Šta je novo?

Problem sa b650 i r 5 7600x

ranzo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
26
Poena
55
Pozdrav ljudi,sinoc su mi stigle komponente preko hungarije
Asus tuf b650 plus wifi
Amd r5 7600x
Kingston 5200 fury 16gb
Kingston kc3000 1tb
Arctic freezer 34 esports duo
Napajanje je staro corsair rm850i,i kuciste
Ne dobijam sliku ni na monitoru ni na tvu,nema b od biosa,pale se 2 led lampe od ukupno 4 na ploci,prvo se upali narandzasti led za memoriju i posle 10tak sekundi crvena za cpu
Sve sam ispravno povezao po drugi put i opet ista stvar,monitor sam prikljucio u plocu posto nemam graficku za sad i nista,donosio sam od burazera i graficku kartu i u nju ubadao i opet nista
Drugi put sam povezao samo plocu,cpu bez kc3000 znaci minimum i opet ista stvar
Stiglo je sve novo,ne znam sta moze da bude neispravno,ako imate neki predlog pomozite
 
Pozdrav ljudi,sinoc su mi stigle komponente preko hungarije
Asus tuf b650 plus wifi
Amd r5 7600x
Kingston 5200 fury 16gb
Kingston kc3000 1tb
Arctic freezer 34 esports duo
Napajanje je staro corsair rm850i,i kuciste
Ne dobijam sliku ni na monitoru ni na tvu,nema b od biosa,pale se 2 led lampe od ukupno 4 na ploci,prvo se upali narandzasti led za memoriju i posle 10tak sekundi crvena za cpu
Sve sam ispravno povezao po drugi put i opet ista stvar,monitor sam prikljucio u plocu posto nemam graficku za sad i nista,donosio sam od burazera i graficku kartu i u nju ubadao i opet nista
Drugi put sam povezao samo plocu,cpu bez kc3000 znaci minimum i opet ista stvar
Stiglo je sve novo,ne znam sta moze da bude neispravno,ako imate neki predlog pomozite
Taj procesor nema integrisanu graficku kartu, nece ti upaliti tako sto ces je povezati putem maticne, crvena za cpu znaci da nesto ploca nije registrovala procesor.
 
Ima integrisanu,stavljao sam gtx 6600 i ista stvar opet
 
Ima integrisanu,stavljao sam gtx 6600 i ista stvar opet
U pravu si, ali to crveno sto svetli znaci da je procesor neispravan, ili da ga maticna ne registruje, a to narandzasto, znaci isto za ram, problem moze biti do ploce, njenog biosa...
Lepo ti je rečeno da nema, zašto misliš da ima?
Sad sam i ja proverio, 7600x ima intergrisanu, slabija za nekih 90-100% od one u ryzen 5 5600G, ali je ima.
 
Lepo ti je rečeno da nema, zašto misliš da ima?
Igpu Radeon rdna 2.0,to je integrisana

U pravu si, ali to crveno sto svetli znaci da je procesor neispravan, ili da ga maticna ne registruje, a to narandzasto, znaci isto za ram, problem moze biti do ploce, njenog biosa...

Sad sam i ja proverio, 7600x ima intergrisanu, slabija za nekih 90-100% od one u ryzen 5 5600G, ali je ima.
Ma problem je sto ne znam sad sta pravi problem,covek hoce da prihvati reklamaciju,moracu u neki servis da nosim sve
 
Da li je ram 2x8 ili 16gb?
Probaj promenu slota,u kojem trenutno stoji?
Da li si kod ponovne provere računara vadio opet procesor iz ležišta?
Ako nisi izvadi ga opet pa vrati.
Može i cmos kad budeš vracao cpu ponovo.
Neznam dal moze da zeza bios,imaš i flash dugme ako zeliš da fleshuješ bios da iz nekog razloga to zeza...
Ali ako nisi vadio cpu iz ležista to bi mi bilo primarno.
 
16 gb stap,skidao kuler gledao pastu i vadio cpu,sve ok
Ram stoji u drugom slotu,prvi put sam ga stavio u prvi,po knjizi treba u drugom,cmos cu sad da probam
 
Je l' si čekao po par minuta na prvi post? Makar 2-3-4-5 minuta od prvog paljenja... Voli novi Ryzen da se tako tripuje.
 
Da li je ram 2x8 ili 16gb?
Probaj promenu slota,u kojem trenutno stoji?
Da li si kod ponovne provere računara vadio opet procesor iz ležišta?
Ako nisi izvadi ga opet pa vrati.
Može i cmos kad budeš vracao cpu ponovo.
Neznam dal moze da zeza bios,imaš i flash dugme ako zeliš da fleshuješ bios da iz nekog razloga to zeza...
Ali ako nisi vadio cpu iz ležista to bi mi bilo primarno.
Aaa brate moooj evo slike,bem ti cmos,ni na kraj pameti mi ne bi pao
New cpu instaled,ftpm/psp nv coreupted,neka poruka, :) sad ce da resavamo sve
Je l' si čekao po par minuta na prvi post? Makar 2-3-4-5 minuta od prvog paljenja... Voli novi Ryzen da se tako tripuje.
Nisam cekao nista odmah sam gasio komp cim se pojavo crvena
Drustvo javljam se kasnije,hvala na pomoci braco
 
Drugari upravo instaliran win,sve je ok sad,upravo clr cmos je bio problem,nisam ocekivao to na novoj masini,hvala svima na pomoci
 
Nazad
Vrh Dno