Šta je novo?

Prilicno veliki problem sa konekcijom 2 racunara

mikron

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2007
Poruke
88
Poena
309
Prijatelji imam jedan mnogo meni bar, komplikovan problem...u WIN 10..:wall:
Naime zadnja verzija koju sam danas podigao je verzija 18 koja nema u Controlpanelu klasicnu ikonicu Homegoup....starije verzije od 17 pa unazad imaju....medjutim kako imam 4 kompa u kuci ...zenin i sinovljevi su su svi hardovi bili serovani i uredno se videli tako sto sam sa glavnog kompa uzeo njegovu Homegroup sifru ukucao je jednostavno u drugim kucnim komp.i oni su se odmah videli i moglo se unakrsno koristiti sve sa njih medjusobno. E sad je problem...sto na ovom novom WIN 10 odem u Totalcomander kao i inace do sada i nemogu pristupiti sherovanim diskovima na ostala 3 kompa iako se uredno vide imena 3 kom. Razlog je jer NEUMEM DA PRONADJEM prokletu opciju u WIN 10 gde da upisem password za Homegroup..kao sto sam na ostala 3 kompa.....
Dali neko zna gde se nalazi ta opcija u win 10 ???:wall::wall::wall:

Note

HomeGroup has been removed from Windows 10 (Version 1803). For more info, see HomeGroup removed from Windows 10 (Version 1803).
 

Prilozi

  • 8.jpg
    8.jpg
    550.8 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
hvala kolega ali nazalost nije pomoglo:smash:
 
mozda ti treba smb1 aktiviran?
kada odes u uninstal programs imas opciju sa strane turn windows features on or off. Tamo nadjes smb1/cifs. cekiraj obe opcije i restart komp.
 
mozda ti treba smb1 aktiviran?
kada odes u uninstal programs imas opciju sa strane turn windows features on or off. Tamo nadjes smb1/cifs. cekiraj obe opcije i restart komp.

Jesam i to uradi...opet nista...meni ustvari treba da nadjem prokleto mesto...gde se upisuje sifra sa homegroup od predhodnog racunara a to nemogu da pronadjem u opcijamaCP.
 
A da lepo napravis Mounted Drive?:)
 
Nazad
Vrh Dno