Šta je novo?

Preporuka za internet

mihajlosd

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2012
Poruke
2,370
Poena
255
Drugari, treba mi preporuka za neki najjeftiniji net za stan. U stanu niko ne zivi, povremeno dodjem jednom u 10 dana tako da mi nije potrebno da bacam pare na neke brzine. Meni bi bilo dovoljno i ovo sto imam na telefonu 4g neta, ali imam u stanu nekih pametnih gedzeta tipa pametne uticnice, pametna grejalica, smart tv, kamera za nadzor i slicno, pa bez wifi mi gube svrhu. I uslov je da moze bez fiksnog, koji cu isto da otkazem.
 
Hotspot sa telefona? Eventualno neki ruter ako je potrebno ili extender da pojača signal sa telefona.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bas u potrazi za istim, bukvalno mi samo za remote uredjaje treba i najjeftinije sto sam nasao je kod Globaltela, kartica kosta 299din i plus 300din za 5gb neta koji traju 30 dana.
Ja sam to tek danas video i porucio, znacu vise kada mi stigne kartica ... a, koristicu je na 4g ruteru.
 
Hotspot sa telefona? Eventualno neki ruter ako je potrebno ili extender da pojača signal sa telefona.
Pa ne znaci mi nista hotspot kad nisam kod kuce. Kako da pustim recimo klimu ili grejalicu da rade da u stanu bude prijatno kad dodjem ili kako da proverim kameru na daljinu ako nema konstantno pristup netu...
 
Pa za video nadzor ce ti trebati gigabajti... :/ Koliko cesto budes proveravao.
 
Pa ne znaci mi nista hotspot kad nisam kod kuce. Kako da pustim recimo klimu ili grejalicu da rade da u stanu bude prijatno kad dodjem ili kako da proverim kameru na daljinu ako nema konstantno pristup netu...
Tako je. Loše sam skapirao šta ti treba.
 
Telenor Kućni Internet
https://www.googleadservices.com/pa...=2ahUKEwi0rNjL0eLxAhVghv0HHV5kBD8Q0Qx6BAgCEAE
https://www.googleadservices.com/pa...=2ahUKEwi0rNjL0eLxAhVghv0HHV5kBD8Q0Qx6BAgCEAE
https://www.googleadservices.com/pa...=2ahUKEwi0rNjL0eLxAhVghv0HHV5kBD8Q0Qx6BAgCEAE
https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwipsuDL0eLxAhWW6FEKHVjeB40YABAAGgJ3cw&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAESQeD2cAP79yp-POT6FA-a5UHTcU1yuUUTJaiRiaDQoDSEg2E3CrnT_BCNdApnyO_gX5PDEfLnhK46ImRqQS7iHqE7&sig=AOD64_0FlCI0JM3KSa36kNi-BQjOPqE2mw&q&adurl&ved=2ahUKEwi0rNjL0eLxAhVghv0HHV5kBD8Q0Qx6BAgCEOrion gigant internet:
Ako nemaš mogućnost za optiku,
Orion WIFI:
(svi WIFI net paketi prvih 10 meseci 999 dinara)

Telenor Kućni Internet:

A1 Kućni Net:

Supernova internet (ako imaš mogućnost):
 
Poslednja izmena:
Koliko sam video najbolja opcija orion wifi...30 mb/s 1270 din sa popustom. Posto opciju za optiku nemam. Jel gresim ili ima nesto povoljnije?
 
Verovatno su najpovoljnije opcije jer je net flat:
Supernova (preko kabla)
Orion (za njega potrebna optička vidljivost do njihove bazne stanice, ide preko antene koju ugrade van stana). Izgleda da ima loših iskustava:
Ako ima novijih utisaka nek neko napiše.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
da ne otvrama novu temu,
potrebna mi je preporuka za prepaid flat internet (10-50 mbps) poželjno bez CGNAT-a u naselju Stepa Stepanović (BG/Voždovac).
 
Zovi KBCnet, imaju u nekoliko zgrada u Stepi opremu i razvuku kabl kroz zgradu i to bez bušenja (još davno sam im pokazao kako, kad su hiltijem hteli da ruše zid iznad ulaznih vrata i lepe kanalice po hodnicima).
Internet radi stvarno korektno, televizija gratis, i što je najbitnije nikakvi ugovori i ugovorne obaveze.
 
Ja sam bas u potrazi za istim, bukvalno mi samo za remote uredjaje treba i najjeftinije sto sam nasao je kod Globaltela, kartica kosta 299din i plus 300din za 5gb neta koji traju 30 dana.
Ja sam to tek danas video i porucio, znacu vise kada mi stigne kartica ... a, koristicu je na 4g ruteru.
Koliko otprilike treba gb-a za neki povremeni pristup, recimo za nadzor vikendice? Nemam predstavu koliko bi trosila kamera, recimo 1mp za koriscenje recimo 4-5puta mesecno po nekoliko minuta.
 
Probaj sa najmanjim paketom od svega par GB pa podiži ako ti treba više.
Mislim da svi provajderi nude i instant dopunu mesečnih potreba tako da te ne brine to kako ćeš ostati bez neta.
 
Ne znam tacno koliko trosi, ali sigurno bi se uklopio u tih 5gb i 300din mesecno za tih nekoliko puta mesecno. Na primer full HD videa bi mogao da gledas oko 3-4 sata.
 
Ja sam bas u potrazi za istim, bukvalno mi samo za remote uredjaje treba i najjeftinije sto sam nasao je kod Globaltela, kartica kosta 299din i plus 300din za 5gb neta koji traju 30 dana.
Ja sam to tek danas video i porucio, znacu vise kada mi stigne kartica ... a, koristicu je na 4g ruteru.

Jesi li uradio nesto?

Ja sam u medjuvremenu nabavio ZTE MF283V i tek nakon toga video da ne podrzava ddns.
To i nije najveci problem, nabavio bih drugi modem sa podrskom i za port forwarding i za ddns
ali izgleda da nasi mobilni operateri ne daju javnu IP adresu a onda i remote uredjaji otpadaju.

Neka me neko demantuje i kaze da li uopste postoji nacin za udaljeni video nadzor preko
neke od mobilnih mreza.
 
Ne znam za DDNS, ja imam ZTE MF283, ne znam da li ima V na kraju kao i tvoj, jer mi nije kod kuce, inace ga koristim za mining i preko njega su mi radili neki programi za mining, dok sa Huawei skoro identicnim ruterom nije moglo, e sad do cega je nemam pojma. Kolega je kupio dva takva Huawei rutera i ni jedan mu nije radio, predpostavljam da su portovi bili problem.
 
Sta je najpametnije uzeti ako recimo postoji mogucnost da ce se osoba seliti u dogledno vreme (na teritoriji Beograda)?

Sa kojom opcijom ne bi trebalo da bude problema u slucaju selidbe u drugi deo grada?
 
Koliko otprilike treba gb-a za neki povremeni pristup, recimo za nadzor vikendice? Nemam predstavu koliko bi trosila kamera, recimo 1mp za koriscenje recimo 4-5puta mesecno po nekoliko minuta.
Prvo treba da vidis koji vid internet konekcije ti podrzava DVR jer ako ti DVR ne podrzava WiFi onda moras da gledas neki 4G modem sa LAN izlazom pa onda u zavisnosti od toga mozes da razmatras dalje opcije. Za povremene preglede racunaj da ti trosi oko 4Mb po minutu ako je rezolucija 720p pa u zavisnosti od toga racunaj kolika kolicina interneta ti je potrebna.
 

Za Yettel korisnike​

  • Download: do 500 Mbps
  • Upload: do 250 Mbps


Standardna brzina​

  • Download: do 250 Mbps
  • Upload: do 125 Mbps
kada se sve sabre ispadne 1650din mesecni (popisti, preplata)

Da li ima povoljnija ponuda kod nas ? Cena brzina optika...​

 
MTS 400/160 za 1425 plus dobijes direktnu uslugu od prodavca i javnu adresu za torente i ostale potrebe
 
najverovatnije cu uzeti box 3

FIKSNA+NET400+ OMORIKA30
2750 din mesecno​

 
Nazad
Vrh Dno