Šta je novo?

Privatnost na internetu, ali totalna

mr_gee_fox

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2009
Poruke
578
Poena
319
Pozdrav,
Interesuje me da li je uopste moguce da se postigne totalna privatnost na internetu. Znam da to donekle radi proxy server ali koliko sam upucen, samo HTTP port je pokriven. Ono sto meni treba je da kompletan internet saobracaj bude pokriven (web browsing, programi koji koriste internet itd itd...).
Postoji li neka solucija?
 
Pozdrav,
Interesuje me da li je uopste moguce da se postigne totalna privatnost na internetu. Znam da to donekle radi proxy server ali koliko sam upucen, samo HTTP port je pokriven. Ono sto meni treba je da kompletan internet saobracaj bude pokriven (web browsing, programi koji koriste internet itd itd...).
Postoji li neka solucija?

Jel ti to ozbiljno ili sta? Mislim da je nemoguce da imas apsolutno 100 % privatnost na netu, ali ako nadjes resenje da niko nevidi sta ti radis, kuda surfujes, sta skidas, ili vec bilo sta radis javi i nama da i mi to uradimo.
 
Zasto ne vrsi ?
 
Mozda zato sto je u osinjem gnezdu?
 
Ne postoji bolji nacin sem da koristis nezasticen izlaz na internet.
 
Mislim, da se zakacis na neki ruter bez sifre, komsijin recimo ili tako nesto sl. Al onda kakvo god ****** da napravis njega ce da ka*aju.
 
Ukapirao sam sta si hteo da kazes :D Takva privatnost bi mi trebala
Samo ako bi postojala jos neka alternativa bilo bi savrseno ali izgleda su tu male sanse.

P.S. A neki javni besplatni VPN? Ili i on samo radi po standardnim portovima?
 
Poslednja izmena:
Ja koristim ovaj vpn bila promocija od 12 meseci free premium, imas na njemu i free registraciju

edit: Ovaj vpn radi tako sto instaliras program i on komunicira sa serverom preko enkripcije, tako da sve sto izlazi iz tvog racunara ide preko programa koji to sifruje a na serveru desifruje i onda preko tog servera ide na net
 
Poslednja izmena:
To zvuci kao idealno resenje. Testiracu ga kad se vratim sa posla pa cu videti kako se ponasa sa ostalim portovima i protokolima pa javljam utiske.
 
Bilo koja policija ima pravo da vidi logove sa tog servera ako napravis njesra a saznaju da je sa tog servera primecena ilegalna aktivnost. Nemoj da se zezas, lako bi te provalili ako se spremas nesto bas zajebano da radis ...
 
Reci nam sta planiras da radis,necemo nikome reci :d
 
Pametnije je imati javni pristup u isto vreme kada imas i anon. Na taj nacin manje bodes oci, ili cak obezbedjujes alibi. Tvoje javno JA je na netu, utopljeno u masu, a anon JA radi nesto drugo.
 
Pametnije je imati javni pristup u isto vreme kada imas i anon. Na taj nacin manje bodes oci, ili cak obezbedjujes alibi. Tvoje javno JA je na netu, utopljeno u masu, a anon JA radi nesto drugo.
tell me something Mr. Anderson...
 
iskreno ne znam da li ste probali ali .. hot spot shield + komshiski net ... sjajan izvor anonimnosti ...
podjete kolima u blokove ili neki urban kraj, USB adapter sa rpsma konektorom, stona magnetna antena 5dB,
ili napravite od omni 8dB sto ide na wifi baznu stanicu, ap, ili neku yagi usmerenu, nadjete otvoren hg520... i slichno
zakachite se... uradite ping www.google.com .. dobijete da radi .. pokrenesh hot spot shield .. on te nakovrne
na neki VPN iz USA ... il tako negde... onda nacionalni front, razni anarhistichki sajtovi, poduchavanje omladine o
prirochnim minsko eksplozivnim sredstvima i osnovama gerilskog ratovanja itd ... ili po izboru :) ...
mozda vas i pronadju :) ...
---
Autor poruke, to jest JA, zvanichno ne zagovara kradju interneta, ometanje elektronskih sistema veza i onemogucavanje
drzavnh organa u primeni uputstva za primenu posebnih mera nad korisnicima elektronskih komunikacija.
Gore navedeni, to jest opet JA, takodje ne zagovara rushenje ustavnog poretka i slične gluposti, bar ne javno i transparetno.
Ovo gore treba koristiti samo u akademske shvrke jer jachanjem znanja jachamo odbrambenu moc zemlje itd.. .:)
 
Poslednja izmena:
U princupu imas VPN sajtove koji nude privatnost totalnu,jedini problem je sto se nalaze na mahom ilegalnim sajtovima.Al u principu ako uzmes bilo koji VPN nije lose hehe.
Imas i proxy kao opciju.
Srecno.
 
Nazad
Vrh Dno