Šta je novo?

Problem apex dc++ i tp link

zmija

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2004
Poruke
187
Poena
619
Treba mi pomoc. Apex dc++ 1.1.0 mi je radio normalno dok nisam stavio ruter tp-link 542, podesio sam sve (static ip, portove) prema upustvima na portforward.com i search radi dobro neko vreme (pricam o satima) i onda prestane. Tada ubacim nove brojeve portova u settings apexa i rutera i ponovo sve radi. i tako u krug, pocelo je da me zestoko smara stalno menjanje portova. ima li neko ideju o cemu je rec?
 
Imao sam sličan problem sa TP-Link WR-340G. Upgrade firmware-a rutera na najnoviji rešio je problem... Imaj u vidu da će upgrade-om firmware-a sva setovanja biti vraćena na default fabrička, pa zapiši postojeća negde, ako su ti važna.
 
Poslednja izmena:
Imas li staticku ili dinamicku adresu? Namestio si ruter na staticku.
Ako imas dinamicku, onda uputstvo sa portforwarda ne radi, moras da namestis da ti IP i DNS automatski konekcija namesta, a ti samo namesti portove za tvoj mrezni IP u ruteru (192,168.1.xxx, po izboru), ja recimo koristim 192.168.1.100
 
Imas li staticku ili dinamicku adresu? Namestio si ruter na staticku.
Ako imas dinamicku, onda uputstvo sa portforwarda ne radi, moras da namestis da ti IP i DNS automatski konekcija namesta, a ti samo namesti portove za tvoj mrezni IP u ruteru (192,168.1.xxx, po izboru), ja recimo koristim 192.168.1.100

Ruter je setovan na dinamicku, koju naravno i imam od provajdera, a ja sam podesio
prema ovom upustvu http://portforward.com/networking/static-xp.htm staticku...

i sve to radi ali samo na kratko i onda opet menjaj brojeve portova i search ponovo proradi...
 
Nazad
Vrh Dno