Šta je novo?

Preporuka za brzi internet na Mirijevu?

solutionY

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2015
Poruke
16
Poena
54
Pozdrav svima. Interesuje me koji su provajderi sve dostupni na Mirijevu i koja bi bila vasa preporuka?

Trenutno koristim Telekomov Box 3 paket i ugovor istece za oko mesec dana. Naravno, interesuju me vece brzine - makar nesto blizu 20/10 (DL/UP) Mbps, ali pitanje je da li je to za sada moguce.

Kontaktirao sam SBB, ali su mi rekli da ne postoji tehnicka mogucnost za prikljucenje bez ikakvih detalja zasto (operaterka tvrdi da nije dobila detalje od tehnicara).

U pitanju je zgrada (stan) u ulici Mihaila Bulgakova.

Unapred hvala.
 

Hvala na predlogu. Sad pogledah njihovu ponudu paketa. Ne deluje lose, ali bih opet hteo da izvucem vecu upload brzinu ako je to moguce. Probacu da ih kontaktiram i da vidim sta jos mogu da ponude...

Kakvi su utisci o Orion Telekomu? Citao sam komentare na temama ovde i zakljucuo da bi se trebalo drzati podalje od njih. Jesu li zaista tako losi? Ona njihova Premium mreza deluje zanimljivo kao i simetricne brzine koje mogu da ponude.

Slobodno predlozite sta god mislite da moze da pomogne. :)
 
Mirijevo... Samo adsl. Ptt kds koji drži Mirijevo ima lošu infrastrukturu tako da nema mogućnosti za kablovski net.
Postoji kbc net wireless, ali ja se nešto ne pouzdam u to.
Kroz Mirijevo je provučen optički kabl, ali je u vlasništvu Telekoma i nije za krajnjeg korisnika.
 
Adsl jedina opcija. Ja sam u S.Beketa,sve sam moguce zvao i proveravao, nema sanse. Pod sapama smo drzavnih mezimaca,pa biraj.
 
Mirijevo... Samo adsl. Ptt kds koji drži Mirijevo ima lošu infrastrukturu tako da nema mogućnosti za kablovski net.
Postoji kbc net wireless, ali ja se nešto ne pouzdam u to.
Kroz Mirijevo je provučen optički kabl, ali je u vlasništvu Telekoma i nije za krajnjeg korisnika.

Bas sam nasao gde da trazim brzi internet, haha.

Adsl jedina opcija. Ja sam u S.Beketa,sve sam moguce zvao i proveravao, nema sanse. Pod sapama smo drzavnih mezimaca,pa biraj.

Cini mi se da je neka grupa stanara (bas u ul. Samjuela Beketa) potpisivala peticiju za SBB prosle ili pretprosle godine. Valjda je dolazio i predstavnik SBB-a i sve to... Da ne znas mozda kako se sve to zavrsilo? Po tvom komentaru pretpostavljam da se nije dobro zavrsilo, ali ajd' da pitam...

Izgleda da nema mnogo opcija... Videcu da li IKOM moze da dopre do mene kao sto je predlozeno. Opet je njihova ponuda bolja od Telekomove.
 
Bas sam nasao gde da trazim brzi internet, haha.



Cini mi se da je neka grupa stanara (bas u ul. Samjuela Beketa) potpisivala peticiju za SBB prosle ili pretprosle godine. Valjda je dolazio i predstavnik SBB-a i sve to... Da ne znas mozda kako se sve to zavrsilo? Po tvom komentaru pretpostavljam da se nije dobro zavrsilo, ali ajd' da pitam...

Izgleda da nema mnogo opcija... Videcu da li IKOM moze da dopre do mene kao sto je predlozeno. Opet je njihova ponuda bolja od Telekomove.
Nisam cuo za to. U mojoj su doveli KBC, ali on je bas krajnja opcija. Ikom kada sam ja gledao nije mogao,sad mozda i moze. Imaju odlicne pakete (flat3,4).
 
Kao sto ljudi kazu, samo Telekom ili PTT (ptt ne svugde)... Kao u nekoj nedođiji sa 50 stanivnika. Ima ponegde i KBC, ali isto kao i PTT, ne uklapa se u onaj deo "brzi internet".
SBB je skupljao potpise pre par godina, i na tome se zavrsilo. Pretpostavljam da su dobili "molbu" da ostave nase drzavne "zlatne koke" da nesmetano rade :)
 
Kontaktirao sam IKOM i rekli su da ne moze.

Takodje, kontaktirao sam i Orion Telekom i pitao za prikljucenje na njihovu Premium mrezu. Nisam dobio direktan odgovor, ali izgleda da su voljni da nesto ucine ukoliko bih izabrao onaj paket od 1Gbps, s tim sto bih morao da platim i samo prikljucenje za koje mi nisu rekli koliko bi kostalo, vec bih morao o tome sa njihovom tehnickom ekipom. Brzina jeste super, ali mesecna pretplata nije mala, cak i na akciji (i to je cena samo interneta). Verovatno bi i cena prikljucenja bila visoka s obzirom na to da njihova mreza ne prolazi ovde.

Videcu sta cu i kako cu... Ima jos oko mesec dana do isteka ugovora pa mozda nekim cudom naletim na nekog povoljnijeg i boljeg provajdera.
 
Telekom je prokopao maltene celo ,celcato Mirijevo radi uvođenja VDSL-a.Nažalost njihov VDSL nema više od 2 mega uplouda pa ti to najverovatnije ne odgovara.

Poštari imaju možda dve tri ulice koje su pokrivene kablovskim netom pa je i to slabašno.

SBB je najveći lenjivac od svih njih i njima je mrsko da se prošire makar te i 50 metara delilo od njih.Ima ih u Mirijevu na različitim lokacijama.Recimo Rableova ulica novogradnja od koje je na svega 50 metara ogroman broj potencijalnih korisnika ali njih to mrzi,neće ljudi da rade.

Imaš i KBC ali su i oni na nivou ispod statističke greške.

Ovaj Orion koji pominješ je možda zanimljiv ali koliko se sećam oni traže da se bar pola stanara prijavi na njihovu premijum mrežu da bi došli a i pitanje je da li ih uopšte ima u Mirijevu.Moraš da zahtevaš neki direktan odgovor jer se plašim da ni od njih nema vajde.
 
Telekom je prokopao maltene celo ,celcato Mirijevo radi uvođenja VDSL-a.Nažalost njihov VDSL nema više od 2 mega uplouda pa ti to najverovatnije ne odgovara.

Poštari imaju možda dve tri ulice koje su pokrivene kablovskim netom pa je i to slabašno.

SBB je najveći lenjivac od svih njih i njima je mrsko da se prošire makar te i 50 metara delilo od njih.Ima ih u Mirijevu na različitim lokacijama.Recimo Rableova ulica novogradnja od koje je na svega 50 metara ogroman broj potencijalnih korisnika ali njih to mrzi,neće ljudi da rade.

Imaš i KBC ali su i oni na nivou ispod statističke greške.

Ovaj Orion koji pominješ je možda zanimljiv ali koliko se sećam oni traže da se bar pola stanara prijavi na njihovu premijum mrežu da bi došli a i pitanje je da li ih uopšte ima u Mirijevu.Moraš da zahtevaš neki direktan odgovor jer se plašim da ni od njih nema vajde.

Izgleda da cu nastaviti da dosadjujem SBB-u. Nisam mnogo udaljen od Rableove ulice, pa ako uspem da zainteresujem jos neke stanare mozda nesto i bude...

Sto se tice Oriona, koliko sam ih razumeo, nisu imali problema da me prikljuce - tj. bili su voljni. Medjutim, ja bih snosio sve troskove prikljucenja na Premium mrezu (sprovodjenje kablova). Ako SBB ne pokaze interesovanje, probacu ovu opciju. Simetricne brzine koje nude zvuce dobro. Naravno, bilo bi dobro da ubedim jos neke stanare da se potpisu pa ce mozda prikljucenje zgrade biti besplatno ili cemo podeliti troskove.
 
Hoćeš reći da Orion može da dođe u Mirijevo,proveri to još jednom i napiši kakve su im cene tih premijum paketića pošto vidim da kriju cene.
 
Poslednja izmena:
Hoćeš reći da Orion može da dođe u Mirijevo,proveri to još jednom i napiši kakve su im cene tih premijum paketića pošto vidim da kriju cene.

Pa otprilike, da. Videcu da skoknem do poslovnice na malo duzi i detaljniji razgovor. Cene su na njihovom sajtu (ukljucujuci i ponudu od 1Gbps) i to bi trebalo da su simetricne brzine (tj. treba naglasiti da korisnik to zeli (FTTH) - stoji ispod ove tabele).

http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/internet_paketi.551.html

Pitali su me koju bih brzinu hteo i ja odgovorih da mi treba minimum 20Mbps. Tada nisu hteli da posluju, vec je operaterka rekla da bi prikljucenje u tom trenutku bilo moguce samo ukoliko bih izabrao paket od 1Gbps.
 
Sve pise samo nigde nema koliki je uploud na tih sega mega giga.Dzaba silne gige ako je uploud mrsav a simetriju odmah zaboravi.
Da li su ti tada rekli koliki je to trosak ako uvode samo za tebe?
Ako su uopste rekli da moze onda se po meni oni kace na telekom opriku jer je ona tu na velikoj raskrsnici rableove i tvoje ulice.
Mislim da nema teorije da oni vuku neki svoj link do mirijeva,ili idu direkt na telekom optiku ili mozda opet na neki telekom dslam u tvojoj blizini.
 
Poslednja izmena:
Pa sto ne uzmes taj paket 1 Gbps ? Jeste fina cifra ali ti nemas tu drugu varijantu, kako god okrenes.
 
5.999din = 1GBit - simetrija... hahaha

da bi ti Orion dovukao 1Gbit do Mirijeva, treba im jedno par hiljada evra i onda da ti kao prodaju to za 6000 din :)
 
Da bi ga dovukao do Mirijeva treba puno,puno,puno više para.
Ja sam pesimista da će ga oni uopšte dovući do Mirijeva ako u Mirijevu nemaju bar već jedan spoj,zato mislim da će se oni nakačiti na telekom optiku jer da sami vuku svoju optiku do Mirijeva je totalno neisplativ posao.
Tih 6000 dinara daj bože da je za 1gbit/20:d
Neka budu frajeri pa da daju paket 1gbit/100:wave:ako uzimaju od telekoma ovi im to naravno neće dati.
 
Poslednja izmena:
5.999din = 1GBit - simetrija... hahaha

da bi ti Orion dovukao 1Gbit do Mirijeva, treba im jedno par hiljada evra i onda da ti kao prodaju to za 6000 din :)

Nema šanse da je simetrični link za 6k dinara i još toliko da daju... dobar marketing... stari dobri Orion :D Inače kakva je to firma koja na email poruke neće da odgovori.
 
Poslednja izmena:
Uh, ovako.

Kontaktirao sam Orion i pitao za prikljucenje na onu njihovu Premium mrezu. Zainteresovao sam se za nacin prikljucenja pod 1 i 2 (link ispod) u nadi da izvucem neki dobar paket koji ima prihvatljive brzine downloada i uploada, ali i prihvatljivu cenu. Nakon mnogih poslatih mejlova i informacija, posle 15-ak dana ispitivanja i provere tehnickih mogucnosti, dobio sam povratnu informaciju da je prikljucenje moguce za brzinu 1Gbps i da bi kostalo 800e (pretpostavljam da bi se to moglo podeliti na ostale stanare ukoliko bi bili zainteresovani, ali slaba vajda od toga trenutno).

"Nacin povezivanja - instalacija" (pitanje se odnosilo na stavke 1 i 2, dobio odgovor za onu pod 3)
http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/premium_mreza/o_premium_mrezi.1743.html

Barem sada znam cenu razvlacenja optike do ove zgrade. Dakle, ako je neko raspolozen da uvodi optiku na Mirijevu, javite se, haha.
 
Koliko košta mesečno taj paket od 1Gbps i koliki je upload,to su mi dva najbitnija parametra.

800 eura za dovod optike nije mnogo para ali pod uslovom da svaki naredni prikačeni korisnik u tvojoj zgradi ili bliže tvojoj zgradi mora da ti nadokandi proporcionalni deo troškova i to na način da ti Orion posle svakog novog korisnika izvrši novčanu nadoknadu.

Ako oni neće tako da rade onda bi ja zahtevao da niko bez moje dozvole ne sme da se prikači na optiku dok prvo sa mnom ne izvrši pravičnu nadoknadu.

Dati 800 eura i da posle bilo ko može da se priključi za 1 dinar je smešno.
 
Poslednja izmena:
Pa njima je cilj da imaju sto vise korisnika, "ovcu" su vec osisali da im plati dovodjenje optike, koja je NJIHOVO vlasnistvo i onda mogu s njom sta god im volja...

Ista fora kao kod prikljucenja nekih zgrada, objekata, tvornica na el. mrezu. Kupis i monitras "svoj" trafo a onda ga predas )poklonis) el. distribuciji, oni postali vlasnici i sa "tvojim" trafoom rade sta hoce, prikljucuju i druge korisnike na njega ako im odgovara...
 
Provlacenje optike kosta. 800e nije nista, ali za fizicko lice je ogroman novac. Verujem da ima 10tak zainteresovanih za 10/20/100mbps da bi Orion dovukao besplatno optiku do vase zgrade/naselja. Posto si samo ti zainteresovan, nazalost morao bi da platis dovlacenje posto ni provajder nema koristi da zbog jednog korisnika provlaci optiku posto nema isplativosti.
 
Da je Orion izasao sa ponudom, tipa da u svako sanduce ubace neku reklamu sa ponudom, obidju stanove i sl., verujem da bi dosta ljudi prihvatilo da koristi njihove usluge. Barem u Mirijevu nema skoro nikakve konkurencije.
Ali oni izgleda ocekuju da se ljudi samoorganizuju i da ih mole za ponudu.
 
Nazalost velikoj vecini odgovara telekom ili neki boks paket ali to ih ne sprecava da naprave neku vrstu ankete i to konkretno u mirijevu pa na osnovu toga da snime stanje na terenu.
Ako nemaju pare za jednu obicnu anketu ala sanduče ili neke promoterke na terenu mogu valjda na sajtu da naprave neku ponudu i da provere zainteresovanost.
Ta ponuda treba da bude onakva kakvu telekom ili bilo ko drugi ne moze da ponudi a to su brzine tipa 150, 250,500 i 1gb sa nekim srazmernim uploudima.
Treba samo da obidju sve one ulaze koje je nekada targo obisao i uspeh je zagarantovan posto mogu da ponude sve ono sto je i targo nudio.
 
Poslednja izmena:
Vecini odgovara najjeftinije :) Ali opet, uz neku promociju tipa fiksni sa pretplatom za 0 din i internet za neku normalnu cenu, mislim da bi privukli ljude.
Nego, ipak mislim da tu ima jos nekih stvari. PTT bi pao skroz ako bi se pojavio neko sa dobrom punudom.
 
Ako je Targo mogao da obidje celo mirijevo onda mogu i oni.Imaju sve od optike do televizije i telefona samo ne znam sta cekaju, da im korisnici sami kopaju kanale i da se kešaju po banderama[emoji12]
Ptt za dvadeset godina nije mogao da prosiri kablovski net na vise od dve ulice ili dva pravca a sve zarad toga sto znaju da ima i gorih lenjivaca od njih samih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno