Šta je novo?

Pro Evolution Soccer 6 - oficijelni thread

koliko ja znam pes preko neta retko kad ide podmazano
ne zbog tvog neta nego je optimizacija lose uradjena :p
 
Ozbiljno razmisljam da kupim ovaj original posto mu je dosta pala cena, a gameplay je po meni bolji od PES 2008...
Gameplay je isti kao u PES6 i u predhodnim verzijama, tako su reekli tvorci PES kad se pojavio PES2008, jedino se igra na low razlikuje i puna je bagova i nije ni za qr*c, desavaju se stvari koje se na medium i na high ne desavaju (ovo je provereno, nije isti fudbal na low i na vecim nivoima detalja :trust:)!

Pa to!Bas me zato i zanimaju iskustva ljudi koji imaju original.Da znam da li je uopste vredno razmisljanja...
PES6 sa 128kb/s radi odlicno online, dok PES2008 nije dobro optimizovan ili serveri ne valjaju tako da laguje i sa vecim uploadom iako pise da je 128 minimum! Ja imam original PES6 i odigrao sam preko 350 utakmica online samo:wave:
 
PES6 sa 128kb/s radi odlicno online, dok PES2008 nije dobro optimizovan ili serveri ne valjaju tako da laguje i sa vecim uploadom iako pise da je 128 minimum! Ja imam original PES6 i odigrao sam preko 350 utakmica online samo:wave:[/QUOTE]

Thx!Mislim da znam kako cu da potrosim neke parice! :)
 
Ja igram PES6 online redovno, barem sam igrao i ima dosta igraca koji igraju PES6 pre nego PES2008, sastaju se na serveru Anyone PC/ loby 5 (igraci sa Balkana, Srbija, Bosna, Hrvatcka...), kad uzmes original provalices gde je to.
Evo ti upustvo za online, za PES2008 je ali se ne razlikuje od PES6 :wave:
Kako igrati online?

Da biste igrali online, morate (naravno) posedovati originalan primerak PES 2008. Online se ne može nikako igrati ni u LAN ni sa piratom!

Kada kupite original, u knjižici "user guide" vam piše kako se registrovati na sajtu Konamija.


Nakon što se registrujete, pokrenite PES i u glavnom meniju idite na "network".
Nakon provere konekcije, unesite vaš serial i šifru i kliknite na submit.

Zatim Vam se pojavljuje novi prozor na kojem birate "user profile", odnosno profil sa kojim želite da igrate.
Možete kreirati maximum 3 profila, ali morate znati da ne postoji način da i jedan od njih obrišite, tako da ih pametno raspodelite.

Kada izbirate profil, pred vama se pojavljuje lista od nekoliko servera. (English PC, English PS2, German PC, German PS2...)
Uđite u koji hoćete, samo gledajte da je za PC.

Nakon toga, birajte u koji loby hoćete da uđete. Svaki server ima po 10 "loby-a" i u svaki od njih može da uđe maximum 100 igrača.

Potpuno je svejedno u koji hoćete da uđete.
Kada uđete, pred vama se otvara nekoliko opcija za igranje:

Match Room ~ Kao što samo ime kaže, ovo su sobe za igranje. Možete kreirati sopstvenu, a možete i pogledati i ući u već neku od postojećih. U jednu sobu može da uđe maximum 4 igrača.
Da biste se prijavili za igru, kada uđete u sobu idite na "participate in match".
Onaj ko prvi izabere tu opciju, postaje host i kreira igru tako što ide na "start match".
Nakon toga, birate timove, dresove i formaciju kao što je slučaj sa offline režimom.

Quick Match ~ Samo kliknite na ovo i igra će sama potražiti da li još neko od igrača čeka na "quick match" i automatski će vas spojiti sa njim.
Nakon što se povežete, automatski idete na prozor za biranje klubova.

Competition ~ Možete da pretpostavite, reč je o turniru. Svaki turnir ima svoju satnicu i svoja pravila. Kada uđete u turnir, birate 3 tima sa kojim ćete igrati (sa svakim po jednu partiju).
Obratite pažnju na biranje klubova. Svako takmičenje ima naznačeno kolika jačina klubova je dozvoljena (jačina je izražena u zvezdicama, najjači timovi imaju 5, malo slabiji 4, još slabiji 3...).
Ukoliko piše da je max 13 zvezdica - znači možete uzeti 2 tima sa po 5 i jedan tim od 3 zvezdice, ili 3 tima od 4 zvezdice ili neku drugu kombinaciju.

Koja mi je brzina potrebna?

Ono što mnoge od vas najviše interesuje je koja brzina vam je potrebna za online igranje.

Odmah da vam kažem, da je odgovor veoma složen, ali ću probati da vam barem malo pojasnim stvari.

Naime, ne postoji tačno pravilo, tipa treba vam brzina od 256kb/s.
Osnovno što treba da gledate jeste vaš upload, download je manje bitan!

Da li će vam utakmica lepo raditi, zavisi i od vas i od protivnika, kao i od vašeg rastojanja (recimo ako igrate sa nekim iz vašeg grada/države, treba vam manja konekcija, odnosno bolje će vam raditi od recimo slučaja ako igrate sa protivnikom iz Irana).

Ono što je bitno, tj ono u šta treba da obratite pažnju prilikom biranja protivnika jesu njegove "crtice", odnosno barovi koji se nalaze pored imena.
Ukoliko vaš protivnik pored imena ima samo kosu crtu, znači nemate konekciju i ne možete igrati.
Ako ima jednu uspravnu crtu, znači možete igrati, ali će postojati lag.
Ako ima dve ili tri crte, znači da će vam raditi lepo ili će postojati veoma mali lag.

Ove crtice nisu "konstantne" i ne mora da znači da ako ja kod hooleta vidim 2 crte, da će on i za zexima imati 2 crte.
To sve zavisi od vaše a i njegove konekcije.

Još jedna stvar je bitna.
Jedno poluvreme u utakmici ste vi host, a jedno vaš protivnik.
Onaj igrač koji je host, nikada i ni u kojem slučaju nema lag, tako da će recimo ako ste vi host, vama raditi lepo, a protivniku će brzina zavisiti od vaše međusobne konekcije.


www.pes-serbia.com
 
Gameplay je isti kao u PES6 i u predhodnim verzijama, tako su reekli tvorci PES kad se pojavio PES2008, jedino se igra na low razlikuje i puna je bagova i nije ni za qr*c, desavaju se stvari koje se na medium i na high ne desavaju (ovo je provereno, nije isti fudbal na low i na vecim nivoima detalja :trust:)!


PES6 sa 128kb/s radi odlicno online, dok PES2008 nije dobro optimizovan ili serveri ne valjaju tako da laguje i sa vecim uploadom iako pise da je 128 minimum! Ja imam original PES6 i odigrao sam preko 350 utakmica online samo:wave:

Koliko para kosta original PES6 i da li moze da se igra online, ako se pečuje?
 
Kosta oko 600 dinara u Mamutu na pocektu Knez Mihajlove, a sve jedno dali ti je patchovan ili ne uvek ti ucitava defoltne sastave timova, normalno ostaje ti izgled menija, kitserver iz patcha i sve to ali sastavi timova su ti original kao kad instaliras golu igru, naravno imas i online patcheve sa novim transferima koje mozes da ubacis, lako se ubacuje.
Da objasnim sto se tice patcha, ti ubacis neki patch i sad recimo imas Zvezdu, a na tom mestu je pre patchovanja bio Porto, sad kad igras online igra ti nece ucitati Zvezdu iz patcha nego Porto, ali imaces dresove, grb Zvezde jer ti to ucitava iz kitservera!
 
Poslednja izmena:
Kosta oko 600 dinara u Mamutu na pocektu Knez Mihajlove, a sve jedno dali ti je patchovan ili ne uvek ti ucitava defoltne sastave timova, normalno ostaje ti izgled menija, kitserver iz patcha i sve to ali sastavi timova su ti original kao kad instaliras golu igru, naravno imas i online patcheve sa novim transferima koje mozes da ubacis, lako se ubacuje.
Da objasnim sto se tice patcha, ti ubacis neki patch i sad recimo imas Zvezdu, a na tom mestu je pre patchovanja bio Porto, sad kad igras online igra ti nece ucitati Zvezdu iz patcha nego Porto, ali imaces dresove, grb Zvezde jer ti to ucitava iz kitservera!

Hvala puno na odgovoru!
 
Igrajte opet PES6 online

GUI.png

Download

  • Programcic otpakovati u PES6 direktorijum, veoma jednostavan za koriscenje, kao host jedino treba da kliknete na SERVER i prosledite klijetnu vasu WAN IP adresu, on to unosi umesto 127.0.0.1, klikne na CLIENT i onda oboje mozete uci u igru i ici na NETWORK, za password kucate bilo sta i igra moze da pocne  :p
  • Skinite PSL PES6 2009 Squads Installer [500 MB] i PSL PES6 Squad Switcher da bi imali aktuelne sastave timova za ovu sezonu:
    Download ~ Squads Installer
    Download ~ Squad Switcher
  • Oni koji imaju ruter mora da otvore ove portove(koji imaju modem ne mora ovo da rade):
    [10881, 10884, 12880, 12881 TCP] i [3478, 5730, 5739 UDP]
  • Upustvo kako otvoriti portove imate na ovom sajtu, samo treba da izaberete vas ruter.


    pesserbiasquadliga.jpg
  • Uskoro, tako da mozete da se prijavite a trenutno se igra Squad CUP koji broji 10 igraca, a sto je najvaznije gotovo da nema laga kad se igra ovako preko Direct IPa i dovaljan upload za igranje je 128Kb/s a da ne trzne.
 
Evo i neke slicice i golovi sa online-a, mozete da vidite da nema laga, radi perfektno i ako imate 128 Kb/s upload...
Dailymotion~Golovi


I 2na2 :banana:
 
Problem oko pes-a

Cao. Imam problem tokom koriscenja ovog programa. Naime sever se digne, i pratim kretanje odnosno konekcije tokom logovanja na mrezu itd... Kada sam ja server ok radi, mislim registrujem se, napravim 'room' za igranje itd.
Medjutim drugi komp koji je clijent, ne moze nista uradi. Prilikom ukucavanja pasvorda i pokusaja da se konektuje, clijent dobija gresku :
"server connection lost". U cemu je problem?
mislim da me najvise muzi moj ip.
Naime ja sam na wireless mrezi preko koje imam net. Ja dakle pravim konekciju KA provajderu a on mi obezbedjuje internet. E sad, kada odem na 'myip' site, on mi prikaze da je :91.150.71.214. Local ip je 192.168.0.1.
Medjutim da li je prvi ok, jer moj ip u konekciji sa providerom (moje wireless kartice) je :10.86.46.11 ( da nije do toga)?
Mozeli ko da me uputi na prave korake kako da to izvedem (drao bih ortaka samo tako ;) ma znate kako je :)
hvala unapred!
 
GUI.png

Program ti sam pokaze WAN IP, i to dajes klijentu.
E sad, jesi otvorio sve portove ako imas ruter, isto tako dali je tvoj drug isto to uradio jer mora da se otvore da bi ovo funkcionisalo. Danas sam igrao sa drugarom, nismo mogli da igramo dok on nije otvorio portove.
 
Nema niko ruter. Ja sam na wirelessu a on na adsl-u.
Ja dam njemu moju wan adresu, i kazem vam, server connection lost, se dobija kada on, kao klijent, pokusa da se uloguje. Kada kliknem na server, on neki server i dize. Kada kliknem na 'client' nema nikakvih visuelnih aktivnosti (kao kod klika na 'server'),jel to ok?
Mislim, nisam tupav toliko, ali nece i konstantno se dobija pomenuta greska kada klijent pokusa da se konektuje. Sta bi moglo biti razlog???
 
lepo sve ovo izgleda, ali da nije okasnilo koji godinu?

Za dobru zabavu i dobar fudbal nikad nije kasno. Imas ovo slicno i za PES2009 ako oces da budes u toku sa vremenom :wave:

...Kada kliknem na 'client' nema nikakvih visuelnih aktivnosti (kao kod klika na 'server'),jel to ok?
Da.

Probaj da umesto 210.249.144.166 za Stun Server IP uneses 75.101.138.128. I dali ste probali obrnuto da ti pristupis kao klijent?
 
Poslednja izmena:
Evo ovaj sajt tu postavi pitanje, to su tvorci servera i nekih od programa, imas jos 2 pa mozete probati i sa njima, a sto se problema tice trebali bi da vam pomognu i kazu sta ne radite kako treba.
 
jedno pitanje......
moze li sa ovim programom piratski cd........ili bas mora orginal........
 
Konami je ugasio servere 2. februara tako da ti nista ne znaci imao original ili ne, znaci odgovor je moze.
 
Ma u principu probao sve moguce permutacije, i nije htelo. probacu sa ovim drugim ip-jem za Stun Server
 
znaci li to da ne moze uoposte da se igra pes dok Konami ne pusti servere da rade.......ako je tako znali se kada ce ih pustiti u pogon.......
 
Aman Konami je ugasio servere za PES6 i tu je kraj ali preko onog programa sto sam okacio opet mozes da igras online, imas poseban server sad za to...
 
Ljudi jedno pitanje da li moze na PES6J da igraju 2 igraca na jednom compu meceve 2 vs 2?
 
Mogu, igrao sam protiv takvih ali kad sam ja probao kod drugara brljavile nam kontrole, tacnije meni a nismo mogli da ih podesimo iako su bile podesene, mozda zato sto sam igrao na dual shock2 PS2 gamepadu.
 
Mi smo igrali sa 3 PS2 joypad-a + 1 tastatura, sve bez ikakvih problema... :D
 
superstar verovatno nisi razumeo pitao sam za online 2 vs 2 meceve.

maremas jel mozes malo da mi pojasnis kako ste podesili,vas dvojica ste igrali pod jednim profilom ili kako?
 
Da na jednom profilu, znas tako kad birate strane tu trebas valjda na select da promenis da ti se pojavi ona slika 2 plejera, tako nesto nisam sad siguran dali je na select ali probaj iz igre pa vidi. I prvi plejer treba da je tastatura a tek drugi gamepad.
 
Nazad
Vrh Dno