Šta je novo?

Preporuka za zvučnu kartu

Drvodelja

Čuven
Učlanjen(a)
08.02.2003
Poruke
180
Poena
619
Može li neko da mi preporuči bilo kakvu audio kartu, PCI ili PCI-E, koja u mikrofonskom podešavanju svojih drajvera, ima opcije: "Noise Suppression" i "Acoustic Echo Cancellation"?

Znam da je Sound Blaster izbacio CrystalVoice drajvere koji imaju obe opcije, ali najjeftinije karte koje dolaze sa tim drajverima su 90 EUR kod nas (na primer, Recon3D karta koju su svi ovde popljuvali, mada bi meni ona radila savšeno posao. Ja bih voleo nešto do 40, 50 evrića, jer opet, ne treba mi ništa specijalno.
Uopšte mi nije jasno zašto Creative sada ističe i reklamira svoje drajvere sa navedenim opcijama, kada moja buđava integrisana karta sa Realtek drajverima, ima obe opcije... Jedino, što je meni zapala na ploči baš neka krš integrisana karta, pa moram mikrofon da boostujem za +30db kako bi me sagovornik JEDVA čuo, i to je jedan od razloga zašto želim drugu zvučnu.

Recimo, Creative X-Fi Xtreme Audio, karta, bi mi super radila posao, ali iz nekog razloga ne postoje drajveri za nju, koji donose "Noise Suppression" i "Acoustic Echo Cancellation".
 
Mislim da to imaju i Asusove kartice.
 
asus xonar dg i nista jace od toga ti ne treba ali nije samo do zvucne treba imati i dobar mikrofon :)
 
Dosta sam razmišljao o Asus Xonar DG karti, cena mi odgovara, mada se mnogo ljudi se žalilo na fantomske šumove koje ova karta proizvodi, ali koliko sam video u komentarima, menjanje PCI slota uglavnom reši taj problem. Jedini je problem što drajveri donose samo Acoustic Echo Cancellation, bez Noise Suppression-a.
 
ja ti kazem iz iskustva jer imam tu kartu uz sluske sh pc 320 koje imaju mikrofon sa modela pc 360 a imao sam neki krs mic i bez obzira na zvucnu bilo je lose. ne moze jedno bez drugog za tango je potrebno dvoje xD
 
Koristim Xonar DX vec nekoliko godina, i stvarno je super karta tako da je preporucujem.
 
Koji je headset ili mic u pitanju? Mozda je on los (slabe osetljivosti) pa probaj neki drugi cisto da eliminises taj deo hardvera. Probaj i sa najnovijim drajverima za integrusu. Tek na kraju ide kupovina zvucne. Xonar nema noise suppression, SB Zx ima i odlicno radi, ali je preskupa ako ti samo zbog te zackoljice treba
 
Imam ja Xonar DGX i SS 7H i 5HV2 sluske. Svaka preporuka za zvucnu, jedino je ova moja PCI-E, a ne znam ima li to neke veze...
 
Ja se izvinjavam sto se ovako ubacujem na ovoj temi, ali niko nije hteo da mi pomogne na mojoj temi, pa da pitam sad, da li bi mi zavrsila posao asus xonar u3 usb kartica, zeleo bih da poboljsam kvalitet zvuka sto zbog igrica, sto zbog muzike, imam integrisanu realtek zvucnu i ss 5hv2, a bila bi mi zgodna zato sto je na usb, ne bih morao mnogo da se zamlacujem, a i u mom je cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam sto se ovako ubacujem na ovoj temi, ali niko nije hteo da mi pomogne na mojoj temi, pa da pitam sad, da li bi mi zavrsila posao asus xonar u3 usb kartica, zeleo bih da poboljsam kvalitet zvuka sto zbog igrica, sto zbog muzike, imam integrisanu realtek zvucnu i ss 5hv2, a bila bi mi zgodna zato sto je na usb, ne bih morao mnogo da se zamlacujem, a i u mom je cenovnom rangu.

Bolje za te pare uzmi Asus koja je diskretna, odnosno PCI-E.
Mnogo kvalitetnije. Ovo je manje više isto kao što već imaš integrisanu.
 
Nazad
Vrh Dno