Šta je novo?

Preporuka za provajdera bez ugovorene obaveze

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Na Banovom brdu sam, zgrada ima MTS optiku i SBB kablove (nisam siguran da su kroz kanalice u međuvremenu pustili optiku) trenutno sam na Optika light paketu kod Oriona 400mb ali cu ih svakako zameniti (imam internet/TV i fiksni). Zanima me internet i TV (bez sportskih kanala i sl. samo da ima premotavanja unazad od 7 dana npr) i nije mi bitan protok posto sam se već zadovoljio sa skidanjem svega i svacega, bitno mi je da ne plaćam puno i da mogu da raskinem ugovor kad poželim.
 
Problem sa Telekomom je što kod interneta bez ugovorne obaveze naplaćuju priključnu taksu koja okvirno iznosi više od 100€, bez obzira što bi preneo fiksni. S obzirom na to da Yettel koristi njihovu infrastrukturu, oni ne obavezuju fiksnu liniju, ali televizija nije na očekivanom ili zavidnom nivou. SBB takođe vesla nije sisao pa i oni bi se okoristili oko troška priključne takse, te ako ti je televizija najveći problem kod Oriona, možda i ne bi bilo loše da kod njih ostaviš internet i fiksni uz korišćenje EON van mreže. Ako nemaš podržan Smart TV, box bi morao preko njih da kupiš i kako su promenili politiku poslovanja da na coax i optici dodatno naplaćuju iznajmljivanje STB-a, EON van mreže na tuđoj infrastrukturi je korektno rešenje.
 
Tako nesto ces tesko naci, mts ima ponudu bez UO al nije bas povoljna, recimo:
  • Setup za internet jednokratno 6000
  • 100/10Mbps (optika ili VDSL) - 2799 dinara mesecno
  • Setup za televiziju 6000 dinara jednokratno
  • Start Iris TV paket - 1900 dinara mesecno

I jos preko toga oko 660 dinara mesecno

Mozes mozda orion tv prepaid - da ne bi placao ovolike prikljucne takse...
 
Postoji li bar mobilna varijanta istog? Potrebno mi je za sledecih 6 meseci vecinom kao pristup kameri
 
Yettel turistički prepaid?
900 dinara kartica, prvih mesec dana 50GB
Nakon toga 600 dinara mesečno za 50GB svakog meseca.

Moguće mane:
  • CGNAT (nema javne adrese)
  • 10/10Mbps maksimalna brzina
 
I treća, teško se nalaze u prodaji. Rezerviše se u poslovnici pa zovu kada stigne.
Ja uzeo 2 kartice bez problema.evo imam jos jednu neaktiviranu u fioci.Doduse presao na drugu varijantu pa se koristi po potrebi.
Ima i Jos jedna turisticka sto je skuplja pisao sam vec koja nema zvanicno na sajtu.100gb na 15 dana transit prepaid.
 
Nazad
Vrh Dno