Šta je novo?

Preporuka za internet provajdera?

Učlanjen(a)
29.11.2019
Poruke
3
Poena
42
Lokacija : Sremska Mitrovica
Relatovno novija zgrada, ali nema optiku.
Kog internet provajdera preporucujete? Trenutno sam na mts, net je tu i tamo ok (ali slab ne moze online igra na racunaru i youtube na telefonu u isto vreme) ali kvalitet slike na tv blaga katastrofa pa ih menjam najvise zbog toga.
U planu je EON light tv paket za televiziju ostaje jos internet problem, da li uopste moze ostati mts internet a koristiti SBB-ov EON jer su oni koliko citam u ratnim odnosima?
Mada bih se najradije resio kompletno mts-a ako postoji bolja opcija.
Mislim da SBB internet ne moze u Sr. Mitrovici a to bi mi bila najdraza opcija.
 
Onda EON Light mora da ide van SBB mreže ako nema SBB infrastrukture. Pod "ratni odnosi" se podrazumeva da nema gledanja kanala Junajted Grupe preko mts-a (ako postoji infrastruktura): N1, Nova S, Sport Klub kanali, Cinemania, Grand, Vavoom etc.
Ali EON van mreže zahteva internet konekciju a pošto kažeš da ti je net blaga katastrofa kod mts-a teško da će moći eon boks i još koji uređaj zajedno da funkcionišu a da nekom ne puca veza. Ima li drugih provajdera sem mts-a?
Ja sam iz Šapca, praktično smo sugrađani ali po pitanju infrastrukture ne znam šta u Sremu imate na raspolaganju od operatera.
 
Da ne otvaram novu temu, isto je pitanje, a sledeći su zahtevi, lokacoja Vlasotince, potreban što jeftiniji internet za dvoje penzionera, e sad eventualno varijanta sa kablovskom, dvoumim se izmedju vip/telenor onih neta po 100gb i box paketa, mada bi izbegao lelekom a nemamo mnogo izbora.... ako im uzmem net preko mobilnih operatera, da bi im parametre da preko tv koriste moj username/pass za aplikaciju od exe neta dok radi, ali se bojim da neće biti dovoljno tih 100gb? ili ako neko ima neku drugu ideju?
 
Nikako limitirani internet i streaming tv-a, youtube-a, itd. Samo flat rate. U zavisnosti od protoka i toga koliko se gleda tv, glad možeš tih 100GB da potrošiš za 5-10 dana.
 
mozes uvek satelitsku tv.
 
A jbte. Nisam nesto u toku sa vazdan novitetima u infrastrukturi, HW/ SW i ostalo, izaberem nesto , kupim i neko vreme ne pratim bas desavanja u sitna crevca. Elem, ovih dana resih da na svom prikljucku ( imam vise kod vise operatera u vise gradova :) ) pogledam ponudu jer mi treba brzi upload , kad ono .PRTZ !! : ne mogu da verujem da su sve te ponude kod svih operatera koji se hvale super brzim ovim i onim, optikom i cime sve ne , brzine tipa : 1000 /100 , 300 / 30 .... te mora Tv uz to, te fiksni ... Au covece ! Pa mi smo jos u komunizmu !! Ovo se nista ne menja 30 god unazad osim povecanih brzina u odnosu na devedesete. Ko Sojic ekonomija : nema kafe ako necete ventilatore, samo vezano.Ne morate...ima ko hoce ,ima ko hoce. . Na optici ja nemogu da kupim net simetricno 500/500 recimo ili 1000/1000 ??!! Tj. verovatno mogu kao firma ali thats not the point. Auh, sto sma se danas oznojio,smorio, iznervirao....
Gde more da uzmem najpovoljniji upload bez sto manje tv/tel opcija za pristojne pare ? Privat korisnik .
 
Telenorov Hipernet?
 
Koja opcija je trenutno najbolja ako je potreban samo internet, bez fiksne, bez tv-a?
Beograd je u pitanju
 
Ako imaš optiku na adresi mts, onda Telenor hipernet, ako imaš supernovu može samo net, ako imaš Orion, može i tu samo net.
 
Da ne otvram novu temu, potrebna mi je preporuka internet provajdera(wifi, cable, optika), bez ugovorne obaveze, na lokaciji BGD, naselje Stepa Stepanović, (gleda ka maxiju i bulevaru peka dapčevića).
 
Zdravo komšija
Stepa ima Telekom/MTS vlakna do stana postavljeno još u izgradnji.

Ako nisi gadljiv na MTS njihiva Box 2 (net+tel) ponuda optike, praktično je bez konkurencije.

Eventualno Yettel preko MTS vlakna, ako imaš kod njih mobilni, pa da iskoristiš bonuse koje daju.
 
Zdravo komšija,
generalno treba mi bez ugovorne obaveze na nekih 1-2 meseca. mts ima bez ugovorne obaveze box2 optika 150/20 -2700 din.
Da nemaš iskustava sa kbcnetom wifi 70/15 - nekih 1300 din?
 
Nemam.

Neko je u ulazu hteo taj KBC i tražili su da buše rupu u krovu što im bez projekta i garancija nismo hteli da dozvolimo.

Za toliko kratak gledao bih i neke prepaid internete. Ne znam koliko ti neta treba.

Ili onaj A1 Vikend NET. On je neograničen.
 
Definitivno A1 Vikend net je daleko bolja ponuda od MTS, a svetlosnin godinama bolja od yettela.
 
zavisi kakva ti je jacina signala ha lokaciji, meni je MTS giga net bez uo dobar, ali je prva tri meseca obavezan.
 
Da i ja ne otvaram novu temu, imam u zgradi optiku mts i orion (blok 64), sad nisam pametan koju uzeti, treba mi samo net?
 
S' obzirom da Orion prodaje samo net valjda se odgovor namece sam po sebi ali pitati komsije za iskustva ne bi bilo na odmet.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Samo net bez fiksnog ti mts neće priključiti, ali Yettel koji ih zakupljuje hoće. Lično bih odabrao Orion, jer su daleko jeftiniji, a i pritužbe idu uglavnom na račun televizije, tako da samo za internet ne bi trebalo da postoji neki problem.
 
Bila je svojevremeno ta opcija kod Oriona Super brzi kucni internet bez ugovorne obaveze (i "Prepaid" – platiš, pa koristiš). Meni su rekli da je na mojoj adresi podrzan najmanji paket (200/10 Mb/s).
 
Ponudili su mi neki bezicni internet iz Orion-a (neka antenica koja se instalira blizu kuce) za 1950 dinara uz ugovor na 12 meseci. Brzina do 30.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna koji je najbolji izbor neta na mesec dana?
Da li neko daje bez ugovorne obaveze? Ili neki mobilni net sta vec?
 
@ragured
Da li ti treba najjeftiniji?
Da li ti treba najbrži?
Želiš li flat-rate?
Da li je bitno da bude prenosan (radi na više lokacija)?

Sve su to pitanja koja se sama nameću.

Da, ima bez ugovora.
 
Ako imas fiskni, Beotel ADSL bez ugovorne obaveze.

Ako nemas, onda skuplje, jedino sto mi pada na pamet je A1 vikend net:
 
Hvala, zanimljivije mi deluje ovaj Beotel, to mi treba za kucu na selu sad preko leta, u kuci ima fiksni, tako da onda moze bilo koji net ako ide preko fiksnog.
Video sam i Orion kao daje neku ponudu bez ugovorne obaveze.
Ako jos neko ima napisite slobodno.
Pa da u ponedeljak zovem redom
 
Za mesec dana upotrebe se ne isplati cimati da čekaš aktivaciju i dekativaciju adsl usluge, pogotovo ne u vreme godišnjih odmora.
Imaj to u vidu.

Nadji bolje neki 4G net.
 
Nazad
Vrh Dno