Šta je novo?

Pristup ruteru nakačenom na kablovski modem - da li, i kako?

tibby

Čuven
Učlanjen(a)
28.04.2003
Poruke
362
Poena
619
Pozdrav društvo, nisam neki mag sa mrežama, ali za kućne poslove savladavam uglavnom prepreke, no voleo bih i ponešto više da saznam i razumem...
Elem, situacija kao u naslovu, imam kablovski ruter i na njega nakacen modem povezan UTP kablom iz mreznog porta u WAN port, kako to i treba, jelte.
E sada, mene interesuje da li ja u tom setapu mogu i ruteru da pristupim, budući da modemu pristupam na 192.168.0.1 a ruter kada nakačim direktno na komp pristupam mu na opsegu 192.168.1.1.
Kada je nakačen na modem, ruter tada dobija njegovu adresu iz LAN opsega, ako se ne varam... onda ga u konekcijama nađem da mu je data adresa npr. 192.168.0.25, ali mu na toj adresi ne mogu pristupiti.
Da se razumemo do kraja, ruter ispravno radi prema podešavanjima koja sam ja postavio priključivši ga direktno na računar, ali mu nemogu pristupiti ni tako, ni kada iz WAN porta prebacim u njegov LAN port.
I s tim u vezi, računar mi je UTP kablom povezan direktno u LAN port modema, a kada ga hoću prebaciti u LAN port rutera (budući da mi je na ruteru podešen VPN), ceo internet i mreža mi polude, i onda više niko i ništa ne dobija internet i pristup mreži.

Nadam se da nisam bio konfuzan u ovom opisu, te da možete da me na osnovu njega savetujete. Hvala unapred :)
 
Nazad
Vrh Dno