Šta je novo?

Preporuka za integrisano pojacalo do 2000 eura za Dynaudio Evoke 20 zvucnike

tozovac

Čuven
Učlanjen(a)
07.03.2003
Poruke
995
Poena
705
Soba je 16 kvm i trenutno svira neki osnovni NAD (326 BEE). Hteo bih malo kvalitetnije pojacalo za moje Dynaudio zvucnike, pa ne znam sta mi je ciniti.

Citam malo po stranim forumima, pominju se Cambridge, Rotel, Hegel... Nista to meni ne znaci. Pogotovu sto ne znam ni sta ima od svega toga po Beogradskim audio salonima.

Zvucnike sam kupio po preporuci vas sa Bencha kod Mladje u Vox Trade-u, i prezadovoljan sam. Samo sto sad bi bilo dobro kad bih mogao to potencijalno pojacalo da cujem na svojim zvucnicima. Kod Mladje bih to verovatno mogao, ali bih voleo da cujem i vasa misljenja, ne moram i pojacalo da kupim kod njega ako sam zvucnike. Ne iskljucujem tu opciju, ali bih voleo da cujem i drugo/a misljenje/a.
 
Hegel, Simaudio moon, Primare, Electrocompaniet, Pass, Vincent, Parasound.... Динаудио тражи пристојно појачало са доста струје за контролу, не само да гласно свира. Сваки од ових може се уклопити, некоме ће се допасти, некоме не. За 2000е половно може одувати ново за исти новац. Контактирај Импулс аудио, БМ, Вокс, погледај КП па послушај. За тај новац требају изаћи у сусрет, како продавнице тако и КП продавци.
 
Polovno me je strah da kupujem jer se ne razumem toliko u elektroniku, pa ne znam kako da prepoznam da li je nesto muljano na pojacalu. To eventualno ako bi neko sa bencha prodavao, neko ko je provereni clan.
 
Онда посети неколико салона и послушај шта имају на репертоару. Имап буџет, можда се углави неки попуст па се уклопите.
 
Pre bih zadržao taj NAD nego uzimao Primare za Dynaudio.
pazi struje ima.........;)

svakako probaj prvo da čuješ kombinaciju pre nego što kupiš. Ko zna ukusi su razni.
 
U Vox-u možeš da poslušaš Simaudio 250i pojačalo sa tim zvučnicima. Verujem da bi se dogovorili oko cene. U Impuls Hi Fi poslušaj Hegel i Exposure.
 
Obavezno na slusanje sa svojim zvučnicima jer razlika u zvuku je ogroman ako se ne upari kako treba. Obzirom da imaš zvučnike zatraži test na dan ili dva onoga što bi probao. Ja imam Rotel 1520 RA i kada sam probavao različite zvučnike sa njim razlike su bile ogromne...npr sa spendorima je zvučalo jadno dok je Exposure pojacalo zvučalo OK...na kraju mi je Sinisa Sinevoice upario njegove zvučnike sa rotelom i to sada zvuči extra.
 
Izvinjavam se na OFF, dali su te prodavnice vox i ostali prodavnice polovne robe? ako jesu moze linkovi u DM? hvala
 
Ево да се јавим. Купио сам Hegel појачало. Одлично звучи са мојим звучницима! Свиђа ми се што има коаксијални и оптички (3х) улаз. Појачало је врхунске израде, осим што потенциометар за јачину мало "лелуја", и постоји мали брум када се слуша на слушалицама, што мислим да у том ценовном рангу не би смело да се дешава.
И продавац у Impuls Audio делује некако непрофесионално. Мада, не могу да кажем да није био коректан према мени. Није се баш прославио, али није био ни некоректан.
Али, ништа није идеално, па тако ни ово.

Звук ме је одушевио, а сама израда појачала је одлична. Као и тежина, прилично је тешко. Код тихог/ноћног слушања звук је мало танак, али дневно слушање разбија.
Све у свему, задовољан сам. Хвала свима на препорукама. 🙋
 
осим што потенциометар за јачину мало "лелуја", и постоји мали брум када се слуша на слушалицама
Da li se ovde rado o novom pojačalu?
To ne bi trebalo da se dešava. :oops:
 
Koji model je u pitanju?
Ja bih to odneo kod prodavca, za pojačalo koje košta sigurno solidno novca, a koje je napravila ipak renomirana firma, ovo ne bi smelo da se dešava.
 
  • Like
Reagovanja: zek
U dvaes marke da je ha95!

Ako i na nekim drugim slušalicama bruji, biće da nešto nije kako treba.
 
Koji model je u pitanju?
H120
Знам да не би смело, али мрзи ме да се зезам. Не мора све да буде идеално. На крају крајева, продавцу иде на душу, ако је знао за описани проблем, а рекао сам му, на шта је он прокоментарисао "не би ме чудило да се то временом/радом изгуби".
А тренутно немам друге слушалице да проверим да ли и на њима бруји.
 
Није.
Искрено, појачало ми се баш свиђа (аудио/визуелно/технички), али продавац је мало (доста?) мутан.
 
Meni je volume pot najbitniji, jer ga stalno drljam (stoji mi na radnom stolu kompa). Maltene me i nervira sto svi motorizovani potovi imaju otpor pri okretanju, al ajd, kao ne moze drukcije. Najvise mi se svidja pot na starim pioneer pojacalima iz A serije (nema daljinca, pa nema ni motorica).
Kome stoji u hifi polici ili pored tva, taj ce daljinac vrv da drlja vise od pot-a.
 
Nazad
Vrh Dno