Šta je novo?

Problem sa Asusom EEE, ne moze se podici sistem

Ivan_tm

Slavan
Učlanjen(a)
19.05.2004
Poruke
246
Poena
319
Elem, cura ima jedan od ovih netbukova i nakon nekog vremena joj je pukao Win. Ja krenuo instalirati XP i nema sanse, ne uspe ni fajlove da prekopira, zablokira ili se ugasi. Pa sam probao s Ubuntuom i od letos je fino sljakao, medjutim opet odbija poslusnost. :)

Kada se upali samo pise :

"error : file not found
grub rescue>"

Nesto sam cituckao o ovome po netu ali nisam siguran sta da uradim, ljudi uglavnom navode da su sa USBa uspeli da podignu sistem i tamo rese problem sa grubom - dok meni to odbija. Sve je podeseno u boot meniju, kao kod prethodnog instaliranja Ubuntua, jok, k'o da nema fleske. I ovde sam naisao na pitanja o GRUBu, ali slabo sta razumem.
 
Komšija Pančevac,dođi da čačkamo zajedno,nešto se nadvilo nad Pančevom i zeza nam uređaje :) Hoćeš flešku sa 8 micom da probaš?
 
Problem je sto uopste ne vidi fles, koji je ispravan, probao sam na desktopu da dignem Ubuntu i sljaka.

To je i najveci problem, ovo ponudjeno resenje nemam nacina da doturim do kompa.

Komšija Pančevac,dođi da čačkamo zajedno,nešto se nadvilo nad Pančevom i zeza nam uređaje :) Hoćeš flešku sa 8 micom da probaš?

Pa ako si bio ozbiljan, sto da ne. :) Dodjem jedan dan sa ovom krntijom da se nerviramo, mada mi se nesto cini da nece biti mnogo vajde. :)
 
Ja sam uvek ozbiljan.Možeš da dođeš,mogu da dođem,ja sam na Streli i nemam dvorište :) Ja radim u bolnici smenski,nađi me,ili na [email protected] ili na Skype,lumen975 ili na FB,Srđan Poznanović,pa ćemo da experimentišemo :)
 
Ja sam uvek ozbiljan.Možeš da dođeš,mogu da dođem,ja sam na Streli i nemam dvorište :) Ja radim u bolnici smenski,nađi me,ili na [email protected] ili na Skype,lumen975 ili na FB,Srđan Poznanović,pa ćemo da experimentišemo :)
Cut cemo se jedan dan od nedelje onda, taman sam na odmoru tad. Trenutno zivim u Krnjaci ali cesto sam kod mojih u Pa, pa nije problem.
 
Nazad
Vrh Dno