Šta je novo?

Problem pri instalaciji windows 7 na dell precision t5500

photo

Slavan
Učlanjen(a)
08.01.2005
Poruke
105
Poena
320
Pozdrav svima.
Probam drugaru da sredim komp za video rend.
instaliran je win 7, ali nikako da uspesno instaliram drivere za nvidia quadro 4000, stalno se resetuje komp.
Prvo sam instalirao chipset drivere sa dell sajta. Pritom , prilikom windows update-a stalno izbacuje gresku.
Promenio sam cak 5 win 8 raznih instalacija.. ultimate, sp3 ... uvek isti problem.
Bios je najnovija verzija.
Da li neko ima nekih predloga?
 
Moguće da je grafička otišla.

Kakvu grešku javlja Windows update? Da li su grafički draveri sa Nvidia sajta? Da li si probao bez tih čipset dravera sa sajta, tj Windowsovim?
 
Poslednja izmena:
G
Moguće da je grafička otišla.

Kakvu grešku javlja Windows update? Da li su grafički draveri sa Nvidia sajta? Da li si probao bez tih čipset dravera sa sajta, tj Windowsovim?
Greska prilikom updatea je
code 80072EFE
Sto se tice windows drivera za karticu , Max rezolucija koju mogu da izaberem je 1280x800. Tako da taj driver svakako ne bi radio posao.
 
Prvo probaj Win 10 i vidi kako se ponaša drajver za grafiku
Za drajvere probaj da ne ideš preko Win update nego preko Dell Support assist
Probaj programčić Snappy driver, on pronađe pravi drajver, možeš da ga probaš i na Win 7 i na Win 10
 
Sto se tice win 10 i na njemu ista situacija. Nemogu driv. za graficku. A prilikom win update-a , on krene ali se onda konstantno resetuje komp, i moram da idem na safe m. i system restore point koji sam napravio po instalaciji.
Dell support assist prilikom strarta instalacije izbacuje gresku i stopira instalaciju.
Trenutno sam instalirao Windows 7 sp1. Pocinjem da mislim da nije problem u Hdd?
Kingston 128 gb ssd.
 
Graficka je otisla.
Sto se tice greska prilikom updatea code 80072EFE
Morao sam da skinem sa Microsoft sajta patch. i posle toga update radi kako treba.
Ako neko bude imao istu gresku neka prati uputstva iz linka:




Download path KB3138612 at here:
https://www.catalog.update.microsoft

Hvala svima na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno