Šta je novo?

Preporuka za BT slusalice

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Pozdrav ljudi - zanimaju me BT sluske oko 100 eur. Posto nema odredjen podforum u sta da kupim, a i ljudi slabo zalaze, mogla bi se pokrenuti i neka diskusija o dobrim BT sluskama.
Uslovi su:
1. BT pairing mora da radi sa MacBook i iPhone (znam da postoji par BT uredjaja jeftinijih koji imaju probleme sa iPhone, mada iskreno ne ocekujem u ovoj klasi probleme)
2. lagano (ne zelim tegove na glavi od kojih ce me glava boleti) i lako prenosno
3. udobnost (sve bubice koje sam koristio uglavnom uzrokuju bol nakon vise od 2 sata u usima)
4. naravno zvuk - hocu nesto sto se ne raspada na visokotoncima i da ima ok bas. Kada govorim za kvalitet zvuka, pricamo o low i mid volume, ne treba mi nesto sto ce biti super glasno. Dakle ako su sluske super na mid volume a raspadaju se na high, dolaze u obzir :)

Ono sto sam ja video su JBL E40BT (brinu me zato sto su on ear, pa me zanima udobnost i neki su se zalili da krce?) i JBL E50BT (kazu ljudi pristojan zvuk, over ear su, sto je ok, ali su mnogo velike bas zbog toga, pa bi bilo ih malo problem vuci u torbi).
 
JBL E50BT su malo jače od 100e. Nisu glomazne, za nijansu su veće od E40BT ali daleko solidniji utisak izrade ostavljaju.
Kupili smo ih na KP, ne one najjeftinije jer je prodavac ***** već one malo skuplje, od uvoznika.

Edit: upravo smo saznali da je deb.il cenzurisana reč :)
 
@hsv.stoned zahvaljujem!

@jaksa udobnost? Zvuk?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj sin zadovoljan. Ja probao, nisam imao neke zamerke, i ostavio.
 
Sad videh u T prodavnici ove sony, oko 120€ su na navodnoj rasprodaji - http://www.sony.co.uk/electronics/headband-headphones/mdr-rf865rk

Sad da li vrede toliko..pitanje je.
Ako mozes skokni do T'mani** pa probaj.



Sent from my D6503
Verujem da su super, ali:
2. lagano (ne zelim tegove na glavi od kojih ce me glava boleti) i lako prenosno
3. udobnost (sve bubice koje sam koristio uglavnom uzrokuju bol nakon vise od 2 sata u usima)
Nikako ih ne bih mogao spakovati u torbu sa MacBook :)

edit: sto se tice reference zvuka bio bih zadovoljan sa necim sto daje zvuk kao Siberia 200 - https://steelseries.com/gaming-headsets/siberia-200
Te trenutno kuci koristim :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li su super, videh po komentarima da mogu da prodju (za BT standarde) ali da nisu sad nesto epic.

Teske su 320g sto na papiru nije malo ali opet bolje kvalitetne, malo teze a udobne sluske nego neke 50% lakse koje kolju glavu i usi :)

Ipak uvek je najbolje probati ih pre kupovine.

Od minimal/light BT imas ove za 6990 din - http://m.gigatron.rs/slusalice/rapoo_bluetooth_stereo_headset_s500_grey-45777

On ear su ali korisnici uglavnom hvale udobnost, kvalitet, autonomiju pa i zvuk-za te pare.

http://www.swirlingovercoffee.com/r...minimalist-style-great-sound-water-resistant/




Sent from my D6503
 
Hm... Iskreno to je vec skoro cena po kojoj se JBL E40BT mogu naci, a sad da li je rapoo bolji od njih to nazalost ne znam. Da izgledaju light, izgledaju, ali treba nesto da ih drzi, posto su on-ear, sto znaci da ti se ovo gore usecu u glavu a nema nikakav pading. Takodje, deluju kao nesto sto moze lako da se polomi, ali videcu da ih pogledam uzivo ako nadjem negde :)
 
Imaš Philips SBH 4000 model za ~5.000din - ja sam ih upravo vratio samo iz razloga što nikako nisam mogao da nateram postojeći BT adapter na desktop računaru da radi za Skype komunikaciju (na laptopu je funkcionisalo).
 
Kako si bio zadovoljan zvukom i udobnoscu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Udobnost sasvim OK, a zvuk mi se čini da je mogao da bude malo glasniji.

Recimo da bi najbolji opis bio "tipičan hi-fi" - u poredjenju sa zvučnicima koje imam (4" wooferi) nisam primetio neki bitan pad kvaliteta, čak su mi basovi bili malo konkretniji ali to je otprilike to - nisam primetio ništa od "audiofilskog" profila u njima :)
 
Jos da si probao ove rapoo i jbl pa da uporedis bilo bi super [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakvi su handsfree za mobilne telefone (ono sto se stavlja u jedno uvo), hteo bih da koristim za skajp na telefonu, a uz to da mogu da izadjem iz kuce a da ne izgledam ko hipster.
 
Nazad
Vrh Dno