Šta je novo?

Problem oko surruond sistema 5.1

denixue

Cenjen
Učlanjen(a)
18.06.2013
Poruke
10
Poena
154
Pozz svima,
imam win 8.1 pro, da ne nabrajam ostale delove pa cu spomenuti one glavne za zvuk.. maticna je z77 extreme 4 koliko sam svuda procitao .. podzrava 5.1 system nije kao zvucna kartica ali moze da podrzi znaci kada se gledaju filmovi ... nikada nisam doziveo surround 5.1 iskustvo poludecu bacicu sve ako ne uspe. zvucnici su neznam nija koji nemogu vise da ih nadjem stariji su ali sta pise na njima SUNNY I ove ostale |ac-3 5.1 ready| |dts 5.1 ready| |3d effect| digital control system one touch.. ja mislim da sam sveo povezao lepo procuvao sam dosta kako ide.. uglavnom imam 5 zvucnika I vufer(bass sta je vec).. imam 3 inputa na ovome wuferu.. 1 jack sam iskoristio za levi I desni front.. a drugi jack sam iskoristio za levi I desni rear.. a ovde gde pise sub,c sam ubacio centralni.. znaci sve isto tako na maticnoj.. na zelenom sam povezao za front.. crni za rear.. I narandzasti mislim za centar.. koji I pise dole... tako sam isto uradio za druge rupice na vuferu imam oko 5 I prikljucio levi desni, levi desni zadnji, I centar to sam direktno od ovih zvucnika gde imaju svoej kablove..

100% sam tacno povezao, e sad problem je kada otvorim realtek hd audio manager.. sve je dobro podeseno evo pogledajte ima slika u atacmentu..

kada idem test da cujem samo pojedinacne zvucnike .. ovako kada mi se cuje levi prednji onda mi se cuje I levi zadnji + centar.. a kada mi se cuje desni prednji onda se cuje levi zadnji + centar.. kao da je povezan neki klinac sto ne sme da bude.. valjda.. znaci front left kada se cuje ja cujem i rear left, a front right ja cujem I rear right a centar radi za obadva slucaja.. a gde je isto problem kada ovaj test sto pisti dodje do njihovog reda nista se ne cuje.. znaci samo za 2 radi.. kao da svi zvucnici idu preko njih..

pomagajte molim vas bicu zahvalan.. sve sto treba jos da se napise ili okaci uradicu.
 

Prilozi

  • slika.png
    slika.png
    129.4 KB · Pregleda: 86
Nazad
Vrh Dno