Šta je novo?

Prestigio PMP5080C PRO

kratko uputstvo???

Ako može linkovi ka romu i karnelu (kratko uputstvo) i malo detaljnije o bagovima?

pa sve uglavnom piše na crewrktablets sajtu, instalira se kao i svaki oma rom sa nand fixom, fix za rotaciju ne treba. kernel je keplerov najnoviji, sve ti piše na sajtu. ako hoćeš opciju bez multiwindowsa imaš verziju 1.5 aosp 4.22 ali tu je kamera okrenuta za 180. da ne dilam linkove i aplikacije - malo pročitaš sve ti piše. ja sam END USER nisam ni developer ni moderator tako da kad flešam rom gledam da osposobim hardware i periferije koje koristim, ako to radi ima prolaz i idemo dalje. Bagova ima - sistem pada, ali i ja ga gazim otvaram sve i svašta da vidim kako to sve radi. Ima podršku za ethernet to je odrađeno kernel modulom koji se podiže skriptom iz init.d ,i tu još ima skripta za usb audio karticu+hub+serial port+governor itd. Ima i skripta mount za IO tako da sve to otežava sistem , pogotovo ethernet jer sa kabelom ideš na 10 MiB brzine i to će utjecat i na memoriju i na procesor. Ubačeno je puno podrške za hardver koji možda nećeš koristit a otežava sistem. Tako da ja ne bi puno filozofirao novosti su multiuser-možeš više korisnika da ulogiraš, povećavanje- bilo koji display da dodirneš tri puta možeš svajpom da povećaš to bi kao došlo uz ostale sitnice sa JB 4.2.2. standardno. A Multiwindowsi su backport sa chuwi tableta i tu otvaraš prozore i povećavaš ih smanjuješ kako hoćeš to radi sa phalbet.ui, a u settings prozoru ima jedan kvadratić u gornjem desnom uglu i on automatski prepolovi ekran ova druga opcija radi i sa tablet.ui-mjenja se u bild.propu tablet.ui= false ili true. Uglavnom sve radi ali tu i tamo sistem padne i da ne zaboravim nema statistike za bateriju, nivo ima ali potrošnja po servisima ne.

javi ako sam prekratio
 
Ok hvala, videću ovih dana ako budem imao vremena da se poigram, ovo multiwindows je fenomenalna stvar.
 
POMOZITE MOLIM VAS!

Imao sam xteam rom 4.8 i sve je lepo radilo. Medjutim, kada sam instalirao chainfire 3D drajvere (ne citajuci uputstva) tablet se restartovao i ostao na onoj boot strani. I sada nece da se upali. Clockworkmod radi, ali kada probam da instaliram stock rom preko onoga "install zip from sd card" pise "instalation aborted", i probao sam na sve nacine da reinstaliram rom ali ne mogu, jer nece da prepozna tablet na kompu. Da li neko zna o cemu se radi??? OCAJAN SAM...
 
Ako instaliraš stock rom iz clockworkmoda, trebalo bi da napraviš ''toggle signature verification'' prije nego što instaliraš ''zip'', a ako ti radi clockworkmod čudno da ga kompjuter ne prepoznaje-probaj da reinstaliraš usb drajvere na kompjuteru,(ja sam ga gasio x puta, pa kad izgleda i da je potpuno mrtav-volume down pa spojim usb kabel i onda čačkalica - reset i kompjuter ga pronađe).Sretno
 
Pa radi navigacija u kombinaciji sa telefonom, treba teter uspostavit i onda tether gps app. prebaci se pozicija, a poruke i pozivi idu preko tablettalk app. S tim da poruke možeš da primaš,šalješ i sinhroniziraš na tabletu, a pozive možeš da "okreneš broj ili podigneš slušalicu" a pričat možeš samo na telefon ili na bluetooth headset. Ali ako malo bolje pogledaš slike vidjet ćeš da bilo koji POI u IGO navigaciji možeš direkt da pozoveš. Tako da tablet nema navigaciju i ne možeš da telefoniraš s njega...
 
Pa prijatelju moj tema ovog foruma je Prestigio PMP5080C PRO i u naslovu posta stoji
jb 4.22 . A to što može da se očekuje je za one koji su kupili tablet sa ics 4.03 kao i ja pa instalirali custom romove. A slike su tu da ne bi ja piso recenzije za tablet, da vide ljudi da radi multitasking i multiwindows i šta ovaj hardware može da izvuče sa ovim romom.
Ima smisla?
 
Pa prijatelju moj tema ovog foruma je Prestigio PMP5080C PRO i u naslovu posta stoji
jb 4.22 . A to što može da se očekuje je za one koji su kupili tablet sa ics 4.03 kao i ja pa instalirali custom romove. A slike su tu da ne bi ja piso recenzije za tablet, da vide ljudi da radi multitasking i multiwindows i šta ovaj hardware može da izvuče sa ovim romom.
Ima smisla?

Prijatelju moj forum nije zamišljen da se ljudi "prave važni" već da dele informacije. Umesto screanshotova trebao si da okačiš linkove ka romu karnelu ispravkama ako ih ima i opisati celu proceduru jasno da svako može da stavi taj multiwindow rom.
 
Na temi "hteo sam da uzmem pmp5080c pro" neko je osmislio na osnovu slika da je pmp5080c pro phalbet sa navigacijom, pošto sam ja napravio te slike - ja sam odgovorio na pitanja kako; i objasnio u kom smislu su slike napravljene (jer to što su osmislili nema veze s vezom, niti sam ja djelio informacije za phalbet s navigacijom i tu bi bio kraj rasprave što se mene tiče).
Inače nemam namjeru da se razjašnjavam s nekim ko je pod parolom jeftinije kupio phalbet s navigacijom jer je vidio na slikama.
E sad što ti tu kao Advanced moral user vidiš važno da nekoga citiraš, pa onda da praviš nekog važnim ili nevažnim i da propovjedaš šta i kako; ja stvarno ne znam. Kako ti zamišljaš ovaj sajt i da li na sajtu treba policajac presretač treba da raspraviš s administratorima ne sa mnom, a ako ne znaš da otvoriš crewrktablets sajt pa download prozor i da poskidaš što je napisano u prijašnjim postovima; ja ti stvarno ne mogu pomoći.
 
Na temi "hteo sam da uzmem pmp5080c pro" neko je osmislio na osnovu slika da je pmp5080c pro phalbet sa navigacijom, pošto sam ja napravio te slike - ja sam odgovorio na pitanja kako; i objasnio u kom smislu su slike napravljene (jer to što su osmislili nema veze s vezom, niti sam ja djelio informacije za phalbet s navigacijom i tu bi bio kraj rasprave što se mene tiče).
Inače nemam namjeru da se razjašnjavam s nekim ko je pod parolom jeftinije kupio phalbet s navigacijom jer je vidio na slikama.
E sad što ti tu kao Advanced moral user vidiš važno da nekoga citiraš, pa onda da praviš nekog važnim ili nevažnim i da propovjedaš šta i kako; ja stvarno ne znam. Kako ti zamišljaš ovaj sajt i da li na sajtu treba policajac presretač treba da raspraviš s administratorima ne sa mnom, a ako ne znaš da otvoriš crewrktablets sajt pa download prozor i da poskidaš što je napisano u prijašnjim postovima; ja ti stvarno ne mogu pomoći.

U jbt skim se svađaš iliti ko ti drma kavez? Mogu samo da ponovim forumi su osmišljeni za razmenu informacija a ne za chat, znam da otvorim sajt al i sam znaš kako je ovo pipavo i da jedan pogrešan korak i brikuješ tablet.
Citat je da bi se znalo kome se obraćam, ne pravim nikog ovakvim il onakvim niti propovedam. Dakle Prijatelju moj poštenije bi bilo da kažeš: e mrzi me da objašnjavam, nego što tražiš osobu za svađanje.
 
Prošo voz, imaš CrewRKTablets_RK29_Loox by Oma_CM10.1_4.2.2_v1.2.2a.to je cyanogen mod rom baziran na jb 4.22, onda Oma CM10 v1.2 Format NAND fiks, pa fiks http://crewrktablets.arctablet.com/?wpfb_dl=1069 za external sdcard i na kraju kad podigneš sistem instaliraš http://www.arctablet.com/blog/wp-content/forum-file-uploads/netlars/2013/10/Gallery2.apk_.zip to je kamera; kad se instalira rom bude okrenuta za 180 pa kad ubaciš ovu aplikaciju biće u redu ali ako otvaraš kameru sa system UI opet će bit naopako a za aplikacije je u redu. I sve to sa zadnjim Keplerovim kernelom za JB 4.22 ne za CM 10.1, i onda ti sve radi osim servisa za bateriju. I još jedna stvar montira se eksterna sd kao interna-ako hoćeš normalno zamjeniš vold.fstab fajl, i ako to uspostaviš imaš daleko najbrži i najbolji rom za ovaj tablet. Sretno
 
Imam problem, više mi Windows ne prihvata USB drajvere za moj tablet. Reč je o windowsu 8.1. Kad priključim tablet, traži mi drajvere za usb, pokušam da ih instaliram, ali ne prihvata. Ima li neko rešenje? Naravno, reč je o tabletu 5080c pro.
 
Da li si instalirao custom rom na tablet?
Kakvu konkretno gresku izbacuje ?
 
Da li si instalirao custom rom na tablet?
Kakvu konkretno gresku izbacuje ?

Custom rom sam instalirao odavno, konkretno Oma rom. Ali tada sam imao Win7. Sada želim da preinstaliram tablet, tj. da snimim noviju verziju Oma 1.3a. Međutim, kada priključim tablet, windows mi prijavi da je priključeni USB uređaj nepoznat. U folderu postoje usb drajveri za Win8, ali kad pokušam da ih instaliram ništa se ne dešava, windows ih jednostavno ne prihvata, kaže da potrebni drajveri nisu nađeni. Verovatno mi treba neka druga, novija verzija usb drajvera da bi windows video moj tablet. Za sada ne mogu da ga reinstaliram, jedino da nosim kod komšije na njegov komp
 
Konačno rešenje za Prestigio PMP5080C PRO?

Posle dužeg nekorišćenja ovaj tablet je ponovo završio kod mene, sa ICS 4.03 (verzija 1.03 - fabrička) koji ne vidi svih 1024MB memorije, već samo 512MB. Nikada do sada nisam rootovao neki tablet ili telefon, pa sam rešio da probam. Odradio sam domaći koliko sam bolje mogao, pročitao ovaj forum i sve ostale do kojih sam došao i uspeo da odradim "nadogradnju" nakoju sam prvo naleteo na nekom ruskom sajtu. Sve je bilo spakovano kao i originalni Prestigio paket i nosilo je oznaku verzije 1.05, pa sam pomislio da je zvanična nadogradnja i instalirao je, ali se pokazalo da je u pitanju rootovan original sa izmenjenim aplikacijama i ikonama na kome sam prvi put video detektovanu celu memoriju od 1GB i naravno tablet je poleteo. Ohrabren ovim u daljem traženju po netu došao sam do tri (po meni) moguće varijante za nadogradnju, u vezi kojih bi molio vaše mišljenje i savet. Dakle...

1. Pošto se za sve custom ROMove pominje kernel tableta BQ Kepler 2, otišao sam na njihov sajt http://www.bq.com/gb/downloads-kepler-2.html i našao JB 4.1.2, a u okviru dela GPL code se nalazi i njegov kernel koji se može izvući iz arhive. S obzirom da meni tableti apsolutno identično izgledaju i imaju identični hardver po specifikacijama navedenim na sajtu, da li je moguće upotrebiti originalni Keplerov ROM i kernel za nadogradnju 5080C PRO na JB 4.1.2?

2. Sledeća varijanta je x-teamov JB 4.1.1 u verziji 4.8 http://x--t-e-a-m.blogspot.com/ sa odgovarajućim kernelom koji paše za 5080C PRO. Pored već pomenutog BQ Kepler 2, našao sam i ovo http://mobility.forumsee.com/a/m/s/p12-9666-0184794--prestigio-multipad-pmp5080cpro.html i modifikovani kernel za BQ Kepler 2 koji se pominje u sledećoj varijanti.

3. Poslednja opcija je Oma ROM CrewRKTablets_RK29_Loox_CM10.1_4.2.2_v1.2.4 sa http://crewrktablets.arctablet.com/?p=1873 i modifikovani BQ Kepler 2 kernel sa http://crewrktablets.arctablet.com/?cat=5. Vidim da su se ovde pominjale novije verzije od 1.2.4, ali nisam siguran da odgovaraju.

Šta biste vi od svega ovoga preporučili? Ili možda postoji nešto četvrto, peto, ...?
Meni je najvažnije da ceo sistem stabilno radi sa svim funkcijama (WiFi, HDMI, USB, ...), a da pritom bude najbrži mogući za ovaj hardver. Dodatne funkcije su mi čist bonus.
 
Tesko da ces naci room za njega koji ce raditi bez greske. Na svakom room-u mu nesto fali ili baguje. Ja sam koristio i isprobavao skoro sve room-ove, ali sam se zadrzao na xteam-ovom, ali i on je imao neke cudne ispade...[emoji4]
 
Napokon, hvala na javljanju Sync! :)

Svestan sam toga, zato me najviše zanima varijanta sa oficijelnim BQ Kepler 2 JB 4.1.2. Pod pretpostavkom da su tableti skoro identični, nadam se da bi to bilo najbolje rešenje. Ukoliko bih probao njega da nabacim, da li bih morao da menjam i originalni Prestigio kernel, ili je dovoljno da se samo Keplerov ROM prebaci?
 
Iskreno, ne secam se vise sta sam eksperimentisao s njim. Nisam dosta dugo pratio xteam-ov room, pa ni ne zna da li su resavali neke bagove.
Pokusaj sve sto ti padne na pamet i budi uporan s njim.
Desavalo mi se dosta puta da ne moze da prepozna USB na windows-u, pa sam se zezao s cloud-om i sl.
Ima na xda forumu tema o ovom tabletu. Mislim da u njoj imas mozda malo vise info. o room-ovima i kernelima za njega.
Secam se da mu je Apex Launcher dobro uvek legao(a uz to ugasis i shadows u apex launcher podesavanjima).
Uglavnom, ako ti crkne neki deo na njemu, bices u situaciji da razmisljas o tome da ga bacis ili da trazis po servisima deo za njega....iako je mozda i nemoguce naci.
 
Kepler 2 radi, on je na 1.1hz. Meni je otišla baterija pa sam je izvadio, jednom sam ga brikovao pa negde iskopao kako se resetuje na čipsetu (spoje se 2 iglice..) i od tada ga ne diram. U svakom slučaju može da posluži ako se dobro namesti i neopterećuje glupostima.
 
LoverBoy,
ajde molim te, pomozi mi oko ovoga, ako si raspoložen. Šta bi po tebi trebalo da se uradi da bi se nabacio Keplerov JB?
 
Evo prvih utisaka, pošto sam probio led... :)
Ovaj ruski sajt što je naveo LoverBoy pokriva 0 i 1 (sa modifikacijama) opciju iz mog prvog posta, dakle:

0. Modifikovana verzija zadnjeg oficijelnog firmvera 1.03 sa oznakom 1.05 koja ispravlja osnovne nedostatke u vidu detaljnog setovanja za WiFi, tablet vidi svih 1GB memorije, izbačene su skoro sve ugrađene aplikacije koje ga dave, malo promenjene ikone, omogućen je root, ... Sve je pobrojano na sajtu. Tablet radi primetno brže i fluidnije nego sa originalnim FW. Ima neke sitne nedostatke koji nisu strašni, ne upali WiFi posle nekog vremena nekorišćena preko vidžeta, signalizacija rada za WiFi i osvetljenje zna da zabrljavi, ali načelno stabilno radi i sasvim je upotrebljiv ko želi da zadrži Prestigio fazon na koji se navikao.

1. Na ovakav tablet je sa ovog sajta nabačen modifikovan Keplerov ROM JB 4.1.1 koji je sređen slično kao i prethodni, ali znatno drastičnije. Sve što je vezano za Kepler je skinuto iz ROM-a, ima Apex lancher i minimalan broj instaliranih aplikacija koje nisu Keplerove. Sve modifikacije su takođe pobrojane na sajtu. Tablet je opet brži od FW 1.05 i sve radi regularno osim što raćunar ne vidi nijednu memoriju tableta kada se poveže preko USB kabla, ni flash ni SD karticu. Meni ovo ne predstavlja problem dokle god WiFi radi kako treba, ali to je stvar ličnih afiniteta i prioriteta. Za sada sve radi OK i tablet radi kao podmazan.

Mučiću ga jedno dan dva ovakvog da vidim kako će se ponašati, pa onda na red dolazi x-team.

Jedna opaska na kraju... Oba ova FW se instaliraju preko RKbatch aplikacije gde samo izaberete image FW i pokrenete flešovanje. Nema image za Kernel, parametre, ... sve se nalazi u jednom image. To nije slučaj ukoliko hoćete da flešujete originalni Kepler, x-team ili Oma ROM, tu je sve odvojeno koliko sam primetio. Da li to nešto menja na stvari, ne znam.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, imam problem sa ovim tabletom pa ako neko zna kako bih mogao da ga popravim bilo bi super.
Tablet je isteko iz garancije a godinu ipo dana od kupovine je nosen na servis gde su mu zamenili plocu i displej jer se gasio i izbacivao neke hiroglife i linijice. U zadnje vreme zna isto da radi ali se uglavnom gasi posle 5 minuta rada dok te hiroglife izbacuje uglavnom kad je na punjacu. Prvo sam mislio da je do kalibracije baterije jer cas je puna pa kad se ugasi i upali je prazna, a stavis na punjac na pola, te sam instalirao X-team rom i to resio ali se i dalje gasi. Negde sam citao da je neko izvadio bateriju i radi samo na punjacu pa reko da pitam za savet pre nego sto ga rasturim.
Ako neko zna mozda neki lek bilo bi idelano u svakom slucaju hvala.
 
Moguće da je grafički čip ili da power gde se ubacuje iglica punjača zeza, rasklimao se i sl.,to je kao jedna mala kutijica koji može da se zameni ali u svakom slučaju ne isplati se da plaćaš popravku.
Možeš da izbaciš bateriju ali nema razloga, da je to zbog baterije po nekoj logici ne bi se dešavalo kad je na punjaču.
Ja sam izbacio samo zato što sam eksperimentisao sa njima jer nije držala dobro, od tad mi je na punjaču pogledam ponekad neku seriju pre spavanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno