Šta je novo?

Problem prilikom paljenja

drincca83

Slavan
Učlanjen(a)
05.01.2005
Poruke
181
Poena
319
Imam problem prilikom paljenja racunara.
Monitor je SM 223BW, graficka Gainward 8600GT GLH, napajanj LC 500W.
Kada upalim komp pojavi se slika, ali jedva da se vide slova i brojke prilikom dizanja sistema,totalno je slika zamracena (npr. nazire se se ono Windows kad dize sistem). Sistem se inace uredno podigne. To sve traje oko minut-dva i problem resavam kada ugasim pa upalim monitor, ili kada stisnem source dugme, i tada se pojavi slika. Da napomenem da se to desava samo prilikom paljenja kompa. Inace posle toga sve radi normalno, igre itd...U cemu je problem?:crash:
 
Drajvere sam menjao 2X, napajanje je novo...Mozda mu smeta oc procesora, vraticu na def. pa cu da vidim ima li promene.
 
223BW... pretpostavljam da si ga povezao preko DVI?

Kada ti je slika ok idi u monitorov meni i pogledaj vrijednosti za Picture i Color. Ne bi bilo loše i da ih zapišeš. Kada počne da zeza pogledaj da li su te vrijednosti promjenjene.
Moguće je da si uključio i neku od opcija tipa Dynamic contrast (pritisneš strelicu na dole) ili neki profil da si napravio... Imaš u meniju pod Setup-Color reset. Opet, ako nisi siguran šta radiš zapiši postavke kada je slika dobra...

Nisam koristio D-SUB da povežem monitor. Ako ti jesi, pogledaj da li negdje u opcijama ima da biraš između 0.7V i 1V. Autosense monitora u kombinaciji sa nekim grafičkim je znao da radi problem. Čisto sumnjam da to ima ali eto...
 
Preko dvi je povezan, nisam pravio nikakav profil.
Resetovao sam bios i nista nije pomoglo, isto se ponasa.
Primetio sam da se ova pojava javlja i dok racunar radi, pa se posle 20min mirovanja ugasi monitor...e onda kada pomerim misa umesto da se normalno pojavi slika, desava se isto kao sto sam opisao u prvom postu. Primetio sam da mi posle odredjenog vremena treperi-secka screensaver...mozda ima neke veze, cisto da napomenem. Sve u svemu nije strasno, ali iritira:wall:
 
to bi trebalo da je do podesavanja monitora. ceprkaj malo po opcijama. probaj nekako da ih memorises. po tvojoj prici, imam utisak da se svaki put, kada ugasis komp, monitor vrati na neka dafault podesavanja.
 
Ma drndao sam po opcijama i nista nisam provalio da moze biti uzrok...nemam pojma, neka sljaka ovako, za sada mu nista ne smeta, jdeino sto malo nervira.
 
A da, za svaki slucaj, probas drugi kabl od racunara do monitora cisto da eliminises da on nije ispravan.
 
Da se javim posle 100 god, jer jos nisam resio ovaj problem.
I dalje slika treperi prilikom paljenja i taman kada se pojavi normalna slika, monitor baci crrn ekran i to traje 5-6 minuta. Onda ja palim-gasim monitor dok se ne pojavi slika, i posle normalno radi bez problema. Kao da mu treba da se zagreje... samo sto mi se cini da se taj interval produzio i da moram vise da sacekam da se zagreje nego ranije. Izgleda da monitor lagano crkava...(nadam se da gresim).
 
Moguće je da ti se gubi kontakt za pozadinsko svetlo u monitoru.
 
Nazad
Vrh Dno