Šta je novo?

Problem AMD Radeon HD 7560D

Tek sada vidim vidim ovu temu, a imam slican racunar ,;) i samo da ti porucim da nisi pogersio i ako ne klokujes taj tvoj procesor temperature ce ti biti nize za desetak stepeni .
Sa Aidosom kod mene je temperatura isla na leru 20- 25 , a pod opterecenjem ( citaj nove igrice ) 50- 55 c. Kada se ubaci diskretna grafika 6670 ( da rade obe grafike HD 7560D i HD 6670) i podigne radni takt procesora preko 4.4 GHz ( 4.4- 4.8 ) sa tim hladnjkom tempretura je kod mene isla do 60- 65 C . Pasta i namestanje cpu je bitno stvar koliko god mi tome ne pridodajemo paznju. Ajde javi se kada namestis novi kuler.:type:

Evo mene opet,

danas sam dobio kuler. Instalirao ga i provjerio parametre sa programom CPUID HWMonitor Pro.
I dalje su visoke temperature, ako je vjerovati ovom programu. Cim sam upalio komp. provjerio sam temperaturu i pokazao je temp. preko 40 stepeni. To mi se cini previse nakon samog paljenja, nije se imao kad tako brzo ugrijati (moje misljenje). NAkon toga sin je odigrao jednu partiju PES 2014 i program mi je pokazao max. temp. 72 stepena.
Ono sto ne umijem da podesim je brzina obrtaja ventilatora. U bios-u ima mogucnost za full on i auto, ali bilo koja mogucnost da je cekirana on uvijek vrti istom brzinom. Tako mi je bilo i sa stok kulerom.
Kako ovo da podesim?
 
Poslednja izmena:
I dalje su visoke temperature, ako je vjerovati ovom programu. Cim sam upalio komp. provjerio sam temperaturu i pokazao je temp. preko 40 stepeni. To mi se cini previse nakon samog paljenja, nije se imao kad tako brzo ugrijati (moje misljenje). NAkon toga sin je odigrao jednu partiju PES 2014 i program mi je pokazao max. temp. 72 stepena.

U linx-u ćeš i dalje kuvati kafu, kao i ja na Noctua-i NH-U12S. :D I dalje nije jasno da to nije merodavno ili šta? Meni nije jasno, što si se uhvatio toga, kao pijan plota. Ako je PES, maksimalno što opterećuje APU na default-u, onda mislim da uopšte nije bilo potrebe za tim. (novi hladnjak) Jedino, ako nije bio razlog, overklok ili tišina.

Ono sto ne umijem da podesim je brzina obrtaja ventilatora. U bios-u ima mogucnost za full on i auto, ali bilo koja mogucnost da je cekirana on uvijek vrti istom brzinom. Tako mi je bilo i sa stok kulerom.
Kako ovo da podesim?

Koliko vidim: (na 1:26)



Imaš da izabereš i Target CPU temperature i Taget Fan Speed, odnosno kojom će se brzinom okretati do željene temperature, posle koje će se okretati brže. (Ta temperatura nije ona koju tvrdoglavo gledaš u HW monitoru)
 
Poslednja izmena:
Znaci namestio si nov kuler Za neko pracenje ja mogu dati preporucim HWINFO 32 ili HWINFO 64 program , jer ga duze vreme koristim i pouzdan je , a s obzirom da neki programi mogu da daju losa ocitavanje temperature . Meni se i to desavalo . Evo bas sada gledam 33C srednja temperatrura . I kod mene se malo usija i ode na 60 C, kada igram BF4 , Sniper Ghost II ili Far Cry . Na koliko je podesena ram memorija , jer i ova dize temperaturu celog sistema . Zavisi i od samog procesora koliko ce da se greje .Ali taj kuler sto si ubacio moje misljenje je da na idle mora da ide oko 25-30 C , i proveri kako je pasta nanesena .Deluje nekome smesno ali milimetar levo desno kada se namesta kuler moze da znaci par stepena manje. Meni kuler radi na 950 - 1550 obrtaja , prosek recimo okmo 1100.
 
Ne gledajte temp. u idle, uvek lazu, gledajte load.
 


Imaš da izabereš i Target CPU temperature i Taget Fan Speed, odnosno kojom će se brzinom okretati do željene temperature, posle koje će se okretati brže. (Ta temperatura nije ona koju tvrdoglavo gledaš u HW monitoru)


OK sto se temp. tice.
Imam novu nedoumicu. U biosu ima 9-et nivoa brzine ventilatora koju god da postavim cpuvent. uvijek vrti istom brzinom 1358 - 1374 obrtaja.
Jeli problem do ploce
Sto god da promijenim obrtaji su uvijek isti 1890.
Brzinu obrtaja gledam u biosu.
 
Poslednja izmena:
Znaci namestio si nov kuler Za neko pracenje ja mogu dati preporucim HWINFO 32 ili HWINFO 64 program , jer ga duze vreme koristim i pouzdan je , a s obzirom da neki programi mogu da daju losa ocitavanje temperature . Meni se i to desavalo . Evo bas sada gledam 33C srednja temperatrura . I kod mene se malo usija i ode na 60 C, kada igram BF4 , Sniper Ghost II ili Far Cry . Na koliko je podesena ram memorija , jer i ova dize temperaturu celog sistema . Zavisi i od samog procesora koliko ce da se greje .Ali taj kuler sto si ubacio moje misljenje je da na idle mora da ide oko 25-30 C , i proveri kako je pasta nanesena .Deluje nekome smesno ali milimetar levo desno kada se namesta kuler moze da znaci par stepena manje. Meni kuler radi na 950 - 1550 obrtaja , prosek recimo okmo 1100.
1. Probao sam i sa tim programima i daju iste vrijednosti kao i CPUID HWMonitor Pro.
2. Ram memorija je podesena na 1866MHz (inace je 2400MHz).
3. Idle temp. 45-50 C.
4. Pasta sigurno nije problem jer je dobro nanesena.
5. Kako god da podesim u biosu kuler vrti 1360 - 1370 obrtaja.
Zamolio bih te ako imas istu plocu da mi objasnis kako si podesio ove obrtaje kulera koje navodis. Mislim da je kod mene problem u setovanju biosa ili neispravna ploca.
 
Poslednja izmena:
OK sto se temp. tice.
Imam novu nedoumicu. U biosu ima 9-et nivoa brzine ventilatora koju god da postavim cpuvent. uvijek vrti istom brzinom 1358 - 1374 obrtaja.
Jeli problem do ploce
Sto god da promijenim obrtaji su uvijek isti 1890.
Brzinu obrtaja gledam u biosu.

Namesti temperaturu na, recimo 55-60 °C i onda probaj da menjaš nivoe.
 
Nemam istu plocu moja je Gigabyte F2A88XM-HD3 i kod mene je to podeseno u biosu na silent ili na normal. Ako je na idle temperatura 45-50 C normalno je da obrtaji idu na 1300 , ne verujem da ce da padnu ispod 1000 .
 
Nesto razmisljam hoce temperature da brljave i kada je bios los . Mozda treba neka druga verzija biosa .
 
Evo da se i ja ukljucim u raspravu. Imam isti procesor i posadjen je u Asrock FM2A75 Pro4. Te temperature nisu normalne. Probaj da resis to sa update-om biosa i da vidis sta se desava kada ugrejes procesor. Probaj da opteretis komp i da otvoris kuciste i posmatraj ima li ubrzanja ventilatora hladnjaka jer ako cpu je na njemu prihvatljivoj temperaturi normalno da nece ubrzavati. Kod mene je procesor na stock kuleru i nikad nisam imao problema sa pregrevanjem a cesto sam picio world of tanks i rendao u 3ds max.
Kod postavljanja paste potrebno je veoma malo da se stavi (omanje zrno graska) na sredinu hladanjaka i onda da se pritiskom o cpu rasporedi pasta. Pasta sluzi da ostvari bolju konekciju i popuni mikrosuoljine ne treba da se maze ko pekmez.

Pozdrav i javi ako masina proradi!
 
ljudi ranije sam pisao da sam imao istu mašinu to je sve do procesora sigurno da je fabrički tako. ja sam nov uzeo ali skroz nov i tako mi je isto bilo još da nevolja bude veća bila mi je stavljena stranica znači skroz zatvoren i kad otvorih sve vrelo.
uz cpu je bila i powercolor 6870
ako je kuler i pasta stavljena propisno ne brini onda to je amd šta da se radi
imao sam nekad i 3670k isto amd kod njega t nije prelazila 7c tako da ne brini
 
Vrh Dno