Šta je novo?

Problem pri instalciji XP-a

milanovic986

Cenjen
Učlanjen(a)
19.11.2010
Poruke
135
Poena
169
Ovako, na jednom racunaru imam XP, ali neku lute verziju koja nema pola opcija. Sada pokusavam da instaliram XP Professional SP3 sa drugog diska, ali mi posle ucitavanja fajlova izbaci BSOD sa greskom 0x000007B. Sta to moze da bude?
 
Da bi ti ljudi pomogli moras da kazes koja konfiguracija je u pitanju?Najbolje bi bilo da popunis polje moja masina....
 
Ovako, na jednom racunaru imam XP, ali neku lute verziju koja nema pola opcija. Sada pokusavam da instaliram XP Professional SP3 sa drugog diska, ali mi posle ucitavanja fajlova izbaci BSOD sa greskom 0x000007B. Sta to moze da bude?

Probaj da instaliras sa nekog drugog diska, moguce da ti ne valja CD sa windows-om
 
... ili sam CD zeza, a moguce i da je Hard disk na kom instaliras windows ne ispravan (Bad sektori, elektronika itd.).

Skini Hirens Boot, narezi na disk i istestiraj malo komponente da iskljucis hardwarski problem...
 
bios

Pokusaj u bios-u da nadjes opciju "sata mode" ili tako nesto i izaberi IDE. Mozda je do toga, mada ne mora da znaci. Istestiraj RAM memoriju MemTest-om ili GoldMemory.
 
Resio sam problem. Sa drugog diskasam instalirao i sve je OK. Preko HB-a sam istestirao HDD i nije nasao greske. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno