Šta je novo?

Problem pushtanja Divx u DVD Divx pleyeru. Ajde neka se neko snadje, ako mozhe.

beginner

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2005
Poruke
14
Poena
304
Nedavno sam kupio DVD Divx player LG DVX9700, koji normalno reprodukuje Sve formate koji su navedeni, ali kada pustim Divx Evrovizije (koji sam sam pravio), I pokusham da premotam napred, premotavanje ide ali kada hocu ponovo da ukljucim playback, slika se zamrzne I nishta ne mozhe da je pokrene, niti da se bilo shta uradi jedino reshenje je da se disk izvadi iz playera. Inace snimak mogu da gledam bez problema, ali bez premotavanja. Sa drugim divx filmovima to nije problem.
Inace ovaj Divx sam pravio tako shto sam najpre preko TV kartice sa VCRa snimio sav materijal u MPEG 2 formatu (AUDIO: Format MPEG 1 layer II, Sampling rate: 44.1 kHz 16-bit stereo, bitrate 128 kbps; VIDEO: Size 720*576, Frame rate: 25.00 frames/sec, Bitrate: 6400 Kbits/sec; TOTAL: Bit Rate: 6786 Kbits/sec, File split size: 4063 Mbytes).
Kasnije sam taj materijal obradjivao u Sony Vegasu, tako shto sam dodavao eferkte, prelaze I slicno a onda to komprimovao pomocu Divx codeca (Pro 5.2) u avi fajl koji ima sledece osobine: 720*512, AUDIO: Bitrate 112kbps, audio format: Lame MP3,
VIDEO: Frame rate: 25 frames/second, Data rate: 146 kbps, Video saple size: 24 bit).
Da li je problem u Kompresiji, velicini slike 720*512, ili Divx codecu?
Imam golmilu video kaseta koje hocu da prebacim na cd, ali poshto sam ovo tako loshe uradio, ne znam kako da pravilno to odradim.
 
Poslednja izmena:
Reshio sam problem (nadam se). Smanjio sam Data rate na 136 kbps i sada je OK.
Zapravo, najpre sam u Virtual dub-u isekao kraj fajla da bih to mogao da snimim na CD-RW, i virtual dub mi je sam smanjio bitrate sa 146 na 136 kpbs.
Nakon toga sam ceo fajl ucitao u virtual dub i pod video i audio odabrao "direct stream copy" i nakon toga save as... i bitrate fajla je bio smanjen na 136kbps.
Ocigledno da je moje pitanje bilo glupo i preopshirno pa je mozhda najbolje da i bude obrisano od strane administratora. Ne verujem da bi ikome koristilo.
 
Poslednja izmena:
Pa nije lose procitati i ovakvo iskustvo. Divx je zahtevniji po pitanju dekompresije od mpeg2 (pretpostavljam da je mpeg2 dekompresija olaksana standardizovanim funkcijama koje se rade hardverski u mpeg2 dekoder chipu). Kod Divx se sve radi softwerski pa veci broj operacija verovatno zagusi slabasne procesore ugradjene u divxplejere. Samo naglas razmisljam.... Cini mi se da postoji kod Xvid-a neka opcija o sprecavanju overflow buffer-a, samo ne mogu da nadjem sada tu opciju, mozda je bila na nekim starijim xvid verzijama?
Zakljucak: pazljivo sa bitrate-om kod Divx-a!!!
 
Zapravo, mozda nije problem u bitrate-u. Imao sam josh neke spotove u avi formatu koje sam sam komprimovao i koji su imali manji bitrate, ali i kod njih se javljalo blokiranje pri pokushaju da se premotaju. Mislim da ja negde greshim pri kompresiji, mislim pre svega na podeshavanja divx kodeka, jer svaki put dobijem takav fajl koji je nemoguce premotavati. Ali kada taj fajl ucitam u Virtual Dub i izaberem pod video i audio "Direct stream copy" i onda save as... (dakle bez bilo kakve obrade) dobijem fajl koji ne blokira.
Ne znam shta se tu deshava, jer se ne razumem bash mnogo u video obradu, ali sve shto radim u Sony Vegasu kasnije moram da "ispravljam" u Virtual Dub-u.
 
Poslednja izmena:
Ovde negde gde se govorilo o poređenju Xvid - DivX ja sam citirao nekog DivX menadžera koji, otprilike, kaže: "Xvid daje bolji kvalitet, ali je DivX mnogo kompatibilniji sa standalone playerima". AutoGK ima nekoliko setovanja za povećavanje kompatibilnosti sa playerima (ja koristim isključivo PC za reprodukciju, pa nemam neposredna iskustva). Dakle, mada govoriš o DivX da nisi možda koristio Xvid codec bez setovanja za kompatibilnost sa playerima?
 
kakva setovanja u xvid kodeku trebaju. Koristim xvid kodek po defaultu i svi pleyeri ga citaju
 
Koristio sam DivX, ne Xvid kodek. Sve shto sam radio u Vegasu, mogao sam bez problema da gledam na PC-u, sa bilo kojim programom za reprodukciju(Winamp, WMplayer, RadLight...), ali na DVD playeru se javljao problem.
Okacio sam neke slike sa podesavanjima Divx kodeka, i ono sto mi je bilo nejasno je opcija "Create an OpenDML (AVI version 2.0) compatible file", koja je po defaultu cekirana.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 49
  • 2.jpg
    2.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 53
  • 3.jpg
    3.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 42
  • 4.jpg
    4.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 40
  • 5.jpg
    5.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
Serbianboss je napisao(la):
kakva setovanja u xvid kodeku trebaju. Koristim xvid kodek po defaultu i svi pleyeri ga citaju
Postoji u AutoGK 2.x opcija "ESS compatibility" i, koliko se sećam, još par opcija za kompatibilnost sa playerima. Moja verzija (1.95) to nema pa ne mogu tačno da ti kažem, pričam po sećanju.
 
dobro, posta ja radim u virtual dub-u to mi onda ne treba

pozdrav
 
Vrh Dno