Šta je novo?

Problem sa AM5 konfiguracijom.

Marinovic

Poštovan
Učlanjen(a)
17.01.2023
Poruke
58
Poena
70
Pozdrav,

Nedavno sam naišao na problem sa paljenjem računara koji ima novu AM5 konfiguraciju:

https://forum.benchmark.rs/threads/...m-u-servisu-ne-znaju-sta-je-u-pitanju.491747/

Uspeo sam da rešim problem tako što sam flešovao BIOS prema vašim preporukama. Međutim, nakon toga sam naišao na drugi problem: instalacija Windows-a. Do sada sam uspešno instalirao Windows 10 i 11 na starije računare mnogo puta, ali nikada nisam naišao na ovakav problem. Neprestano dobijam "blue screen of death", "recovery settings" i greške poput 0xc0000221, kao i neke druge kodove.

Nakon mnogo muke, uspeo sam da rešim i taj problem. Izvadio sam SSD i instalirao Windows na hard drive, jer se ispostavilo da je SSD bio problem (iako je taj isti SSD radio sasvim dobro u starom računaru pre samo dva dana). Nisam mogao da shvatim zašto.

Nakon toga sam ulazio u Windows, međutim ceo komp bi krešovao nakon minut korišćenja, to sam rešio tako što sam ram premestio iz 1 i 3 slota u 2 i 3 (ne znam zašto, ali tako mi ne krešuje)

Nakon toga sam instalirao CS:GO na računar, ali igra mi konstantno krešuje i ne mogu da je igram. Sa Ryzen 1600X procesorom sam imao 200-300 fps, a sada sa 7600X imam čak manje od toga. Kako je to moguće? Svestan sam da nešto ne funkcioniše kako treba, ali ne znam šta. CS:GO mi konstantno krešuje, a ponekad čak i ceo kompjuter. Da li neko zna rešenje za ovaj problem?

Hvala.
 
Za pocetak RAM treba da ide u slotove 2 i 4
 
Nakon mnogo muke, uspeo sam da rešim i taj problem. Izvadio sam SSD i instalirao Windows na hard drive, jer se ispostavilo da je SSD bio problem (iako je taj isti SSD radio sasvim dobro u starom računaru pre samo dva dana). Nisam mogao da shvatim zašto.
SSD je jako osetljiv na lose napajanje, pogotovo ovi m2. Nisam siguran da je to slucaj kod tebe, ali tako imam losa iskustva, sa time...
 
Ako ti sistem ne krešuje kada su memorije u slotovima 2 i 3, a ostalim kombinacijama krešuje, možda je problem u memoriji. Imaš dve memorije, pa probaj jednu po jednu u raznim slotovima.
 
Probao sam, ali kad stavim samo jedan ram, matična beepuje jedan long i 2 put short, i komp neće da se upali. Takođe u biosu prijavljuce 16.000+ mb, tako da ne verujem da je ram, ali ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno