Šta je novo?

Laptop Preporuka za business laptop

Koji laptop kupiti?

picasso

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2009
Poruke
458
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
Asus Zephyrus G14
Pozdrav svima, da li neko moze da mi preporuci business laptop (XPS, Latitude, Thinkpad, Elitebook, Lifebook i sl modeli) dijagonale od 14-15", sa sto boljim ekranom, FHD rezolucija mi je ok. Ono sto mi je bitno uz performanse je kvalitet izrade i dobro odradjeno hladjenje da se laptop minimalno greje i da je generealno tih, kao i da baterija drzi sto duze. Tako da mi je i integrisana grafika ok, mada dolazi u obzir i neka diskretna sa niskim tdp. Sto se procesora tice, bilo bi dobro da laptop ima neki ryzen cpu nove generacije, jer sam do sada u laptopu uvek imao intel, pa malo da promenim :).
Sto se cenovnog ranga tice, recimo izmedju 1000-1700e. S tim da imam mogucnost i u DE da kupim laptop, jer imam poznanika koji zivi tamo i moze da mi donese masinu.
Hvala unapred na preporukama.
 
Ovakav, ovde, upola cene
?
 
Pozdrav svima, da li neko moze da mi preporuci business laptop (XPS, Latitude, Thinkpad, Elitebook, Lifebook i sl modeli) dijagonale od 14-15", sa sto boljim ekranom, FHD rezolucija mi je ok. Ono sto mi je bitno uz performanse je kvalitet izrade i dobro odradjeno hladjenje da se laptop minimalno greje i da je generealno tih, kao i da baterija drzi sto duze. Tako da mi je i integrisana grafika ok, mada dolazi u obzir i neka diskretna sa niskim tdp. Sto se procesora tice, bilo bi dobro da laptop ima neki ryzen cpu nove generacije, jer sam do sada u laptopu uvek imao intel, pa malo da promenim :).
Sto se cenovnog ranga tice, recimo izmedju 1000-1700e. S tim da imam mogucnost i u DE da kupim laptop, jer imam poznanika koji zivi tamo i moze da mi donese masinu.
Hvala unapred na preporukama.
Ako ti je već toliki budžet onda ili neki high-end Thinkpad ili XPS model, koji generalno imaju izuzetne ekrane sa jakim osvetljenjem i kalibracijom boja, a i veoma su tihi u radu. Kod Thinkpadova ekran dosta varira (neki modeli jedva 250 nita da imaju osvetljenja a neki i preko 400), tako da je lutrija. Koliko znam Dell ima internacionalnu garanciju i postoje ovlašćeni servisi i kod nas tako da uzimanje u DE svakako ima smisla, ako išta zbog normalne cene.
 
@BokiPK
Hvala na ponudi, ali sam odlucio da idem na laptop sa ryzen procesorom novije generacije.

@pecavuk
Trenutno se dvoumim izmedju Thinpkada P14S sa Ryzen 4750U (8/16), 16gb ddr4 3200mhz, 512 nvme, Radeon (Vega) 7,baterija prosek 10h, 400nita ekran. Drugi model koji mi se dopada je HP Elitebook 845 G7 sa identicnom specifikacijom kao i P14S samo sto je nesto povoljniji. XPS modeli su mi isto super, ali su nesto skuplji koliko sam zapazio i nema ih sa pomenutim modelom procesora 4750U 8/16, tdp 15w.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK
Hvala na ponudi, ali sam odlucio da idem na laptop sa ryzen procesorom novije generacije.

@pecavuk
Trenutno se dvoumim izmedju Thinpkada P14S sa Ryzen 4750U (8/16), 16gb ddr4 3200mhz, 512 nvme, Radeon (Vega) 7,baterija prosek 10h, 400nita ekran. Drugi model koji mi se dopada je HP Elitebook 845 G7 sa identicnom specifikacijom kao i P14S samo sto je nesto povoljniji. XPS modeli su mi isto super, ali su nesto skuplji koliko sam zapazio i nema ih sa pomenutim modelom procesora 4750U 8/16, tdp 15w.
Ako je zagarantovano model sa 400 nita a ne sa 250 onda je Thinkpad po meni mnogo bolja kupovina. Thinkpad je ipak Thinkpad. :)
 
Ako je zagarantovano model sa 400 nita a ne sa 250 onda je Thinkpad po meni mnogo bolja kupovina. Thinkpad je ipak Thinkpad. :)
Ne znam,ne kazem da thinkpad nije bolji, tastaturu ima sigurno bolju,ali mene nekako vise elitebook privlaci, jer thinkpad koristim vec 7-8 godina pa mi je dosadio, imam trenutno T490s firmin koji je na VPN, pa me smara da kuci imam 2 gotovo ista laptopa :).
U sustini su ta 2 laptopa (845 G7 i P14S) gotovo identicna, samo je razlika u kucistu. I jedan i drugi su kvalitetni. Mana Thinkpada je sto u jednom slotu ima zavareno 8gb ddr4 memorije. Dok su u elitebooku oba slota slobodna.
 
A macbook M1 sa 16gb rama i 512gb ssd-om? Ili cak Air?
Ulaze u budzet, odlicna izrada, mnogo manje se greju, imaju odlicnu bateriju, ekran, itd...jesu 13", ali imaju vecu rezoluciju od 1080p i 16:10 ekran, pa na ekranu prikazu vise. :)
Pro se retko kad cuje, a AIr se ne cuje uopste, tako da je to odlicna stvar...popravili su tastature, touchpad je najbolji moguci...jedino ne znam da li ti odgovara Mac OS?
Iskreno, mislim da je to bolja opcija nego neki sa ryzenom, iako su i ryzen procesori odlicni, ali retko koji moze da se nadje, a da ima sve...vecinom im ili fali dobra izrada, ili ekran itd. :)
 
Razmisljao sam i o apple taboru, nisam nikad koristio Mac OS. Ne kazem da nije mozda bolje resenje ici na macbook pro varijantu, ali mislim da ce mi biti tesko da se naviknem na drugi koncept, kad sam ceo zivot na windowsu.
 
Pa sta znam, mislim da nije mnogo drugacije, narocito ako koristis neke aplikacije koje imaju i za Mac.
Sto se izrade tice, mislim da nema boljih laptopova za te pare, touchpad i ekran su takodje najbolji u klasi...pro model je odlican, baterija je brutalna i dobra stvar je sto imas full performanse i na bateriji, dok na windows laptopovima imas nekih 50-60% performansi dok si na bateriji.
Ne znam, ja bih gledao Macbook, ako imas nekog ko koristi MB, jos ako ima sa M1 procesorom, pa da probas, da vidis da li ti odgovara. :)
 
Nazad
Vrh Dno