Šta je novo?

Problem pri paljenju računara

_Mita

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2014
Poruke
188
Poena
170
Nakon svakog drugog paljenja računara (bez izuzetka) i posle ekrana gde piše koja je ploča itd. iskoči mi poruka:

***** Warning: System BOOT Fail *****
Your system last boot fail or POST interrupted.
Please enter setup to lad default and reboot again.



Press F1 to continue, DEL to enter SETUP.

Ja udarim F1 i pokrene se Windows i sve je ok. Sledeći put se podigne bez ove poruke, a naredni put se poruka opet pojavi.
Ploča je: ASUS M2N-SLI DELUXE, koju sam inače dobio na nekoj davnoj reklamaciji i od početka je nešto mirisalo kao da je servisirana, ali ne dobro.

Da li se neko sretao sa ovim i ima li rešenja?
 
Vadio sam bateriju više puta. Zar ne bi trebalo ako baterija ne valja da se svaki put resetuju podešavanja BIOS-a na default? Meni stoje uvek na onima koje sam podesio
 
Da, trebalo bi da se resetuju svaki put.
Ipak probaj i sa drugom baterijom.
U interesu ti je da je do nje problem.
Jer ako nije do baterije, do bagovite verzije biosa (probaj apdejt ako ima noviji) ili do napajanja (što mi nema smisla ali možeš i to ispitati) tada je do matične a to neće biti lako ustanoviti tačno šta je a još verovatnije neće biti jeftino/isplativo za popravku.
 
Pa pazi, ova matična gura ovako već, mislim, 3 godine. Od kad je stavljena problem postoji, ali kao što rekoh ne ispoljava se nigde osim pri paljenju. Nikad se nisam nakanio da pročačkam po netu o čemu se radi, a prilično mi je dosadilo pritiskanje F1 svaki drugi put kad se pali računar :D Probaću sa drugom baterijom, pa ako se problem nastavi šta da mu radim. Svakako nisam planirao da je servisiram, prevazidjena je, nego rek'o ako je prodajem da bar otklonim taj glupi problem. Ali ako se ne reši, probaću da je prodam sa naznakom da to ne valja, pa ako neko hoće da se bakće dalje.
Svakako, hvala na pomoći :happy:
 
Nazad
Vrh Dno