Šta je novo?

Preporuka za web hosting

unique93

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poruke
1,706
Poena
245
Pozdrav, bavim se fotografijom, hocu da otvorim sajt gde ce biti moj portfolio sa nekim galerijama...nesto sam se igrao na wixsite-u i napravio kako to izgleda.

https://tacicnemanja.wixsite.com/home

Znaci par stranica sa ovim kolazima, booking i about me, nista specijalno, ali u okviru Weddings stranice ce biti Albums, gde cu kaciti albume po nekih 50-100 fotki...nekad manje, retko kad vise.

Drugar ce mi napraviti sajt, pa me zanima koji hosting je najpovoljniji, sa nekom okej kolicinom prostora(mislim da je i 5gb dovoljno, ali vise bih voleo da bude oko 10 ili vise, za svaki slucaj), sa dobrom podrskom i da je stabilan?
Naravno, i domen bih uzeo kod njih, da sve zavrsim na jednom mestu...i da to ispadne maksimalno 50ak evra..?

Naleteo sam na ovaj Loopia hosting...za 5800din imam domen, 75gb prostora, jel to okej, ili imate neki bolji izbor? :)
 
A mogu nesto da te pitam da li mora da bude tvoj sajt iskljucivo?
Pogledaj ako do sada nisi naleteo na FLICKR
To ti je server od bicseg yahoo-a sad ih je kupio cini mi se Verizon. Nalog otvaras sa yahoo nalogom i dobijas 1TB prostora. Vidim da ima jako puno fotografa koji kace svoje slike. Imas mogucnost pravljenja albuma slajdova itd itd.... Ima i profesionalni deo ali nisam dublje ulazio u to . Sto je najvaznije imas mogucnost da svoje slike zastitis od pregledanja i da im das isti pristup. Ja predlozio a ti sada razmisli. Free deo sa 1TB te kosta celih 0 dinara. A za profi deo pogledaj pa odluci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav, bavim se fotografijom, hocu da otvorim sajt gde ce biti moj portfolio sa nekim galerijama...nesto sam se igrao na wixsite-u i napravio kako to izgleda.

https://tacicnemanja.wixsite.com/home

Znaci par stranica sa ovim kolazima, booking i about me, nista specijalno, ali u okviru Weddings stranice ce biti Albums, gde cu kaciti albume po nekih 50-100 fotki...nekad manje, retko kad vise.

Drugar ce mi napraviti sajt, pa me zanima koji hosting je najpovoljniji, sa nekom okej kolicinom prostora(mislim da je i 5gb dovoljno, ali vise bih voleo da bude oko 10 ili vise, za svaki slucaj), sa dobrom podrskom i da je stabilan?
Naravno, i domen bih uzeo kod njih, da sve zavrsim na jednom mestu...i da to ispadne maksimalno 50ak evra..?

Naleteo sam na ovaj Loopia hosting...za 5800din imam domen, 75gb prostora, jel to okej, ili imate neki bolji izbor? :)

https://www.mint.rs/web-hosting/
 
@nebojsa77....da, da, znam za flckr...odavano imam neki nalog na njemu, ali ga ne koristim...sve je to super, ali smatram da covek ako hoce ozbiljno da se bavi nekim poslom, treba da obrati paznju na neke sitnice...tipa sajt...super je imati 1tb na flickr-u, ali nekako je bolje da buducim klijentima prosledim link www.tacicnemanja.com, nego www.flickr.com/photos/tacicnemanja...i da taj sajt dizajniram kako ja hocu i da sve bude kako ja hocu...nadam se da razumes sta hocu da ti kazem... :)

@Ma®e...naleteo sam i na mint, ali nekako mi je bolje da za te pare uzmem hosting sa 75gb prostora, nego sa 2gb prostora...ne znam sto je tolika razlika, ali mislim da bi mi 2gb bilo malo...naravno, pricam za ovaj mint easy, koji kosta 3000 plus 1500din domen ispada 4500din...dok loopia za 1300din vise daje 75gb prostora... :)
 
^Uploaduj slike na neki drugi host, nemoj direktno na tvoj jer ce bandwith da iscuri jako brzo. :)
 
ima li jos nekoga da je koristio usluge ContraTeam-a?

video sam najvise preporuka do sada za unlimited.rs ali su skoro duplo skuplji a nisu na ssd-ovima...

treba mi hosting i domen za jedan WP statican sajt pa su mi svi start paketi i vise nego dovoljni... ne znam samo cije usluge da odaberem jer ima milion ponudjaca.
 
mislim da ce na kraju ipak biti mint.rs. videh par preporuka i to da je vlasnik clan foruma pa eto, nekako mi je to jos jedan +

unlimited ima mehanicke diskove, proverio sam sa njihovom podrskom tako da su preskupi za novac koji traze.
 
Ja sam na optimahosting.hr
Meni zavrsava posao, ne znam sta ti treba, proveri ih da li ti odgovaraju.
Nisu nasi nego Hr.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja koristim Mint, koristio sam i Contrateam nekad prije, a od stranih trenutno koristim Digital Ocean. Takođe koliko znam ni Linode nije loš.
 
@scylla
hvala ali uzeo bih ipak kod nekoga odavde za pocetak posto prvi put zakupljujem hosting.
ne treba mi nista specijalno, WP sajt koji ce biti u sustini portfolio. kasnije cu videti ali za sada samo ovo.

@mrtavker
uzeo bih neki prostiji shared hosting za pocetak jer nije u pitanju web aplikacija.

sta ti se bolje pokazalo izmedju ContraTeama i Minta?
ContraTeam bi me kostao 2.800 sa hostingom i domenom i sve to na ssd-u ali ne znam nista o njima ni kakva im je podrska.
mint izadje na 4.900... mada vidim da postoji popust 20% za studente pa mogu da ih pitam jer ce se ovo voditi na sestru koja je jos uvek student...
 
Poslednja izmena:
Pa sad, prošlo je vremena otkad sam koristio ContraTeam, ali nekako mi se Mint čini profesionalnijim. Uglavnom za sad se držim Minta za stvari koje mi on može pokriti.
 
Moja topla preporuka za knownsrv , nisu bas nasi , vlasnik je decko iz Hrvatske ali su veoma profesionalni I jako jeftini I pouzdani
 
pogubio sam se skroz jer sam za ova dva dana naisao na hiljadu hosting agencija a mislio sam da ih ima svega par i da cu lako da odaberem.

mislim da cu ipak da odaberem mint zato sto su ovde u gradu sto mi je nekako + zbog same podrske jer ce svemu ovome imati pristup sestra sa kolegom pa da bude svima lakse dok se ne uhodamo...
 
Da li si pogledao adriahost? Nisu jeftini ali im je podrška top-notch.
 
pogledao sam tonu agencija, glava me jos boli :)
gledao sam i adriahost ali se vise ne secam ni ko sta nudi.
meni su manje-vise svi isti na papiru, jedino gledam da budi na ssd-ovima i kapiram da su za jedan wp statican sajt svi oni overkill.
trebao mi je cisto neki info ako se neko od njih bas raspada da ga preskocim.

odobrili su popust iz minta ali cekam da mi sestra posalje fotku indeksa pa tek tada da zavrsim sa uplatom.
 
Ako je statičan sajt zašto mora da bude WordPress? Šta fali varijanti hosting-a na Github-u static sajta generisanog pomoću Jekyll?
 
WordPress je dynamic web app...

Ako ti nije potreban cPanel hosting, vec samo Wordpress hosting, oni nude svoj hosted servis na https://wordpress.com/#plans
 
Upravo. Čak i ako je deo informacije dinamičan tj treba nešto da se čuva u bazi može da se iskombinuje static hoster + nešto tipa Firebase-a (Realtime Database i Cloud Functions). Drugim rečima ako ne treba CMS zbog toga što će "održavanje" sajta da radi neko ko je "IT nepismen"...
 
hvala ljudi ali za ovo sto treba da se uradi je ipak najbolje da bude wp zato sto sestra i taj kolega vec imaju nekog iskustva u wp-u a oni ce kasnije dodavati sadrzaj i menjati sta treba.
takodje je i zamisao buduceg sajta takva da je i to najlakse izvesti opet u wp-u.

sajt cu da radim kroz neki builder, verovatno elementor a kasnije se mozda bude dodala i funkcija neke vrste shopa tako da kad se sve sumira ipak je wp najbolja solucija za sve to.

vec sam odabrao mint i treba da se posalje slika indeksa za 20% popusta pa da uplatim.

godina dana brzo prodje pa moze lako da se proba nesto od ovoga sto ste preporucili ukoliko bude nekih problema sa mintom...
 
Ja kod contrateam-a imam registrovan domen, a hosting mi je kod uniweb hostinga :D Dešava se da se 2-3 puta godišnje obriše baza podataka, pa opet uploadujem sajt ali ništa strašno :D Backup sajta rade 1x u 5 godina, tehnička podrška se javlja u roku od mesec dana, ali je super hosting. Već 2 godine mi daju za dž zbog tih problema, i meni lepo :D Imam backup sajta na kompu, i rešim stvar za manje od 10 min.
 
Nikako kod uniwebhosting, to je najgora ekipa ljudi zadnjih 7-8 godina unazad. Samo ukucajte na google i videćete šta su sve ljudi pretrpeli zbog njih...

Preporuka za contrateam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
secam se da je bila tema o njima ovde :)

uplatio sam vec m8nt pa cemo videti kakvi su kad se evidentira uplata danas.

hvala svima na preporukama.
 
Vidim spominje se SSD ili HDD.
Tebi kao klijentu Shared hostinga je potpuno svejedno da li je SSD ili HDD. Za VPS je ok da bude SSD jer je generalno brže, ali svaki shared već ima dovoljno ograničenja (pogotovu ako je Cloudlinux a većinom jeste) da ti ništa ne znači to što je SSD.
 
Preporučujem https://www.vps.ag. U pitanju je bugarski VPS hosting sa SSD virtuelnim mašinama i više nego korektnim cenama. Dosta sam zadovoljan.
 
@vladix

znam sta je shared hosting i da je to najjeftinija varijanta ali pored svega toga opet gledam da delim tamo neki ssd nego hdd.

podignut je neki test sajt i bukvalno leti. imam par domena koje mi je otvorio ortak da imam za testiranje i vuku se kao prebijeni.

tako da sam bas zadovoljan izborom i sve radi odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno