Šta je novo?

Problem ASUS R9 290X

Lord Markus

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2008
Poruke
235
Poena
319
Imam problem sa ASUS R9 280x DC2

uzeo sam grafiku, (ovde na forumu) pod garancijom, probana, sve radi OK, i kod mene radi OK, ali....

gaming koji je pristutan kod mene je WOT, i prilikom igranja WOT-a mi se javljaju problemi, slika se na odredjenim mestima "gubi" , ili se u jednom delu jedna kockica pojavi , ili ponekad neki flesh...evo jednog primera, minimalnog, znalo je da bude dosta ekstremnijih...

karta ima garanciju ali u makedoniji, ne znam da li bi se zezao da je saljem na garanciju ako je do neceg drugog problem, probao sa driverima da se zezam, isto....

temperatura normalna, i ta pojava se eliminise nakog ulaska ili izlaska iz bitke ili ako se ponovi, prilikom restarta igre sve normlano, posle nekog vremena se opet pojavi tako nesto i uvek razlicito...

Svez sistem i nova instalacija igrice , i novi driveri nisu dali rezultate..

da li je problem softwerskog tipa ili pak hardwerskog, da li da idem na garanciju ili ne?

problem mi je jer moram slati karticu iz Minhena za Skoplje...procedura...

ne znam da li bi mogao da ostvarim garanciju ovde u nemackoj

konfiguracija je iz potpisa
 

Prilozi

  • shot_004.jpg
    shot_004.jpg
    886.4 KB · Pregleda: 179
Poslednja izmena:
Skini programcic MemoryInfo od asusa i pogledaj ko je proizvodjac VRAMa. Ako je Hynix onda je verovatno do memorije i to se resava nizim klokovima. Mozda ces morati da skines i klok GPU-a za par desetina MHz, zavisi. Testiraj u OCCT-u i obelezi da se testira VRAM i za kolicinu stavi 2560MB. 280x je poznat po ovome jer je memorija nagruvana jako puno. Takodje, proveri i koju verziju BIOS-a ima karta jer je ASUS nudio neku novu verziju u odnosu na prvobitnu s kojom su karte prodavane a koja je navodno resavala ovo, pa mozes da probas i sa update-om biosa kartice. Ovo jeste svaki osnov za vracanje karte i ako cemo iskreno, ne znam cime si je testirao pre kupovine ali 99% su sanse da je prodavac bas zbog ovoga prodao kartu. Inace, artefaktovanje se iz nekog razloga na 280x kartama ne ispoljava u FurMarku. Imao sam 280x Toxic sa istim problemom, i koji god test sam izvrteo bilo je artefaktovanja osim u furmarku koji je prolazio glatko. Ja bih je vratio coveku od koga sam kupio da sam na tvom mestu.
 
eee..bas je u Fur Marku testirana...sve bilo kao sto kazes glatko...
ja bio za novu godinu u Srbiji, uzeo kartu u BG, i pre par dana dosao nazad u MInhen, ubacio u komp i sve mi se ovo desava...

Memorija jeste Hynix
malo cu da se igram sa clockom memorije danas pa cu da vidim...

ako je radi ovoga ostvariva garancija pokusao bih da je reklamiram ako mogu ovde u nemackoj
 
Svakako jeste razlog za reklamaciju jer graficka karta ne radi kako treba. Pokusaj sa testiranjem u OCCT i obavezno ukljuci da se testira memorija graficke karte sa nekih 2560MB. Pokazace ti ako nadje nekih gresaka i onda ces znati da je definitivno do memorije. Toxic koji sam ja imao je radio stabilno tek kad se gpu clock spustio sa 1150 na 1080MHz i memorija sa 1600 (6400MHz) na 1325MHz (5300 efektivno). Ne znam da li imas asus direktivu u minhenu (valjda ima) pa da direktno kod njih vidis da li mozes da zamenis kartu ako imas fiskalni racun i/ili garantni list pa da kazes da si je kupio tamo kad si bio na letovanju/odmoru/u poseti rodbini...
 
Nazad
Vrh Dno