Šta je novo?

Problem sa CM REAL POWER 700W

Sharpshooter

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2007
Poruke
1,789
Poena
350
Elem vlasnik sam gore navedenog modularnog napajanja nešto više od godinu dana i do nedavno sa njim nisam imao nikakvih problema. Uglavnom sam na njemu terao Intel duale (E6420 i E6300 novi) i jednu do dve grafičke (XFX 4830 solo i u CF). E sad u zadnje vreme sam u mašinu ubacio Q6600 G0 i 4830 je ustupio mesto prvo jednoj 4870, a sada i 4890 karti.

Kada je prvo legao quad sve je normalno radilo, ali kada sam zamenio 4870 za 4890 primetio sam da je napajanje počelo da proizvodi zavijajući zvuk kada je grafička pod opterećenjem. Posle testiranja obe grafike zaključio sam da napajanje cvili i kada je 4870 u mašini, samo značajno tiše tako da to ranije nisam ni primećivao. Prvo sam mislio da je do 4890-ce, ali pošto sam je probao u drugoj mašini zaključio sam da je karta ok. U pitanju je MSI Cyclone 4890 SOC model (1000/4000 taktovi na def), koja nema teorije da cvili. Kada se ubace obe karte u CF zvuk je tek onda nepodnošljiv. Znači neka fora sa opterećenjem napajanja je sigurno.

Komp radi skroz ok, ali je zvuk izuzetno iritirajući tako da moram da rešim problem sa PSU-om kako znam i umem.

Da li je napajanje počelo da crkava i da li je to razlog za reklamaciju istog? Inače napajanje je u garanciji još nešto manje od 4 godine.
 

Prilozi

  • real power modulair.jpg
    real power modulair.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 45
Relativno cesta pojava na napajanjima. Resenja nema, sem zamene za drugo.
 
Ranije nije pravilo probleme. Da li treba da strahujem da ne rikne i ne povuče sa sobom još koju komponentu?
 
Mislim da ne, pogotovu mislim da ne bi povuklo druge komponente sa sobom.
:wave:
 
Pokusaj sa reklamacijom, mozda ti prodje (meni jeste)...
Medjutim, ne postoji garancija ni da zamijenjeni model nece procviliti opet (ostaje jedino da se nadamo da nece)!
 
Zavijati jer se poveća brzina fana sa povećanjem potrošnje(nov procesor i grafička troše više). Sva nova napajanja imaju tu funkciju. Ako u idlu ne zuji sve je uredu.
 
Pa zvuk mi ne liči na zvuk ventilatora, već će više kao zvuk zavojnica na grafičkoj koje. Čak se menja jačina zvuka pri scenama u igrama.
 
Zuje transformatori, jezgra, u napajanju ili ima neki hladan lem. Probaj da ga zameniš. Realna snaga tog napajanja, tj sa kolikim opterećenjem može stalno da radi, je 20% manja nego što na njemu piše.
 
Deklarisana snaga je 700w, dok u peak-u može da isporuči 840W.

Model RS-700-ASAA-A1
Type ATX Form Factor 12V V2.3 / SSI standard EPS 12V V2.91
Dimension (W / H / D) Standard ATX 150 x 86 x 150mm
Input Voltage 90 ~ 264V (Auto Range)
Input Current 12A @ 115Vac / 6.3A @ 230Vac
Input Frequency Range 47 ~ 63Hz
PFC Active PFC (0.99)
Power Good Signal 100 ~ 500 ms
Hold Up Time > 17 ms
Efficiency 86%(140W) / 86%(350W) / 81%(700W)
MTBF >100,000 hrs
Protection OVP / OCP / OTP / OLP / SCP
Output Capacity 700 Watts Continuous
Max. Output Capacity 840 Watts
Operation Temperature 0~40°C Nominal Input Voltage?
Regulatory CE / cUL / TUV / NEMKO / BSMI / FCC / CCC / C-tick / GOST
Fan 120 mm fan with intelligent speed controller
Certifications SLI / 80 Plus
Connector M/B 24 Pin x 1
CPU 4 Pin x 1
CPU 8 Pin x 1
PCI-E 8 Pin x2
PCI-E 6 Pin x 2
4 Pin Peripheral x 10
SATA x 6
4 Pin Floppy x 2
 
Nazad
Vrh Dno