Šta je novo?

Preporuka za zamenu stakla na Samsungu

StORM48

Čuven
Učlanjen(a)
06.06.2004
Poruke
120
Poena
620
Treba mi preporuka za korektan servis, gde bih mogao da zamenim polupano staklo (ekran je ceo) na Samsung Note 10+ (zakrivljene ivice), a da to posle liči na nešto i da ne košta ko celi telefon.

Prošli put kad mi je to trebalo, menjao mi je neki tip u Tošinom Bunaru, koji je naizgled odradio kako valja, ali se brzo ispostavilo da UV lepak nije vezao (u tečnom je stanju), osetljivost na dodir je bitno lošija i čak neki delovi ekrana u pojedinim slučajevima nisu reagovali uopšte.

Imate li predlog kome da odnesem telefon, a da me ne ošuri i da to ipak liči na ono što je bilo pre nesrećnog slučaja?

Ako je protivno pravilniku pisati o tome u javnoj diskusiji, dajte na PP.

Hvala!
 
Prosto - ne isplati se.
Lakše ti je, jeftinije i sigurnije da kupiš polovni. Osim Promobi, niko ti to neće uraditi kako treba.
 
Nisam očekivao takav odgovor, ali jesam slutio, jer je sestrić (o čijem se telefonu i radi) dobio ponudu od 250 evra, koja mi je odmah delovala nerealno. Pritom je tip dao ponudu za "zamenu ekrana". Ekran nije pukao... da li je moguće da se danas time bave samo šusteri i ne umeju apsolutno ništa da urade, osim kompletne zamene celih podsklopova?

Ili ja to nešto kontam naopako?

Uzgred, hvala na odgovoru! (y)
 
To je tako u svim sferama! Danas nemas dobrog, namernno ne kazem kvalifikovanog, majstora ni u jednoj sferi industrije. Oni dobri-profesionalni su otisli vani, mali procenat koji je ostao skidaju ti kozu na zivo, ako i treba, a ostali priuceni šusteri glume strucnjake nebili te zbunili i ubedili da rad za koji si ih platio i za koji nisi zadovoljan ne moze bolje i da budes srecan sto si i to dobio! Ah da zaboravio sam, svi su ovlasceni i svi imaju licence!!!!!
 
Zato i kažem Promobi. Sa drugim ovlašćenim servisom nemam dobro iskustvo. Nažalost situacija je takva, lom ekrana (ma koliko to bio samo deo istog) je jedna teška, skupa situacija, ne plaćaju ljudi džaba osiguranje ekrana. Kod starijih Samsung modela to je potpuno neisplativo, taj deo je ostao skup, nesrazmerno vrednosti telefona. Da u tom istom servisu daš da ti procene vrednost telefona i da to uporede sa cenom ekrana - samo biste svi slegli ramenima. Nije čak ni smešno, nego eto samo da slegneš ramenima. Daj bože da u zamenu staro za novo daju 100ak eura za Note 10+, a realno on može još solidno da gura većinu stvari koje radimo ja telefonu i da ti ne treba noviji, ako ti ne treba segamega kamera. Mada ni ove segemege na 23 i 24 nisu baš "najsvetlije lampe u solarijumu" čim zađe sunce.
Zamena kod nekih no-name servisera je po meni bacanje para jer sigurno to niko neće odraditi kako treba + nemaju originalne delove nego neke A, AA i slično tome. Bukvalno je bolje da daš pare peraču šajbni na raskrsnici, više ćeš učiniti za neku dobrobit. Ili koristi tako ako ne smeta, ili uzmi polovan. Ili dobra količina evra za zamenuu ovlašćenom, a nije isplativo.
 
Jalov je to posao...

To sto pominjes da je puklo "staklo" a ne ekran je digitajzer on se nalazi preko ekrana i nije velika razlika u tome da li je pukao samo on ili ceo ekran,
jer je lakse promeniti sve nego "samo staklo"

Sam posao zamene nije strasan, ako imas originalan deo, a to naravno nemas osim ako nemas donora... a donora naravno nemas.

Zamenski kineski ekran kosta 80-100$ i pucice opet prvom prilikom, i ti ces biti ljut na servisera, a i suludo je dati toliko na obicnu krpacinu osim ako neces nekoga da prevaris.

Znaci problem je naci originalni deo, jer i kad ti kazu da je original 99% nije, niti bi tebi odgovarala cena te popravke.

Ni sam proizvodjac nije zamislio da mu neko menja ekrane i da prodaje rezervne delove za njega...bacis na reciklazu i kupi drugi. ili koristis tako slomljen dok moze, sve druge popravke su samo precica do kante.
 
Treba mi preporuka za korektan servis, gde bih mogao da zamenim polupano staklo (ekran je ceo) na Samsung Note 10+ (zakrivljene ivice), a da to posle liči na nešto i da ne košta ko celi telefon.

Prošli put kad mi je to trebalo, menjao mi je neki tip u Tošinom Bunaru, koji je naizgled odradio kako valja, ali se brzo ispostavilo da UV lepak nije vezao (u tečnom je stanju), osetljivost na dodir je bitno lošija i čak neki delovi ekrana u pojedinim slučajevima nisu reagovali uopšte.

Imate li predlog kome da odnesem telefon, a da me ne ošuri i da to ipak liči na ono što je bilo pre nesrećnog slučaja?

Ako je protivno pravilniku pisati o tome u javnoj diskusiji, dajte na PP.

Hvala!
Ja bih mogao da preporučim Sirix servis, kod Trošarine. Menjao sam u njrmu ekran za s21ultra i odradili su baš dobro. Preporuku sam dobio od ljudi koji su menjali ekrane i stakla kod njih i svi su zadovoljni, tako da nije tačno da samo promobi zna to da radi.
E sad, oni nisu jeftini, pitanje je da li su uopšte jeftiniji od promobija. Ne sećam se tačno ali mislim da su mi za note10+ zamenu samo prednjeg stakla tražili 15.000 i odustao sam jer je to skoro kao ceo telefon. Opet kažem ne sećam se tačno cene ali ništa te ne košta da ih pozoveš i pitaš
 
Najbolji za to je SZ Mobile i lik koji radi tamo se profesionalno bavi time. Nema šta nije u mogućnosti da popravi, a nalazi se na Novom Beogradu.
 
Zar je moguće zamijeniti staklo bez da se mijenja cijeli ekran? Pogotovo kod Samsunga jer je ekran fleksibilan kao folija i čitavom prednjom površinom je zalijepljen za staklo.

Zvuči mi nevjerovatno da se može "odguliti" ekran od stakla da da se isti ne uništi.
 
Naravno da može i to rade samo kinezi i indusi. Imaš na youtube da vidiš kako to rade, ali bolje je zameniti komplet sve nego se zezati sa tim stvarima. Kod nas nemaš obučenih servisera za te stvari, a dobićeš izgovor kako to ne može da se uradi i da se ne isplati. Standardni odgovor čoveka koji nema znanje u svom poslu, mislim da servisere telefona. :D
 
Aj da ne otvaram novu temu, a u pitanju je isto Samsung Note 10+.

Da li vredi uloziti 10eur za zastitno staklo? Ekran je edge, ne znam da li bi to i leglo kako treba? Ima li iskustva sa tim?
 
Ja sam za S9 uzimao dva puta zaštitno staklo Nilkin i pasovalo je 100%. Imao sam dva pada direknto na celu povšinu ekrana i oba puta je zaštitilo ekran. Vodi računa da pokriva 100% zakrivljenosti, jer u suprotnom će krenuti da se odlepljuje... Ovo staklo sam plaćao još onda 2500 dinara ali se isplatilo.
 
Znam da dosta telefona ima problem sa tim staklom koje je zakrivljeno, jer mora kvalitetnije, to jest kako kažu original (skuplje). Ja sam eto pre 5 godina imao dva pada i oba puta sačuvao S9 koga i sada imam kao rezervu ali bez stakla, jer sam prešao na A54 5G. :D
 
Hvala svima na odgovorima! Dosta sam korisnih detalja saznao u odgovorima i videću da li uopšte ima rezona popravljati, premda je telefon i više nego uporediv sa bilo kojim današnjim flagship-om.
 
Koristi samo jedan ceo dan današnji flegšip i kada se vratiš nazad, nećeš više tako misliti. :) Isti telefon je iz mojih usta na isti način branjen, vreme prosto čini svoje + je to exynos. Ni sa prošlogodišnjim flegšipom ne može ni blizu se porediti, plus je to exynos.
Prodaj i kupi S23U. Oduševićeš se
 
Koristi samo jedan ceo dan današnji flegšip i kada se vratiš nazad, nećeš više tako misliti. :) Isti telefon je iz mojih usta na isti način branjen, vreme prosto čini svoje + je to exynos. Ni sa prošlogodišnjim flegšipom ne može ni blizu se porediti, plus je to exynos.
Prodaj i kupi S23U. Oduševićeš se
Probavam ja. Imam note 10+, a sin ima s23u. Svako malo čačkam njegov i pitam se zašto bi iko hteo ovaj njegov pored mog.
 
Poslednja izmena:
Cerkin telefon je odradio neki servis u NS-u, odradili za sve pare, sto se kaze- za medalju, upola cene bila reparacija nego kompletna zamena i isplati se raditi kada ljudi znaju sta rade i imaju dobru opremu
 
Koristi samo jedan ceo dan današnji flegšip i kada se vratiš nazad, nećeš više tako misliti. :) Isti telefon je iz mojih usta na isti način branjen, vreme prosto čini svoje + je to exynos. Ni sa prošlogodišnjim flegšipom ne može ni blizu se porediti, plus je to exynos.
Prodaj i kupi S23U. Oduševićeš se
Pa ne znam baš. Ovaj Note 10+ (o kome se radi) i ne koristim ja. Imam i S22 Ultra 12/256... ne da ne vidim razliku, nego bih uvek pre izabrao Note10+, jer je tanji, a ekrani i sve ostalo im je isto. Pritom, prelaskom na S22 sam izgubio snimanje razgovora i još neke korisne opcije. OK, možda je kod S24/23 drugačiji odnos, ali sa S22 Ultra nisam impresioniran. 🤷‍♂️
Cerkin telefon je odradio neki servis u NS-u, odradili za sve pare, sto se kaze- za medalju, upola cene bila reparacija nego kompletna zamena i isplati se raditi kada ljudi znaju sta rade i imaju dobru opremu
Neki kontakt servisa, ako imaš?
 
Ja bih trebao da menjam na S9 zadnje staklo. Puklo je ali nije strašno, pame zanima sledeća stvar. Ako zamenim zadnje staklo, da li gubim onaj natpis na poleđini što samsung stavlja na dnu telefona. Proizvođač imei i ostalo?
 
Pa ne znam baš. Ovaj Note 10+ (o kome se radi) i ne koristim ja. Imam i S22 Ultra 12/256... ne da ne vidim razliku, nego bih uvek pre izabrao Note10+, jer je tanji, a ekrani i sve ostalo im je isto. Pritom, prelaskom na S22 sam izgubio snimanje razgovora i još neke korisne opcije. OK, možda je kod S24/23 drugačiji odnos, ali sa S22 Ultra nisam impresioniran. 🤷‍♂️

Neki kontakt servisa, ako imaš?
kucaj na KP reparacija stakla telefona ili nesto slicno i naci ces reklamiraju se, nisam memorisao broj... ugao futoske i cara dusana pa skrenes levo i pravbo u toj ulici pre kruznog toga se nalazi...
 
Nazad
Vrh Dno