Šta je novo?

Laptop Preporuka za laptop

Koji laptop kupiti?

Jelena789

Zapažen
Učlanjen(a)
06.03.2023
Poruke
2
Poena
11
Dobro vece,
Trebao bi mi savet za kupovinu laptopa do nekih 100.000 rsd, da ima okej performanse. Treba mi lako prenosiv laptop, da je brz, radim preko njega i nosim ga sa sobom kad putujem tako da mi je to bitno jedino..
 
Po performansama i ne. Dobar je zbog izrade, baterije i toga što je nečujan jer nema ventilator.
Baterija je prilično bitan faktor ako putuješ dosta.
 
+1 za Macbook air m1. I ne moras da kupujes iphone, nema nikakve potrebe. Ja iskreno i ne volim da mi iskacu notifikacije sa telefona na laptopu, jedino gde ima smisla je sto ne moras da vadis telefon iz dzepa da bi se laptop povezao na personal hotspot. Kalendar, notes, reminders i ostalo jesu pogodnosti, ali i meka mozes da sinhronizujes sa androidom koliko i windows
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima ovdje.
Potreban mi je laptop. Vazno mi je da moze da se koristi za projektovanje (gradjevinsko). Imam ja sluzbeni, koji koristim, za ovaj mi je bitno da moze uskoci ponekad,a sa druge strane nije mi cilj da platim neki ogroman novac za nesto sto se ne koristi svakodnevno.
Uopsteno, da li je bolje gledati malo stariji ali jaci ili relativno nov sa malo slabijim karakteristikama? Takodje, na sta prvenstveno da obratim paznju?
Moja je ideja da bude 16 ili 32 gb ram, 4 GB graficka, i7 procesor. Naravno, bitan je i SSD. Je li bolje da ima samo SSD ili SSD+hdd? Planirani budzet je 500-600 evra, U sustini, moze ovo i da se probije, u slucaju neke dobre cijena/kvalitet opcije,
 
Prvo pogledaj zahteve softvera koji koristiš, uporedi sa poslom (detalji, veličina projekta) za koji ti treba, pa odluči na osnovu toga. Vrlo verovatno je da ti je 16GB memorije dovoljno (ali lepo je da laptop ima opciju proširenja, da nije sve zalemljeno). Skoro sigurno je da je bilo koji novi 4c/8t procesor taman, i da se razlika u odnosu na modele sa više jezgara neće primetiti. ~500GB SSD je po meri. Ostaje ti ekran, verovatno je FHD i 17" najbolja opcija, ako ga nećeš mnogo nositi. Ispod 15,6" ne treba gledati.

Mislim da za 500-600€ nećeš naći model sa 4GB krštenom grafikom, možda među polovnim. Ali ako ti neki bolji IGP (AMD ili Intel) vrši posao, onda gledaj nove
 
Nazad
Vrh Dno