Šta je novo?

Prevod na bilo kom Youtube klipu

Kulijana

Zapažen
Učlanjen(a)
02.04.2022
Poruke
11
Poena
24
Dragi narode, da li ima neko resenje da za bilo koji klip koji gledam na Youtube ide prevod na nasem jeziku?
P.S ako sam promasio temu, molim moderatore da prebaci ali da ne obrise, verujem da ce jos nekom ovo znaciti. Hvala
 
Ne, titlovi su dostupni samo na klipovima gde ih je autor dodao, ili na nekim klipovima gde ih YouTube automatski generiše (obično engleski).
 
Da li postoji neki online sajt ili program gde moze da se ubaci link i da ide prevod tako reci sa strane...?
 
Pretpostavljam da postoji takva opcija ali u danasnje vreme kada je net brz, lakse je skinuti klip sa youtube i pustiti u bilo kom playeru zajedno sa titlom koji imate. Za skidanje, pretpostavljam da znate, najlakse dodati, ss , u adresi, tj, ispred youtube.
 
Ok da skinem to znam ali kako onda da ubacim prevod tj titl?
 
Mi se ili ne razumemo ili ste vi pocetnik. Ukoliko imate prevod, najlaksi nacin vam je da ubacite u jedan folder taj snimak sa youtube i u isti ubacite prevod koji imate i isti preimenujete kao naziv tog skinutog youtube klipa. Dakle naziv klipa i prevod nosice isti naziv. Otvorite klip dvoklikom i automatski ce vam se otvoriti klip sa ucitanim prevodom u playeru koji vec imate instaliran.
 
Youtube ne podržava srpski(niti hrvatski/bosanski) prevod, te ćeš morati "ručno" da prevodiš.
Prvi korak(koji nije u skladu sa korišćenjem Youtube-a) je da skineš video.
Sačiniš transkript(zapišeš šta je rečeno). Možeš da angažuješ nekog ili da koristiš neki servis.
Prevedeš ga na srpski(opet koristeći osobu ili servis) i napraviš video.
Skup sport ako ćeš plaćati ljude. A možeš i plaćati online servise za tu svrhu.
Za transkript sam davno koristio otter.ai i kapwing.com. Za prevod možeš Google translate, Chat-GPT, itd... Malo treba veštine da to posle i integrišeš u video(video + prevod).
 
Dragi narode, da li ima neko resenje da za bilo koji klip koji gledam na Youtube ide prevod na nasem jeziku?
P.S ako sam promasio temu, molim moderatore da prebaci ali da ne obrise, verujem da ce jos nekom ovo znaciti. Hvala
Odavno postoji jednostavna metoda je da pustis YT klip i ukljucis CC i onda na tockic ukljucis automatski prevod

ja obicno pustim bosanski prevod, i sasvim dobro radi za bilo koji jezik osim azijskih i tih sto brzo pricaju.

Screenshot 2024-03-26 224957.jpg
 
Eto, ispalih se za bosanski... Čovek se uči dok je živ.
 
Pustiti automatski prevod na bilo kom jeziku je najmanji problem a koliko je taj prevod kvalitetan, to je vec druga prica.
 
Nije mi toliko bitno da je 100% precizan prevod, ali otprilike da znam sta se prica...a inace na youtube kad odes na CC, tu ne moze da se namesti uglavnom na Srpski, uglavnom imam ponudjeno samo za Autp prevod na Engleski.
 
Prevod na kompu nije problem, dok je na androidu nemoguc na "domace" jezike, ili ne umem da nadjem nacin. Mislim isti je fazon, al mnogo manji izbor jezika je u pitanju
 
BRAVO pinocio, znaci ne mogu da verujem...probao sam sad na kompu par klipova i svuda ima prevod a te klipove kad gledam preko telefona, i kad idem automatski prevod u 99% slucajeva ima samo na engleski, a preko kompjutera 30 jezika najmanje...neverovatno...i ovo mi znaci i ako lakse bi mi bilo kad bi to moglo preko telefona? Jel neko zna zasto nece na telefonu?
 
Jesu li nešto zeznuli ili samo ja imama problem? Naime, već nekoliko dana skoro da ne radi prevod na bilo koji od ponuđenih jezika, iako ikona ispod pokazuje da prevod postoji.
 
Nazad
Vrh Dno