Šta je novo?

Print serveri

Neno

Čuven
Učlanjen(a)
01.11.2002
Poruke
145
Poena
619
Ja sam ovdje postavio ovu poruku, mada je mogla da ide i pod rubriku "Umrezavanje". Ako je potrebno, neka je moderator premijesti.

Naime, imam obican laserski printer koji se nalazi na vecoj udaljenosti od kompjutera, pa nije moguce da printer i kompjuter non-stop budu povezani putem zice.

Moje je pitanje, na koji nacin ih mogu bezicno povezati i da li je to moguce uciniti preko print servera. Na stranici Benchmark.rs nedavno su predstavljeni neki print serveri. Jedan od predstavljenih modela (DPR-2000) ima wireless, pa me to motiviralo da postavim takvo pitanje.

Dakle, da li je moguce preko wireless-a rijesiti problem? I, ako moze, neka mi neko detaljno objasni kako. Da li je potrebno da to sve ide preko routera - imam Thomson SpeedTouch router:
http://images.trustedreviews.com/images/article/inline/3407-1.jpg
http://images.trustedreviews.com/images/article/inline/3407-2.jpg

ili je moguce i bez routera?

Ja se unaprijed zahvaljujem na odgovorima. Ako nesto nisam dobro objasnio, slobodno pitajte.
 
Poslednja izmena:
Naime, imam obican laserski printer koji se nalazi na vecoj udaljenosti od kompjutera, pa nije moguce da printer i kompjuter non-stop budu povezani putem zice.

Hmm, pretpostavljam da udaljenost racunara od stampaca nije veca od 100m, sto znaci da moze utp kabl da se razvuce. :p
Ako je razdaljina veca od 100m, onda moze da se desi da sa bezicnom vezom bude problem u povezivanju. :crash:

Dakle, da li je moguce preko wireless-a rijesiti problem? I, ako moze, neka mi neko detaljno objasni kako. Da li je potrebno da to sve ide preko routera - imam Thomson SpeedTouch router:
.....

ili je moguce i bez routera?

Ako imas router, zasto ga ne iskoristiti?


Ako je neko bolje volje od mene, neka napise i kako podesavaju print server i ap-router iz gornjeg posta, ja sam :bottle:
 
Hmm, pretpostavljam da udaljenost racunara od stampaca nije veca od 100m, sto znaci da moze utp kabl da se razvuce. :p
Ako je razdaljina veca od 100m, onda moze da se desi da sa bezicnom vezom bude problem u povezivanju. :crash:

Ako imas router, zasto ga ne iskoristiti?


Ako je neko bolje volje od mene, neka napise i kako podesavaju print server i ap-router iz gornjeg posta, ja sam :bottle:


Cartman, cheers. Inace, kod mene bi pasalo samo bezicno. Pa kad budes mogao, mozes mi objasniti podesavanje print servera i ap-routera kako da racunar i printer spojim bezicno?

Hvala ti unaprijed.
 
Vrh Dno