Šta je novo?

Problem - AbitIS7, Cely 2.4D - ploca undervoltuje

Marti Misterija

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
4,712
Poena
845
Problem koji zahteva malo konsultacija.
Sve novo dakle - Abit IS7, Cely 2.4D prescot core, 2x512ddr 400, HD WD200JD Sata 8mb, NEC 3500 DVD RW, HIS 9550 128bit, Antec SLK 3700BQE 350W, 2x12cm fan Zalman 7000B-cu kuler.

Na defaultu radi sve ok.

Krenem u oc. Fsb-mem 1:1, AGP-PCI fix 66/33. Sve disable-ovano i biosu da ne gasi masinu kad se postignu neke temperature, svi alarmi off.
Kad dignem na 3ghz (166 fsb/mem), sve se lepo digne u Win, svi programi rade, kompresija dvd>divx lepo. Temperature cpu, hd i pow su ok. Pocinju problemi posle 2 min primea. Temp mb skace gore dole po 15c, i pocinje da se cuje neko bip iz kompa, svakih 5 sek. Posle 8 min primea javlja hw failure i prekida test.

U biosu dignem vcore na 1.450 ali mi u okviru tog istog biosa u health sekciji i dalje prikazuje vcore 1.375.Iz dijagnostike gledam kako vcore pada na 1.31, 1.32 kad ga opteretim iako sam u biosu stavio 1.475. Nemam instaliran nijedan program za monitoring, ustvari imao sam MBM ali sam ga deinstalirao (mozda neki dll koji je ostao negde zeza)!/

Ista stvar se desava kad pokrenem 3D mark 2003, tj kad krenu cpu testovi u okviru istog, mada odradi mark do kraja.

Sistem se digne i na 3.3ghz i 3.6. Win radi ali cim CPU opteretim krene bip.
Ima li ko ideju sta da radim i zbog cega se sve ovo desava.
Bios je pretposlednji, postoji jos jedan koji e izasao posle njega ali u listi "popravki" kaze da je samo updateovan cpu micro code.

Help please!
 
Da li imaš mogučnost da zameniš tu ploču z aneku drugu ili želiš da ostaneš pri tom modelu? Hoću da kažem ako ti nije baš toliko stalo do tog Abita možda bi mogao da pokušaš sa Asus P4P800SE i eventualno rešiš svoj problem.
 
Stavljen poslednji bios, uradjen format C.. isto...
 
Marti Misterija je napisao(la):
Stavljen poslednji bios, uradjen format C.. isto...


Mislio sam da tamo imaju A64:). Salim se, meni izgleda kao da je napajanje ili ploca po onome sto si napisao ali opet onda verovatno ne bi radilo ni na default-u. Licno, prvo bih zamenio napajanje pa onda plocu.

Pozdrav!
 
@Marti
Ajd javi kad ustanoviš u čemu je problem ili ako zameniš ploču, baš me zanima!
 
Po svemu sudeci ploca je problem, obisao sam sve moguce forume i video da prilican broj ljudi ima slicne probleme. Napajnje ne bi trebalo da bude problem, nema extra otrosaca a i sertifikovano je za Prescote to zilion ghz. Nosim plocu danas na zamenu pa cemo da vidimo da li je citava serija felericna...
Testirao sam memoriju sa razlicitim programima i sve prodje ok. temperature cpu, psu i hd su u redu, ali t mb skace u blesavim vrednostima. U biosu pogasio sve one zahebancije sa power menadzmentom, temperaturama i sl. Mislim da je problem u tom senzoru kao i u zescem undervoltovanju ploce. Na difoltu kad opteretim cpu 100%, sa standardnh 1.375 pada i do 1.28v. Videcemo veceras nastavak sage...
 
Marti Misterija je napisao(la):
Po svemu sudeci ploca je problem, obisao sam sve moguce forume i video da prilican broj ljudi ima slicne probleme. Napajnje ne bi trebalo da bude problem, nema extra otrosaca a i sertifikovano je za Prescote to zilion ghz. Nosim plocu danas na zamenu pa cemo da vidimo da li je citava serija felericna...
Testirao sam memoriju sa razlicitim programima i sve prodje ok. temperature cpu, psu i hd su u redu, ali t mb skace u blesavim vrednostima. U biosu pogasio sve one zahebancije sa power menadzmentom, temperaturama i sl. Mislim da je problem u tom senzoru kao i u zescem undervoltovanju ploce. Na difoltu kad opteretim cpu 100%, sa standardnh 1.375 pada i do 1.28v. Videcemo veceras nastavak sage...


Mislim da ti jeftini Abit-i za P4 loše rade posao. To sam već ranije napisao (na šta se Simpson nakostrešio, valjda je imao neke Abit-e na lageru :D).
Dobro su se pokazali sa i865: GA i ASUS. E sad, najveće iznenadjenje upravo za klokovanje Celeron D procesora (postignut najveći klok) je bila jeftina (60e) ploča Asus sa 848 chipsetom.
Još jedan tip. Jednostavno mora da se ima dobro, do veoma dobro napajanje za klokovanje Celeron D procesora, jer vuče struje ko nenormalan, i na tom velikom kloku (+50% i više) se dobrano greje.
 
U vezi ovoga-ja sam skoro nabavio CEL D 2.4+Gigabyte GA 8-IK 1100 (i875)+Kingstone DDR+ chieftec 360w - procesor sam uspeo da dignem do 180Mhz (3.24GHz) na nominalnom naponu (1.375v); tako podesen radi stabilno i bez ikakvih problema (prime 95 radi dobro,sa box kulerom dize do 54 C temperaturu); bilo kakvo dalje dizanje takta ne radi.Probao sam da dignem napon na oko 1.425v ali bez uspeha.Bilo kakvo dizanje takta preko 180 mhz ne radi. :wall:
 
Ima neshto u 848!

Danas sam se muchio sa jednom Abit IS7-V2 I848P plochom (ne mozhe da se instalira Win XP sa SP1 ako imate Celeron D),ali posle instalacije Win XP sa SP2 sve radi kako treba tj. josh i bolje nego li se ochekuje: CPU Intel P4 Celeron D 330 tj 2.66 GHz radi bez problema na 3.4 GHz.
Nisam imao vremena za neki ozbiljniji OC,ali ima shanse da ide josh vishe!
Za kombinaciju koja koshta zajedno ni 130 eura nije loshe!
Inache i IS7-V2 snizhava napone ali ne toliko drastichno.Trazhi da ti zamene plochu!!!
 
Vrh Dno