Šta je novo?

Problem:GPU Leadtek 7600GT na MSI 865PE Neo2-F

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Imao sam graficku MSI 5600XT 256MB na MB MSI 865PE-Neo2-P (AMI Bios 3.6) cije mesto je sada zauzeo Leadtek 7600GT 256MB DDR3 AGP. Pored nekoliko "bluescreena", experimentisanja sa novim grafickim drajverima i "autorestarta", Leadtek je nekako uspeo da se prilagodi okruzenju i konacno proradio. Sve je to bilo lepo dok nisam poceo sa igrama.Instalirane su FEAR, MoH-zadnji, CoD4 i Far Cry. Igre su podesene na nekom autodefaultu koji one same ponude!!! - Mozda se ploca usr**a od straha zbog ovog Leadteka sa DDR3...??? :))))))
-PROBLEM JE U SECKANJU NA SVAKOM NOVOM SKRINU U SAMOJ IGRI !!!??? Pokusavao sam sa smanjenjem rezolucije, pa na low level details, iskljucivanje senki i svetla, AA i AF filtera .... i nista, uvek seckanje. Sa VSync je tuzna prica ali ajde da to i prihvatim. Trenutno su instalirani nVidia VGA 163.71 32bit/XP. Zadnji nVidia drajveri (beta) su mi napravili veliku brljoku u sistemu i na ekranu!? Sa originalnim Leadtek drajverima na CD-u je bio problem sto je dolazilo do restarta i bluescreen-a!
-PITANJE JE: IMA LI NEKOG RESENJA DA SE OVO SECKANJE SVEDE NA MINIMUM ... Naravno, znam da nisam kupio neki 8800 ali ipak je ova karta jos solidna za ovakve tipove igara. Mozda neka od ostalih komponenti pravi problem ili nesto trece...??
- Pored ovoga sto sam naveo racunar sadrzi:
- Tower Chieftec 300W, 512MB Kingstone DDR + 2x256 GB (DDR), SB Audigy 2, CPU Intel 2.6GHz 512 (Northwood), mrezna PCI (posto je ona na ploci crkla) HDD WD 160GB SATA(160) DVD-RW-Pioneer
110D, DVD Rom LG, Floppy, Samsung CRT SM 959NF.
Nisam gamer ali, ipak ne volim kada mi ovako kilavo rade igre a sve ostalo radi kako treba. Sto se tice samog napajanja proracun je za 100% (over) opterecennja iznosio do 250W (online proracun), ako je ovo uopste tacno!!!???

Pozz i PUNO HVALA !!!
 
Poslednja izmena:
Pazljivo proveri da se nesto ne pregreva, probaj da ugasis SBA i FastWrites iz Rive...
A pre svega uninstall drajvere, pa udji u safe mode, pa ocisti zaostale fajlove DriverCleaner-om, pa instaliraj ponovo sveze drajvere. Ne moras najnovije.
 
Moze biti procesor, jer seckanje nastavlja i posle smanjivnja detalja.
Treba proveriti pregrevanje grafike ili procesora.

PS. Dali i zvuk secka, ili jer igrica non stop na low-framerate-u, ili se desava da nekad zakiva 60fps, pa onda u odredjenim trenutcima opada framerate?
 
Može biti problem u napajanju grafičke sa AGP slota ;)
Poznat je problem sa 7600GS gde je samo flash biosa grafičke sredjivao stvari.
 
Merio sam temperature: (PC Wizard)
CPU idle = 45-50 (posle pola sata igranja 67) (pre zamene paste bilo je 71.5)
GPU idle = 45-47 (.............................. 55-57)
MB idle = 35-39 (............................. 42.5)

Moracu izgleda da menjam CPU cooler, nesto se muci oko okretanja (4017 rpm).
Da li je ova temperatura OK ili je malo velika za ovog Intela 2.6 ???

RE: P.S. Seckanje se odrazava i na zvuk a primetio sam da u tom momentu HDD radi nesto, ucitava ili sta vec... ???

RE: emaniac: Probacu to sa Rivom! Uvek pre instalacije novih VGA drajvera ocistim stare sa Driver Cleanerom!
E sad za pregrevanje ne znam da li je ovo gore bas dobro?

RE: MadMan: Sto se BIOS-a tice, uskoro cu uraditi flesh ali koliko sam gledao na MSI sajtu, unapredjenja i nisu bas neka napredna, uglavnom se svode na preciznije merenje temperature... mada...???
 
Poslednja izmena:
FarCry ide lepo na 1/2 GB RAM-a na 7600GT(GS) lepo. Za ove ostale ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno