se koristi kao opcija za snimanje ali mi je nesto spetljano sa ovim programom i nista mi nije jasno.Prvi put kad sam istalirao program sve je radilo savrseno dobro i bio sam odusevljen ali sam vise puta instalirao windows XP i svaki put imam isti problem.Nacicu neki drugi program za snimanje jer sam odustao od cubase.Ponekad koristim i soundforge 6 ali u kombinaciji se reason-om desava mi se mi se opterecenje procesora,sto ranije nije bio slucaj.Ocigledno da mi nesto oko inegrisanog audio chipa ili mozda procesora nije uredu.Pokusacu da pronajdem resenje pa cu pisati.Procesor je RP150 i na komp ga spajam preko USB-a.
 
Sada ti objasnjavam podesavanje drajvera u Nuendo 4. Ne secam se kako tacno ide u Cubase SX 1 ili 2 koji verovatno koristis ali je slicno ako ne i isto. U meniju Devices ides na "namestanje device" odnosno na Device setup. U prozoru koji se pojavi kliknes na levoj strani na VST Audio System. Potom na desnoj strani u gornjem padajucem meniju podesis na ASIO4ALL. Da li ti je to podeseno tako?

Ispod pise Input i Output latency i koji je sample rate. Koliko je to kod tebe i na kojem sample rate?

Latency podesis tako sto sa leve strane kliknes na stavku ispod VST Audio System. Sa desne strane imas dugme Control panel i potom sa horizontalnim klizacem podesis.

Ulaze i izlaze podesavas tako sto odes na meni Devices pa na VST Connections ili precica F4 na tastaturi. Ajde prvo vidi ovo gore sto sam ti napisao pa posle da podesavamo ulaze i izlaze.

Mozda uz tvoj procesor idu i njegovi ASIO ili WDM drajveri? Ovde sam video njegove drajvere za dl: http://digitech.com/en/products/rp150

P.S. Zar Sound Forge radi ReWire sa Reason-om? Mozda mislis na Acid?
 
Sada ti objasnjavam podesavanje drajvera u Nuendo 4. Ne secam se kako tacno ide u Cubase SX 1 ili 2 koji verovatno koristis ali je slicno ako ne i isto. U meniju Devices ides na "namestanje device" odnosno na Device setup. U prozoru koji se pojavi kliknes na levoj strani na VST Audio System. Potom na desnoj strani u gornjem padajucem meniju podesis na ASIO4ALL. Da li ti je to podeseno tako?

Ispod pise Input i Output latency i koji je sample rate. Koliko je to kod tebe i na kojem sample rate?

Latency podesis tako sto sa leve strane kliknes na stavku ispod VST Audio System. Sa desne strane imas dugme Control panel i potom sa horizontalnim klizacem podesis.

Ulaze i izlaze podesavas tako sto odes na meni Devices pa na VST Connections ili precica F4 na tastaturi. Ajde prvo vidi ovo gore sto sam ti napisao pa posle da podesavamo ulaze i izlaze.

Mozda uz tvoj procesor idu i njegovi ASIO ili WDM drajveri? Ovde sam video njegove drajvere za dl: http://digitech.com/en/products/rp150

P.S. Zar Sound Forge radi ReWire sa Reason-om? Mozda mislis na Acid?

Drugar,samo sam podesio na ASIO4ALL a input i output sam podesio na DigitechRP150 i sve radi super.Ranije mi je bilo podeseno na integrisan zvucnu pa je moguce da je bilo problema oko latencije.Sad je latencija na 512 samples 44.1kHz i sve radi dobro.
Zar Sound Forge radi ReWire sa Reason-om? Mozda mislis na Acid? E,ne znam sta znaci ReWire ali pretpostavljam da su u nekoj vezi SoundFrorge i Reason ali ja Reason koristim kao ritam masinu,dakle podesim ritam kakav zelim a ostalo nasnimavam gitarom.
Mnogo ti hvala za savet,bas si mi puno pomogao drugar!!! Mnogo ti Hvala!!! Pozdrav od mene!!!!!
 
...jos jedan predlog,predji na noviji cubase,recimo 5 ili nuendo 4....Inace mozes i digitech-ove drajvere da koristis,radice sve bez problema,mozda su i bolja varijanta od asio4all!!Mislim da ih koristis(uredjaj-procesor) i kao in i out!! Ja imam RP250 procesor i u nekoliko navrata sam ga koristio kao zvucnu na laptopu!! Sasvim ok radi posao,korektno snimanje gitare i basa i to bas sa njegovim drajverima u nuendu!
 
Nazad
Vrh Dno