Šta je novo?

Pristupacan audio wifi streamer?

Moze da pici lan, al slaba mu je to uteha ako zivi u stanu okruzen komsijskim mrezama.
 
:)
281zia9.jpg
 
Da, moj receiver ima ugradjenu podrsku za internet radio i streaming sa DLNA.

A deca su dosla pre WiFi-ja :) Ionako mi je sve to povezano kablom, jedino netbook, tableti i telefoni idu preko WiFi

Pozdrav
 
E pa zato se vi q***** :). Salim se, jel telefon kad upravlja interfejsom izmedju dva DLNA uredjaja, signal ide preko telefona ili on samo daje komande a signal ide samo izmedju ta dva uredjaja?

I jos nesto. Razocarah se u ovu kombinaciju. Za sve one koje planiraju da cackaju sa HD-om i WiFi ruterom, odma bi rekao da se manu toga. Do sada sam gledao uglavnom filmove i imao par foldera sa muzikom. Juce resih da dodam muzicke fajlove, kad ono - DLNA klijent ne vidi pola foldera. Ubih se da istrazim zasto je to tako, kad u uputstvu za ruter malim slovima na jednom mestu pise kako je maksimalan broj fajlova - sto! Stvarno strasno, time ovo postaje igracka a ne ozbiljna sprava. Pod uslovom da je to tacno, posto mi takva vrsta ogranicenja stvarno nema smisla. FLAC ne radi. Ne znam da li je to zbog DLNA klijenta (TV, PS3 i Android), ili zbog vrste servera koju WiFi ruter pravi.
Tako da cu verovatno morati da vam se pridruzim sa pravim NASom. Samo razmisljam dal da pravim decu pre toga, ili da rizikujem :) Ima li razlike u perfomansama ako je veza sa NASom zicna ili bezicna?
 
Poslednja izmena:
Kad koristis telefon kao daljinski, samo komande idu sa njega na uredjaje, a sadrzaj (muzika, ...) ide direktno sa NAS na uredjaj. Napr: koristeci aplikaciju na telefonu ukljucis AV receiver, izaberes internet radio stanicu ili neku pesmu sa NAS-a i pustis to da svira i potom mozes da ugasis aplikaciju na telefonu (ili i ceo telefon), a muzika ce da nastavi da svira. Potpuno isto kao i obican daljinski.
U principu, zicna veza je stabilnija i manje podlozna smetnjama. Napr. sa 802.11g WiFi (54Mbps) full HD materijal hoce da secka u brzim scenama, dok sa 100 Mbps LAN vezom ide kao podmazano. Moja preporuka je da se ide na LAN vezu, ukoliko je to moguce, ili bar 802.11n (150+ Mbps).
 
Poslednja izmena:
sada sam probao moj Nas,u kombinaciji sa AppleTv...ide Flack samo tako...preko Sambe....:)
 
samo i ja da se dopunim. Sa novim firmware-om, broj maksimalno sharovanih fajlova je skocio na 3.000 tako da je upotrebna vrednost ove kombinacije skocila. Samo mi je jos ostao problem sa .flac fajlovima. Da li ne mogu preko dlna da pustim tu ekstenziju zbog dlna servera ili dlna klijenta?
 
Moraju i server i klijent da podrzavaju format fajla da bi sve radilo. Koji klijent koristis?

Pozdrav
 
TV LG i Android telefon.......za sad :)

takodje TV ne podrzava DivX titlove, mada je to neka druga prica posto mi DLNA najvise treba zbog zvuka.

btw. negde sam procitao da na ovaj ruter moze da se instalira neka verzija OpenWRT-a. Znate li nesto o tome, i sta bi mogao time da dobijem....mozda podrsku za .Flac?
 
Poslednja izmena:
Probacu. Mada mi je cilj da provalim da li ga DLNA server podrzava zbog buduceg streaminga sa nekog boljeg audio uredjaja. U sustini ako proradi sa tim bubble plejerom onda znaci da je server ok.
 
Poslednja izmena:
Moja ti je preporuka da sam sklopiš PC koji će ti služiti za NAS nego da kupuješ gotovo rešenje, pošto je odnos kvalitet/cena mnogo bolji u toj kombinaciji. Retko koji DLNA klijent podržava FLAC. Bezbolno rešenje ti je da koristiš neki od servera koji podržava transkodovanje iz FLAC u WAV koji je podržan na svim DLNA klijentima.
 
A koji player koristis na telefonu? Probaj BubbleUPnP player za telefon (https://play.google.com/store/apps/...leupnp&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwyLDNd).

Sto se TV-a tice, znam da Panasonic serije za 2012-tu podrzavaju FLAC, a starije serije ne podrzavaju.

Pozdrav

Bubble Upnp je uspeo da pusti FLAC, doduse malo krcka a i zaglupi se ako premotam pesmu (secka kad se telefon zakljuca). Da li to znaci da DLNA server pusta, a da je stvar do klijenta?
 
Poslednja izmena:
Moja ti je preporuka da sam sklopiš PC koji će ti služiti za NAS nego da kupuješ gotovo rešenje, pošto je odnos kvalitet/cena mnogo bolji u toj kombinaciji. Retko koji DLNA klijent podržava FLAC. Bezbolno rešenje ti je da koristiš neki od servera koji podržava transkodovanje iz FLAC u WAV koji je podržan na svim DLNA klijentima.

Ovaj Onkyo 8050 verujem da bez problema podrzava flac kroz dlna klijent. Verovatno nisi od pocetka pratio, nemam klasican NAS vec kombinaciju wifi rutera i usb hd-a. Razmisljam o pravom nasu, ali ne bas ozbiljno dok ne budem siguran da ova kombinacija ne moze da zavrsi posao. Zato i gledam ovaj OpenWrt koji moze da se instalira da iz rutera izvucem maksimum. Ono sto pise za njega:

On devices with USB ports only:

3G modem support
Printer sharing
Windows-compatible file sharing (via SAMBA)
File sharing via NFS and FTP
Audio/Video streaming via DLNA/UPnP AV
iTunes (DAAP) server
Webcam streaming
USB audio
 
Pratio sam temu od početka, zato ti i kažem jer ćeš verovatno brzo odustati od ruter + USB hard kombinacije ako iole ozbiljno zagrizeš u ovo polje.
 
Ako si uspeo da pustis FLAC sa BubbleUPNP, onda znaci da media server na tvom ruteru podrzava FLAC. Seckanje moze da ima vise uzroka: mali propusni opseg veze telefona sa ruterom, slab CPU na ruteru...
Kao sto i Sale kaze, mislim da je ruter+USB disk losa kombinacija za bilo kakvo ozbiljnije koriscenje. Bolje resenje je NAS (bilo kupljen, bilo pravljen). Jer, pre ili kasnije, pozeleces da sa Media Servera pustis i neki HD film, zakacices vise klijenata istovremeno, deca ce hteti da gledaju crtani na njihovom TV-u, zena slike na tabletu, etc...

Sto se tice podrske za FLAC, danas je to obavezna opcija za iole ozbiljnijeg klijenta. Kao sto sam gore napisao, cak i nove serije Panasonic TV-a podrzavaju FLAC preko DLNA. Yamaha je nedavno predstavila mrezni CD player (CD sa podrskom za mrezu) - naravno FLAC je podrzan preko DLNA.

Sve u svemu, kombinacija ruter+USB HD je dovoljna da dokazes da koncept radi i da udjes u vode kucne digitalne distribucije sadrzaja. Za nesto ozbiljnije, tesko. Cak i novi firmware ima ogranicenje na broj fajlova - ja samo fotografija imam preko 10000 + 5-6000 pesama + filmovi.

Pozdrav
 
Ok, nemam razloga da vam ne verujem. Stalno nesto razmisljam da ce me nervirati kad sam odsutan od kuce da mi tamo nesto tandrce. A imam vec toliko uredjaja, daljinaca, da me vise boli glava. Plus ruter i modem su mi u kuhinji, pa razmisljam kako bi iosim kuhinjskih zgledala tamo jos jedna kutija sa svim kuhinjskim isparenjima :)
Inace, mislim da ruter ima cpu 400mhz, n verzija sa 300mbps. HD film mogu i sad da pustim, problem je samo prevod kroz DLNA, a i to resava PLEX samo komp mora biti ukljucen.
 
Nazad
Vrh Dno